Skip to content

Co to jest Apple Arcade? Oto wszystko, co musisz wiedzieć

3 de sierpień de 2021
img 5d82673215007

Zręcznościowe Apple to nowa usługa subskrypcji gier, która ostatecznie zapewni dostęp do ponad 100 gier na iPhone’y, iPady, komputery Mac i urządzenia Apple TV. Kosztuje 4,99 USD miesięcznie dla całej rodziny, a pierwszy miesiąc jest bezpłatny.

Usługa zostanie uruchomiona początkowo na iPhonie, a wkrótce potem pojawią się wersje na iPada, Maca i Apple TV. Oto, co musisz wiedzieć o nowej usłudze.

Co to jest Apple Arcade?

Apple Arcade to miesięczna subskrypcja, która kosztuje 4,99 USD, z bezpłatnym miesiącem próbnym na początek. Usługa obejmuje ekskluzywne gry dostępne tylko za pośrednictwem Apple Arcade, a także tytuły stron trzecich, które można kupić na innych platformach. Nie można osobno kupować gier udostępnianych za pośrednictwem Apple Arcade w App Store.

https://www.youtube.com/watch?v=frLeePH8W9Y

Apple twierdzi, że co miesiąc będzie dodawać nowe gry do usługi, ale podobnie jak w przypadku każdej usługi subskrypcji, należy się spodziewać, że starsze gry znikną (a może zamiast tego pojawią się w sprzedaży w App Store). Nie ma reklam, nie ma ograniczeń w grze i nie potrzebujesz połączenia internetowego, aby grać w gry pobrane przez Apple Arcade.

Usługa nie jest usługą przesyłania strumieniowego gier, taką jak PlayStation Now lub Google Stadia. Po zarejestrowaniu się w Arcade możesz pobrać tyle gier, ile zmieścisz na swoim urządzeniu, i uruchamiać je natywnie. Jest bardziej porównywalny z usługą taką jak Netflix.

Czy Apple Arcade ma dobrą wartość?

To, czy Apple Arcade reprezentuje dobrą wartość, zależy wyłącznie od nawyków związanych z wydawaniem pieniędzy w App Store. Jeśli wydajesz więcej niż około 5 USD miesięcznie na gry, możesz uzasadnić 60 USD rocznie, które wydasz na subskrypcję Arcade. Należy również zauważyć, że żadna z gier w Apple Arcade nie będzie zawierała mikropłatności ani ekonomii free-to-play. Za 5 USD otrzymujesz wszystko bez dodatkowych reklam i opłat.


Możesz nawet wchodzić i wychodzić z Apple Arcade, kiedy masz czas. Jeśli zbliżają się loty długodystansowe, 5 USD wydaje się okazją w porównaniu z kosztem pełnej ceny gry Nintendo Switch – lub czegokolwiek innego, co możesz znaleźć w hali odlotów na lotnisku.

Jednym z obszarów, w którym Apple Arcade stanowi doskonałą wartość, są użytkownicy usługi Family Sharing. Pojedyncza subskrypcja Apple Arcade w cenie 4,99 USD miesięcznie może być dzielona między całe gospodarstwo domowe, pod warunkiem skonfigurowania funkcji Family Sharing i zakupu subskrypcji.

Jakie urządzenia współpracują z Apple Arcade?

Apple Arcade uruchomiono na iPhonie wraz z wydaniem iOS 13 19 września 2019 r. 24 września usługa zostanie uruchomiona na iPadzie w ramach aktualizacji iPadOS 13, a na Apple TV za pośrednictwem tvOS 13. Apple Arcade wreszcie przybyć na Maca wraz z wydaniem macOS Catalina.

Urządzenia kompatybilne z Apple Arcade

Jedną z największych zalet usługi jest możliwość uruchomienia gry na jednym urządzeniu i odebrania jej na innym bez utraty miejsca.

Jak zdobyć Apple Arcade?

Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić przed zarejestrowaniem się w Apple Arcade, jest uaktualnienie iPhone’a lub iPada do iOS 13 (lub iPadOS 13). Aby to zrobić, przejdź do Preferencje systemowe> Ogólne> Aktualizacja oprogramowania i postępuj zgodnie z instrukcjami, aby zaktualizować urządzenie. Upewnij się, że wykonałeś kopię zapasową swojego iPhone’a przed aktualizacją.

iOS 13 Pasek zakładek App Store


Po zainstalowaniu iOS 13 uruchom App Store i spójrz na pasek kart u dołu ekranu. Zobaczysz nową zakładkę zatytułowaną Arcade. Stuknij w nią, a zostaniesz zaproszony do zarejestrowania się w bezpłatnej wersji próbnej Apple Arcade. Po zakończeniu możesz przeglądać dostępne gry na karcie Arcade w App Store.

Użytkownicy Apple TV będą musieli zainstalować aktualizację tvOS 13, a następnie uruchomić App Store i znaleźć kartę Arcade. Użytkownicy komputerów Mac będą musieli najpierw zaktualizować system do systemu macOS Catalina, a następnie uruchomić Mac App Store i kliknąć kartę Arcade.

