Skip to content

Co oznacza „NP” dla monitora podłączonego do DVI?

25 de lipiec de 2021
what does the np reading for a dvi connected computer monitor mean 00

Kiedy otrzymasz nowy, błyszczący monitor do swojego komputera, prawdopodobnie rzucisz okiem na ustawienia, ale czasami możesz zobaczyć odniesienia lub terminologię, która nie ma sensu. Mając to na uwadze, dzisiejszy post z pytaniami i odpowiedziami dla SuperUser zawiera odpowiedź na ciekawe pytanie czytelnika.

Dzisiejsza sesja pytań i odpowiedzi przychodzi do nas dzięki uprzejmości SuperUser — pododdziału Stack Exchange, społecznościowej grupy witryn internetowych z pytaniami i odpowiedziami.

Pytanie

Czytnik SuperUser Sam chce wiedzieć, co oznacza odczyt NP dla monitora komputerowego podłączonego do DVI:

Mam monitor Samsung podłączony do komputera przez DVI. W menu monitora pokazuje „DVI 65,3 kHz 60 Hz NP 1680×1050”. Chcę wiedzieć, co oznacza „NP”. Co na to wpływa? Sprzęt karty graficznej? Ustawienia?

Co oznacza odczyt NP dla monitora podłączonego do DVI?

Odpowiedź

Współtwórca SuperUser Journeyman Geek ma dla nas odpowiedź:

Po spadający na dół dość głęboka internetowa królicza nora, wydaje się, że to polaryzacja sygnałów synchronizacji, w tym przypadku a Sygnał VESA 1680*1050 przy taktowaniu 60 Hz. Wydaje się, że są one unikalne dla określonego zestawu częstotliwości odświeżania/rozdzielczości/standardów i nie są szczególnie przydatne dla użytkownika końcowego. Są one przydatne, jeśli chcesz zrobić wyjście VGA z mikrokontrolera (powiedzmy w tosterze) lub musisz ręcznie skonfigurować jakiś interfejs.

Masz coś do dodania do wyjaśnienia? Dźwięk w komentarzach. Chcesz przeczytać więcej odpowiedzi od innych doświadczonych technologicznie użytkowników Stack Exchange? Sprawdź pełny wątek dyskusji tutaj.

Źródło obrazu: Will Keightley (Flickr)

Czy ten post był pomocny?