Skip to content

Co oznacza „IMY” i jak go używać?

29 de lipiec de 2021
i miss you written on a piece of paper fixed

W dzisiejszym zabieganym świecie nie zawsze jest łatwo znaleźć czas na telefon i spotkanie z przyjaciółmi i bliskimi. Zamiast nigdy się nie komunikować, gdy myślisz o kimś, wyślij mu krótki tekst „Tęsknię za tobą” lub „IMY”.

„Tęsknię za Tobą”

IMY to skrót od wyrażenia „tęsknię za tobą” i jest najczęściej używany w wiadomościach tekstowych i komunikacji nieformalnej. To prosty (i przemyślany) sposób na poinformowanie drugiej osoby, że za nią tęsknisz.

Według Google Trends „IMY” jest najczęściej wyszukiwane w Stanach Zjednoczonych, Armenii i Libanie. Wyszukiwane hasło naprawdę zaczęło gwałtownie rosnąć w Internecie w 2004 r., a jego popularność wzrosła, zwłaszcza na początku pandemii COVID-19 w 2020 r., z naciskiem na wiadomości tekstowe i piosenkę „IMY (Tęsknię za Tobą)” Kodaka Black.

Jak korzystać z IMY

Skrót ten jest najczęściej używany i rozumiany przez młodsze pokolenia (pomyśl o pokoleniach Y i Z), ale nie zakładaj, że ktoś, kto nie jest tak obeznany z technologią lub tekstem, zrozumie, co oznacza to wyrażenie.

Oto kilka prawidłowych sposobów używania IMY w tekstach:

  • Myślę o Tobie. IMY dużo.
  • Jak się miewasz? IMY!
  • IMYT. Mam nadzieję, że masz się dobrze.


Slang nie ogranicza się do intymnych interakcji. Może być również używany z bliskimi przyjaciółmi, którzy się nie widzieli lub nie rozmawiali przez dłuższy czas. Na przykład przyjaciele, którzy stracili kontakt z powodu stresujących sytuacji życiowych.

„IMY” kontra „ILY”

"Bardzo za tobą tęsknię" napisane na tabliczce obok kwiatów

Istnieje kilka odmian IMY, które są powszechne na platformach komunikacyjnych i są najbardziej podobne do „ILY” lub „Kocham cię”, ponieważ łatwo jest zamienić słowo „miss” na „miłość”. Skróty takie jak „ILYSM” (tak bardzo cię kocham) i „ILYMTA” (kocham cię bardziej niż cokolwiek) można łatwo wymieniać. Oczywiście słowa „pani” i „miłość” mają dwa zupełnie różne znaczenia, więc uważaj, które słowo wybierzesz.

Samodzielny skrót „MY” („Tęsknię za Tobą”) prawie nigdy nie jest używany, ponieważ jest już słowem angielskim.

Wszystkie te odmiany mogą być pisane wielkimi lub niewielkimi literami. IMY jest nieformalny i może być używany do szybkiego odpowiadania na wiadomości, ale w wielu środowiskach zawodowych należy unikać slangu internetowego.

Odmiany IMY oznaczają dokładnie to samo, co oryginalna fraza, z różnym stopniem pilności. Możesz odpowiedzieć na „Tęsknię za tobą” za pomocą „IMYT” (lub „IMY2”), aby ktoś wiedział, że również za nim tęsknisz. Oto kilka innych opcji do wyboru:

  • „IMYSM” Tak bardzo za tobą tęsknię.
  • „IMYM” Tęsknię za tobą bardziej.
  • „MYSM” Tak bardzo za tobą tęsknię.
  • „IMY2” alternatywa. „IMYT”.
  • „IMYMTA” Tęsknię za tobą bardziej niż za czymkolwiek.


Akronimy i skróty sprawiają, że w rozmowie tekstowej wydajemy się bardziej swobodne i mniej bezosobowe. Ale jednocześnie mogą pomóc przekazać poczucie bliskości i komfortu podczas komunikowania się z kimś, na kim Ci zależy, podczas pracowitego dnia pracy lub w podróży.

W powszechnym użyciu jest wiele slangowych terminów i skrótów, ale niewiele kojarzy się z bliskością i znajomością prostego „IMY”. Jeśli interesują Cię inne internetowe skróty i akronimy, sprawdź nasze artykuły na IDKandIRL.

Czy ten post był pomocny?