Skip to content

Co robi „filtr jakości” Twittera?

18 de lipiec de 2021
1626595070 preview 7

Twitter to dziwak. Te same rzeczy, które sprawiają, że jest świetny — wszyscy są w jednej dużej publicznej chłodziarce z wodą, możesz skontaktować się z każdym, po prostu @wzmianka o nich, konta mogą być anonimowe — prowadzą do nadużyć i problemów ze spamem.

Twitterowi trudno jest zbyt mocno rozprawić się bez zmiany charakteru witryny. W tym celu wprowadzili sposoby, dzięki którym ludzie przejmą większą kontrolę nad tym, kogo i co widzą. Możesz wyciszyć konta, określone słowa, a nawet tylko retweety.

Do Twoich powiadomień dodali też filtr jakości, który jest domyślnie włączony. Zawsze obawiam się, że usługa bierze filtrowanie w swoje ręce (jak dwie ukryte skrzynki odbiorcze na Facebooku), więc postanowiłem dowiedzieć się, co właściwie robi. Oto czego się nauczyłem.

Jak działa filtr jakości

Strona pomocy serwisu Twitter wyjaśnia, że ​​filtr jakości „filtruje treści niskiej jakości z powiadomień”. Przykładami, które podaje Twitter, są zduplikowane tweety lub treści automatyczne. Oznacza to, że jeśli konto wysyła tę samą wiadomość w kółko, wysyła tę samą wiadomość do dziesiątek kont lub nie przechodzi jakiegoś nieokreślonego testu robota na Twitterze, nie pojawi się ona na stronie powiadomień. Dość pokaźna część spamu od razu pasuje do tego profilu.

Co najważniejsze, Filtr Jakości nie wpływa na powiadomienia „od osób, które obserwujesz, lub kont, z którymi ostatnio się kontaktowałeś”. Oznacza to, że Twoi znajomi mogą spamować Cię w kółko tą samą wiadomością, jeśli chcą, bez interwencji Twittera, aby ich powstrzymać. Oznacza to również, że jeśli prowadzisz rozmowę z kimś, kogo nie obserwujesz (lub nie obserwuje Ciebie), Twitter nie przestanie wyświetlać powiadomień.


Wydaje się, że zapewnia przyzwoitą równowagę między całkowicie prywatnym kontem lub blokowaniem wszystkich powiadomień i pozostawieniem Twittera za darmo dla wszystkich.

Jak włączyć lub wyłączyć filtr jakości

Chociaż filtr jakości nie wydaje się zbyt prawdopodobne, aby generował fałszywe alarmy, jeśli nie masz większych problemów ze spamem lub nękaniem, możesz go wyłączyć na wszelki wypadek. Oto jak.

Zaloguj się do Twittera i kliknij swoje zdjęcie profilowe w prawym górnym rogu, a następnie Ustawienia i Prywatność.

1626595069 137 Co robi „filtr jakosci Twittera

Z paska bocznego wybierz Powiadomienia.

Co robi „filtr jakosci Twittera

W sekcji Zaawansowane odznacz Filtr jakości, a następnie kliknij Zapisz zmiany.

1626595069 582 Co robi „filtr jakosci Twittera

Jeśli chcesz ją ponownie włączyć w dowolnym momencie, po prostu zaznacz pole Filtr jakości i kliknij Zapisz zmiany.

Filtr jakości to jedna z drobnych poprawek, które Twitter wprowadził, aby uczynić sieć społecznościową przyjemniejszą dla wszystkich, bez całkowitej zmiany sposobu działania. Chociaż Twitter jest nieco niejasny na temat tego, co stanowi „tweety niskiej jakości”, jak dotąd z mojego doświadczenia wydaje się, że działa. Chociaż otrzymywałem wiadomości spamowe dość regularnie, od czasu wprowadzenia Filtra Jakości nie miałem aż tak wielu.

Czy ten post był pomocny?