Skip to content

Co się stanie, jeśli zjesz nasionko jabłka? – ŻycieSavvy

19 de październik de 2022

Zielone soczyste jabłka na rustykalne drewniane tła.

Niektóre nasiona mogą być pysznym dodatkiem do Twojej diety, np. nasiona granatu czy słonecznika. Czy zastanawiałeś się kiedyś nad nasionami jabłek?

Podczas gdy niektóre nasiona są bezpieczne do spożycia, nasiona jabłek mogą być w rzeczywistości bardzo niebezpieczne.

Nasiona jabłoni zawierają migdalinę, związek roślinny, który może mieć działanie toksyczne. Amigdalina jest właściwie nieszkodliwa, gdy jest przyczepiona do jabłka, ale jeśli zostanie przeżuta lub rozbita, może to mieć konsekwencje.

Po zjedzeniu nasion jabłka amigdalina zamienia się w zatrucie cyjankiem w twoim ciele. Niektóre łagodne objawy to bóle i zawroty głowy oraz niepokój. Poważniejsze objawy mogą obejmować wysokie ciśnienie krwi i śpiączkę.

Dobrą wiadomością jest to, że nie powinieneś odczuwać żadnych niebezpiecznych objawów, chyba że zdecydujesz się jeść dużo nasion jabłek. Połknięcie przez przypadek tu czy tam nie powinno spowodować zatrucia cyjankiem. Szacuje się, że potrzeba byłoby około 85 nasion jabłek, aby zachorować.

Co sie stanie jesli zjesz nasionko jablka – ZycieSavvy

Pestki wiśni, morele i brzoskwinie również zawierają amigdalinę. Aby uniknąć tych nasion, ostrożnie pokrój owoce i usuń nasiona. Możesz nawet użyć rdzenia do jabłek, aby uniknąć nasion jabłek.

Czy nadal zastanawiasz się, co się stanie, jeśli połkniesz pestkę arbuza? Odpowiedź może Cię zaskoczyć!

Czy ten post był pomocny?