Skip to content

Co oznacza „TFW” i jak go używać?

25 de lipiec de 2021
3 3

TFW to skrót internetowy, który zwykle można znaleźć w serwisach społecznościowych oraz w memach w całej sieci. Ale co oznacza TFW, skąd wziął się ten akronim i jak go używać?

To uczucie, kiedy

TFW to internetowy akronim oznaczający „to uczucie, kiedy”. Skrótowi temu zwykle towarzyszy zabawny lub budzący emocje obrazek (jak ten przedstawiony powyżej) i służy do zapewnienia emocjonalnego kontekstu lub komentarza do sytuacji.

W pewnym sensie TFW jest bardziej jak mem niż rzeczywisty akronim, którego używasz w zdaniu, jak FOMO. Zwykle ma ścisły format, w którym zdaniu zaczynającym się od TFW często (ale nie zawsze) towarzyszy emocjonalne zdjęcie. To zdanie może mieć znaczenie dla twojego życia, na przykład „TFW twoja łazienka zalewa powódź” lub może być po prostu żartem, jak „Twoje przyjaciele również wiedzą o klaunie Pennywise”.

Nie oznacza to, że TFW zawsze stosuje ścisły format memów. Sam TFW wskazuje czytelnikom, że wiadomość lub post zawiera kontekst emocjonalny. Tak więc możliwe jest, że „TFW” oznacza coś samo w sobie, bez towarzyszącego mu obrazu lub wiadomości.

W niektórych przypadkach możesz odpowiedzieć na śmiesznego lub nienawistnego Facebooka, używając podstawowego „TFW”. Ludzie, którzy wiedzą, co oznacza TFW, powinni zrozumieć, że mówisz „ten post jest absolutnie szalony!” Podobnie możesz odpowiedzieć na nieoczekiwaną wiadomość od byłego „TFW” lub odpowiedzieć na zabawne zdjęcie „TFW”.

Etymologia TFW

Niektórzy przysięgają, że TFW faktycznie oznacza „ta twarz, kiedy”. I w pewnym sensie mogą mieć rację.


W 2009 roku ludzie na forum muzycznym 4chan (zwanym /mu/) zaczęli mówić „MFW” lub „moja twarz, kiedy”. Co dziwne, MFW był używany w taki sam sposób, jak TFW jest używany dzisiaj. Ludzie publikowali zabawne zdjęcie twarzy wraz ze zdaniem „Ludzie z MFW nazywają szachy sportem”.

1627209329 356 Co oznacza „TFW i jak go uzywac

Mniej więcej w tym samym czasie słowo „czuć” rozwinęło się jako slangowe słowo „uczucie”. Memy typu „Wiem, że czuję się stary” zaczęły rozprzestrzeniać się w Internecie, a obraz reakcji „Feels Guy” stał się powszechnym elementem kultury internetowej i nerdowej.

Podobnie jak MFW, mem Feels Guy był używany do reagowania na sytuacje emocjonalne. Ale podczas gdy MFW zwykle wyrażał obrzydzenie lub podziw, mem Feels Guy był używany do opisywania uczucia wstydu, zwątpienia, smutku lub wykastrowania.

Zdjęcie Feels Guy.

Najwyraźniej te dwie podobne idee połączyły się, aby stać się TFW w 2010 lub 2011 roku – wtedy to TFW zostało po raz pierwszy właściwie zdefiniowane naSłownik miejski. Chociaż gramatyczne użycie TFW nie zmieniło się zbytnio od tego czasu, słowo to stało się znacznie szersze. To przydatny akronim wyrażania emocji w Internecie, miejscu znanym ze swojej nieprzejrzystości emocjonalnej.

Jak korzystać z TFW?

Jeśli rzucisz TFW na początku zdania, czytelnicy intuicyjnie będą szukać kontekstu emocjonalnego. Możesz powiedzieć „TFW, w lodówce nie ma bologny” lub „TFW, prawie jesteś w domu i zapala się kontrolka niskiego poziomu paliwa”. Tak czy inaczej, ludzie będą próbowali wydobyć ze zdań znaczenie emocjonalne.


Chociaż możesz użyć tych zdań samodzielnie, TFW działa najlepiej w połączeniu ze zdjęciem lub GIF-em. Technicznie można użyć dowolnego zdjęcia, ale najlepiej jest użyć zdjęć budzących emocje twarzy. Im więcej emocji na zdjęciu, tym łatwiej jest ludziom ocenić właściwy kontekst emocjonalny z twojego użycia TFW.

Mężczyzna wpatruje się w swój laptop, zastanawiając się, jak używać TFW.

Jak wspomniano wcześniej, możesz również używać TFW bez towarzyszących im słów lub zdjęć. Tylko najpierw upewnij się, że sytuacja ma oczywisty kontekst emocjonalny. Podczas gdy samotne „TFW” to rozmowa o psach nie ma większego sensu, odpowiadanie „TFW” na denerwującą lub złośliwą wiadomość tekstową może komunikować pomysł typu „wyjdź z mojej skrzynki odbiorczej” lub „jak mnie oczekujesz odpowiedzieć na to?”

TFW znajdujesz zupełnie nowy świat zakręconych internetowych słów. Jeśli po prostu nadrabiasz zaległości w języku, który jest często spotykany w Internecie, zapoznaj się z naszymi artykułami na temat słów takich jak TLDR i YEET.

Czy ten post był pomocny?