Skip to content

Co oznacza „Link w Bio” w mediach społecznościowych?

4 de sierpień de 2021
instagram on phone

Jeśli jesteś użytkownikiem Instagrama, być może widziałeś, jak ktoś na platformie odwołuje się do swojego „linku w biografii” w filmie lub poście ze zdjęciem. Oto, co to jest i gdzie możesz to znaleźć.

„Link w biografii?”

Link w bio to pojedynczy link w górnej części profilu użytkownika konta na Instagramie, który znajduje się tuż pod nazwą użytkownika i opisem profilu.

Profil na Instagramie HowtoGeek

Aby znaleźć link użytkownika Instagrama w biografii, przejdź do jego strony profilu. Link w bio będzie natychmiast widoczny, ponieważ znajduje się nad przyciskiem „Obserwuj” lub „Obserwuj”. Kliknięcie linku w bio spowoduje przekierowanie do przeglądarki urządzenia lub otwarcie przeglądarki w aplikacji na Instagramie.

Dlaczego Link w Bio?

Pojawienie się „link in bio” jako znaczącej części korzystania z mediów społecznościowych nastąpiło dzięki interfejsowi użytkownika Instagrama. Wiele marek, celebrytów i twórców treści używa Instagrama do promowania swoich najnowszych produktów, kreacji lub s. Jednak Instagram nie pozwala na umieszczanie klikalnych linków w podpisach postów i pozwala na umieszczenie tylko jednego linku w swoim profilu.


Dlatego ten pojedynczy link na profilu konta użytkownika stał się centrum biznesowego aspektu Instagrama. Jest to najbardziej widoczny sposób, w jaki użytkownik może przekierować swoich obserwujących z Instagrama na inną stronę internetową.

Z tego powodu stale będziesz słyszeć frazę „link in bio” wypowiadaną głośno w filmach na Instagramie i umieszczaną w podpisach postów graficznych. Na przykład studio gier może napisać: „Nasz nowy dodatek jest już dostępny! Kliknij link w bio, aby pobrać”, z linkiem prowadzącym użytkownika do strony pobierania gry.

Dlaczego TikTok jest tak popularny?  Dlaczego sieć społecznościowa jest wyjątkowaZWIĄZANE ZDlaczego TikTok jest tak popularny? Dlaczego sieć społecznościowa jest wyjątkowa

Inną aplikacją, w której „link w bio” jest powszechny, jest TikTok. Podobnie jak Instagram, pozwala tylko na pojedynczy link główny w profilu i nie pozwala użytkownikom umieszczać linków w podpisach do filmów. Dlatego użytkownicy muszą zachęcać swoich widzów, aby zamiast tego sprawdzili „link w bio”. W profilach na Twitterze znajdują się również linki. Jednak link in bio jest tam mniej widoczny, ponieważ platforma umożliwia umieszczanie linków w tweetach.

Jakie rodzaje linków?

Bill Gates Microsoft Instagram

Istnieje kilka rodzajów linków, które pojawiają się w biografii influencera lub osobowości na Instagramie. Oto niektóre z najczęstszych:

  • Towar/promocja własna:Są to linki utworzone przez osoby, które stworzyły towary, które chcą promować, takie jak książki czy markowe koszulki.
  • Strona internetowa firmy:Dzieje się tak, gdy marka lub firma łączy się bezpośrednio z ich witryną lub sklepem internetowym.
  • Inne linki do mediów społecznościowych:Jest to rodzaj linku, który ma na celu wzajemną promocję innych platform mediów społecznościowych, takich jak konto na Twitterze lub kanał YouTube.
  • Linki afiliacyjne:Są to linki, które pozwalają użytkownikom uzyskać prowizję od zakupów dokonywanych w sklepach internetowych, takich jak Amazon.
  • Sponsoringi i partnerstwa:Są to linki reklamowe od sponsorów, które zapłacą kwotę za miejsce w biogramie konta.
  • Bio Linki:Coraz powszechniejszą praktyką jest posiadanie linku prowadzącego do strony z kilkoma innymi linkami. Jest to obejście braku możliwości umieszczenia wielu linków na czyimś profilu w mediach społecznościowych.

Ponieważ możesz użyć linku w bio, aby promować wszystko, co pasuje do wytycznych społeczności Instagrama, do bios dodawanych jest wiele innych rodzajów linków. Inne przykłady obejmują stronę wykonawcy na usługa strumieniowego przesyłania muzyki, portfolio online, rolka demonstracyjna lub osobista strona internetowa. Niektórzy ludzie umieszczają nawet swoje konto Venmo lub PayPal w swoim biosie.

Branża „Link w Bio”

Aplikacja Shorby na Instagramie

Ze względu na wzrost liczby miejsc docelowych „link in bio” pojawiła się coraz większa liczba narzędzi umożliwiających użytkownikom korzystanie z „linku uniwersalnego”, w którym można umieszczać różne linki. Popularne narzędzia link-in-bio obejmują Linktree, Shorby, oraz Link do kanału.


Zasadniczo te linki przekierowują Cię do strony docelowej, która zawiera różne ważne linki. Dzięki temu ludzie mogą umieszczać różne linki do profili w mediach społecznościowych, miejsca sponsorowane i linki partnerskie na jednej stronie. Jest to bardzo powszechne w przypadku kont firmowych i głównych celebrytów, ponieważ w każdym poście muszą kierować swoich widzów do różnych linków.

Świetna historia stary

Ostatnia rzecz: na Instagramie ograniczenie linków nie dotyczy historii na Instagramie. Dlatego w historiach coraz częściej pojawiają się sponsoringi i promocje marek, które pozwalają użytkownikom „przesunąć palcem w górę”, aby przejść do linku.

Czy ten post był pomocny?