Skip to content

Co oznacza „Yeet” i jak go używać?

24 de lipiec de 2021
1627140302 hero

Yeet to jedno z najnowszych i najmniej zrozumiałych słów w Internecie. Jest używany wszędzie, pozornie bez żadnego kontekstu. Ale słowa muszą coś znaczyć, a jednak mają kilka precyzyjnych znaczeń.

Yeet ma dwie różne definicje

Na pierwszy rzut oka yet wygląda jak bezsensowne słowo internetowe, które jest używane bez konkretnej definicji i kontekstu. Jest wklejany do memów z pozoru bez powodu, a ten jeden przyjaciel, który spędza zbyt dużo czasu na Reddit, nie może przestać nonsensownie go reklamować.

W przypadku większości zastosowań Yeti otrzymujesz to, co widzisz. To tylko słowo, które brzmi śmiesznie i wyraziście. Zwykle jest używany zamiast twierdzących słów, takich jak „boo-yeah”, ale czasami jest używany zamiast zwykłych czasowników, aby wydobyć humor z codziennych czynności (takich jak taniecbiegania lub staczania się w dół wzgórza).

Ale jeszcze nie jest to słowo bzdury, tak po prostu większość ludzi go używa. Yeet ma konkretną definicję: siłą rzucić przedmiotem z pewnością i autorytetem boga. Możesz zobaczyć tę definicję w pracy w niektórych memach i filmach, a nawet możesz jej użyć w swoim codziennym życiu.

Kiedy skończysz jeść śniadanie, możesz jeszcze zrobić jajeczny bałagan w kuchni i do kosza. Kiedy jesteś głodny jak koń, możesz przemienić swoje ciało w Arby’ego jak szmacianą lalkę. Wykonując te czynności, powinieneś krzyczeć „YEET”, ponieważ tak robią wszyscy wtajemniczeni.


Tak więc yet to słowo, które oznacza „rzucać” i może być używane jako wykrzyknik podczas rzucania. Jest również używany jako nonsensowne słowo, zwykle w celu dodania humoru do działania lub werbalnej odpowiedzi. Ale skąd się wziął i dlaczego ma dwie odrębne definicje?

Yeet Lore i Etymologia

Trudno dokładnie określić, kiedy yeet stało się słowem, ale jego znaczenie i użycie wydaje się wywodzić z hip-hopu z 2000 roku.

We wpisie w Urban Dictionary z 2008 roku człowiek o imieniu Bubba Johnson definiuje yeet jako wykrzyknik używany podczas rzucania przedmiotem w powietrze, zwłaszcza „w koszykówce, gdy ktoś strzelił za trzy punkty, który z pewnością trafi w kosza”.

Oczywiście ludzie rzadko używają słowa yeet jako rzeczywistego słowa; jest zwykle używany jako bezsensowny wykrzyknik. To bezsensowne użycie przypomina rapowe biblioteki reklamowe, jak 50 centów”GGGG-JEDNOSTKA” lub Lil Johna „YEEAAAH”.

Chociaż możliwe jest, że te zabawne rapowe libacje wpłynęły na bezsensowne znaczenie yeet, jest również prawdopodobne, że samo słowo zagłębiło się w nonsens. W końcu został spopularyzowany przez memy takie jak Taniec Lil Meatballa w 2014 roku, gdzie jest używany jako ogólny wykrzyknik bez żadnej dostrzegalnej formy ani kontekstu.

Kiedy mówisz Yeet?

Mężczyzna w agonii wpatruje się w swój laptop.  Czy teraz jest właściwy czas, aby powiedzieć jeszcze?

Ponownie, yet jest najczęściej używany jako humorystyczne, nonsensowne słowo. Z technicznego punktu widzenia możesz go używać, gdy chcesz się pośmiać, chociaż prawdopodobnie powinieneś unikać używania go w sytuacjach zawodowych. W rzeczywistości prawdopodobnie powinieneś unikać używania go w sytuacjach, w których możesz zostać wyśmiany za wykrzyczenie mema. (Jeśli czytasz ten artykuł publicznie, jest już za późno. Wszyscy wiedzą, że masz teraz obsesję na punkcie memów).


Ale niektórzy entuzjaści yeet krzywo patrzą na bezsensowne użycie yeeta. Jeśli chcesz uszanować konkretną definicję tego słowa, powinieneś krzyknąć „YEET!” gdy rzucasz lub popychasz przedmiot, lub gdy uderzasz siłą w przeszkodę. Pamiętaj, że jego skuteczność opiera się na pewności siebie. Jeśli nie jesteś pewny swoich umiejętności rzucania, powinieneś używać go oszczędnie.

Jeśli chodzi o użycie yeet w codziennej rozmowie, używaj go tak, jak każdego innego czasownika. To nie jest wyłącznie wykrzyknik; po prostu fajnie jest krzyczeć „YEET”, gdy coś lata po pokoju.

Wykres koniugacji Yeeta.

Możesz pójść o krok dalej, studiując czasy czasowników yeeta. W tym artykule zamieściliśmy poręczny wykres koniugacji Yeeta dla Twojej wygody. Zapraszam do udostępnienia tego wykresu jako zasobów edukacyjnych, ale pamiętaj, że yeet nie jest rozpoznawany jako słowo przez Słownik Websterajuż. Jego definicja może z czasem ulec zmianie, a nauczyciele mogą marszczyć brwi w taki sam sposób, w jaki spędzili stulecie marszcząc brwi na „nie” lub „wy wszyscy”.

Innymi słowy, nie umieszczaj jeszcze w swoim następnym eseju i nie mów tego szefowi. W przeciwnym razie mogą cię zaraz stamtąd wyrwać.

Czy ten post był pomocny?