Skip to content

Co oznacza „wślizgiwanie się do czatów”?

25 de lipiec de 2021
paper airplane

Jeśli byłeś w mediach społecznościowych, być może natknąłeś się na wyrażenie „wślizgiwanie się do czatów”. Co to dokładnie oznacza i dlaczego ludzie to robią? Czytaj dalej aby się dowiedzieć.

„Wślizgiwanie się” do wiadomości bezpośrednich

„Wślizgnięcie się do DM” oznacza wysłanie komuś (kogo możesz nie znać osobiście) bezpośredniej wiadomości w mediach społecznościowych, często na Instagramie lub Twitterze. Jest powszechnie znany jako zalotny, romantyczny gest, aby rozpocząć rozmowę lub zaprosić kogoś na randkę. Dlatego, jeśli wysyłasz wiadomość do osoby, która Cię pociąga w mediach społecznościowych, bardzo prawdopodobne jest, że „wślizgniesz się do jej DM”.

Wyrażenie może również oznaczać każdy przypadek, w którym bezpośrednio wysyłasz wiadomość do innego użytkownika w mediach społecznościowych, często żartobliwie nawiązując do jego romantycznych początków. Na przykład, jeśli publikujesz ogłoszenie o pracę na Twitterze, możesz powiedzieć: „Inżynierowie oprogramowania powinni wślizgnąć się do moich wiadomości z twoim CV”, aby uzyskać aplikacje od wykwalifikowanych kandydatów.

Gdzie są DMs

Bezpośrednich wiadomości w mediach społecznościowych lub DM nie należy mylić z innymi aplikacjami do przesyłania wiadomości, które wymagają znajomości danych kontaktowych innej osoby, aby się z nią skontaktować. W większości aplikacji społecznościowych, takich jak Twitter, Instagram i TikTok, wystarczy znać czyjś profil, aby móc wysłać mu wiadomość. Dlatego na tych platformach często zdarza się „wślizgiwanie się do czatów”.


Wiele osób wślizguje się do DM innych osób ze świadomością, że może ich nigdy nie przeczytać. Jest to szczególnie ważne w przypadku wiadomości do celebrytów lub osób publicznych, które zostały zweryfikowane. Na Instagramie, gdy otrzymasz wiadomość od kogoś, kogo nie obserwujesz, zostaje ona umieszczona w oddzielnej skrzynce odbiorczej o nazwie „Żądania wiadomości”, której wiele osób nigdy nie otwiera.

Dlaczego ludzie wsuwają się w czaty?

1627207826 279 Co oznacza „wslizgiwanie sie do czatow

Wślizgiwanie się do DM zwykle odbywa się z nastawieniem na „oddanie strzału”, co oznacza próbę zrobienia czegoś, o czym wiesz, że jest mało prawdopodobne. Ponieważ wysłanie komuś wiadomości w mediach społecznościowych wymaga bardzo niewiele wysiłku, nie ma prawdziwej szkody w dotarciu do swojej sympatii online. W zależności od tego, jak często sprawdzają swoje wiadomości i zakładając, że oboje jesteście zgodni, mogą nawet odpowiedzieć. Jednak prawdopodobnie w ogóle nie odpowiedzą.

DM na Twitterze mają nieco wyższy wskaźnik sukcesu, jeśli chodzi o faktyczne nawiązywanie relacji. Te wiadomości DM są często wysyłane po interakcji z inną osobą, często poprzez odpowiadanie na jej tweety. Ponieważ często komunikują się z ludźmi, którzy są znajomymi online, a nie z nieznajomymi, istnieje znacznie większa szansa, że ​​to zobaczą.

Jednak praktyka jest drastycznie inna w przypadku osób, które wysyłają wiadomości DM z powodów związanych z pracą. Wiele osób tworzy partnerstwa biznesowe i relacje robocze, wślizgując się do DM innej osoby. Być może chciałbyś przekazać komuś pomysł, aby pomóc mu zarabiać na swojej stronie internetowej. Może chciałbyś z nimi współpracować przy utworze muzycznym lub zwrócić się do nich z możliwością sponsorowania. Jeśli nie masz dostępu do ich adresu e-mail, wślizgnięcie się do ich DM może być najskuteczniejszym sposobem na zrobienie tego.

Codzienne ślizganie

Jak wspomniano powyżej, „wślizgiwanie się do czatów” nabrało również innego znaczenia, które jest po prostu wszelkiego rodzaju wiadomością dla kogoś. Odbywa się to zawsze w żartobliwym odniesieniu do pierwotnej definicji. Na przykład możesz powiedzieć znajomym: „Wsuń się do moich czatów, jeśli potrzebujesz pomocy w czymkolwiek”. Nie oznacza to, że chcesz, aby wysyłali ci zalotne wiadomości, ale że jesteś otwarty na kontakt.

Jako spin-off „wchodzenia do czatów” ludzie często używają „wślizgu” w odniesieniu do wysyłania komuś wiadomości na różnych platformach. Na przykład powiedzenie „Przesuń do mojej skrzynki odbiorczej” oznacza, że ​​chcesz otrzymywać e-maile, a powiedzenie „Wsuń się do moich tekstów” oznacza, że ​​chcesz, aby ktoś wysłał Ci wiadomość za pośrednictwem aplikacji do SMS-ów.

Etykieta wiadomości

Choć kilka lat temu wślizgiwanie się do czyichś DM mogło być uważane za dziwne, obecnie często tak się dzieje, ponieważ wszyscy są połączeni za pośrednictwem mediów społecznościowych. Jeśli chcesz wślizgnąć się do czyichś czatów, pamiętaj o przestrzeganiu tych zasad:

  • Bądź uprzejmy:Nie bądź niegrzeczny ani przerażający, zwłaszcza jeśli rozmawiasz z tą osobą po raz pierwszy.
  • Nie bądź nachalny:Jeśli otrzymasz miłe odrzucenie, pamiętaj, aby przyjąć to za dobrą monetę.
  • Najpierw określ, czy jesteś kompatybilny:Jeśli korzystasz z mediów społecznościowych, prawdopodobnie możesz zobaczyć czyjąś osobowość poprzez jej posty. Zanim wyślesz komuś wiadomość, najpierw zrób trochę badań.
  • Zachowuj się profesjonalnie:Jeśli wysyłasz wiadomość DM związaną z pracą, bądź profesjonalny. Niekoniecznie musisz zachowywać się tak, jakbyś był w wątku e-mailowym, ale mimo to traktuj sprawy poważnie.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o randkowaniu online, zapoznaj się z naszym przewodnikiem dotyczącym przesuwania w lewo i w prawo w aplikacjach randkowych.

Czy ten post był pomocny?