Okres próbny Apple Arcade

Pamiętaj, że bezpłatny okres próbny odnowi się automatycznie za miesiąc. Możesz uzyskać dostęp do swoich subskrypcji w Ustawieniach > [Your Name] > Subskrypcje. Apple Arcade zapewnia tylko opcję natychmiastowego anulowania bezpłatnego okresu próbnego, zamiast wyłączania automatycznego odnawiania. Jeśli tylko próbujesz i nie masz zamiaru kupować, ustaw przypomnienie o anulowaniu okresu próbnego, zanim zostanie naliczona opłata.

Czy możesz grać z kontrolerem?

Możesz grać z kontrolerem, ale nie potrzebujesz go. We wszystkie gry Apple Arcade można grać za pomocą standardowych przycisków dotykowych, a wiele z nich obsługuje również kontrolery gier. Korzystanie z kontrolera jest prawdopodobnie najlepszym sposobem na cieszenie się wieloma grami, ponieważ bardziej przypominają one „pełne” wersje konsolowe niż okrojone doświadczenia mobilne.

Możesz używać istniejących kontrolerów Made for iPhone (MFi), takich jak Nimbus z serii Steeli Horipad Ostateczny. iOS 13 i tvOS 13 dodają również obsługę kontrolerów innych niż MFi, w tym kontrolera DualShock 4 firmy Sony i kontrolera Xbox One firmy Microsoft.

Parowanie kontrolera DualShock 4 (PS4)

 1. Chwyć kontroler i przytrzymaj środkowy przycisk „PS” i przycisk „Udostępnij”, aż dioda na touchpadzie (lub z tyłu kontrolera) zacznie migać.
 2. Przejdź do Ustawienia> Bluetooth na urządzeniu z systemem iOS (lub Ustawienia> Piloty i urządzenia> Bluetooth na Apple TV) i poczekaj, aż pojawi się kontroler.
 3. Wybierz kontroler, aby go sparować.

Sony DualShock 4

Parowanie kontrolera Xbox One

 1. Włącz kontroler, naciskając przycisk Xbox.
 2. Naciśnij i przytrzymaj przez trzy sekundy przycisk „Połącz” u góry kontrolera.
 3. Przejdź do Ustawienia> Bluetooth na urządzeniu z systemem iOS (lub Ustawienia> Piloty i urządzenia> Bluetooth na Apple TV) i poczekaj, aż pojawi się kontroler.
 4. Wybierz kontroler, aby go sparować.

Kontroler Xbox One

Możesz sparować kontroler z komputerem Mac w ten sam sposób, jeśli przejdziesz do Preferencje systemowe> Bluetooth lub klikniesz ikonę Bluetooth na pasku menu komputera Mac.

Czy mogę przypiąć iPhone’a do kontrolera?

Używanie kontrolera i iPhone’a to prawdopodobnie najlepszy sposób na cieszenie się Apple Arcade, ale jest problem. Będziesz musiał położyć iPhone’a na stole lub niezręcznie przysiąść, aby zobaczyć ekran, trzymając osobny kontroler. Gdyby tylko istniał prostszy sposób…


Na szczęście istnieje wiele klipsów, które można uzyskać, aby zamontować iPhone’a na kontrolerze. Na szczycie listy znajduje się Inteligentny klips Nyko dla DualShock 4. Według Nyko klip został przerwany, ale na Amazon jest wiele dostępnych za nieśmiałe 15 USD. Dostępne są tańsze klipsy, ale Nyko ma tę zaletę, że nie blokuje żadnych portów (w telefonie lub kontrolerze).

Inteligentny klips Nyko do DualShock 4

W przypadku kontrolerów Xbox One są tanie jak chipy Zacisk uchwytu telefonu Dainslef. Ma w większości pozytywne recenzje za cenę poniżej 10 USD.

Jakie są gry?

Apple obiecał użytkownikom „100+ gier”, co wydaje się być postacią, nad którą wciąż pracuje w momencie premiery. W chwili pisania tego tekstu naliczyliśmy łącznie 63 gry, z których tylko cztery były naprawdę ekskluzywne dla Apple Arcade: Where Cards Fall od Snowman, Projection: First Light od Blowfish, The Enchanted World od Noodlecake i Red Reign od Ninja Kiwi .

Serwis skorzystał z pomocy znanych wydawców, takich jak Konami, Sega, Capcom, Bandai Namco, Devolver Digital i Annapurna Interactive. Usługa zapewnia dobrą mieszankę łamigłówek, szalonych gier zręcznościowych, 5-minutowych marnujących czas i znaczących gier w długiej formie, aby dotrzeć do szerokiego grona graczy.

Szczególnie interesująca jest gra Where Cards Fall, ekskluzywna gra logiczna zręcznościowa, otoczona narracją o dojrzewaniu ze wspaniałym izometrycznym stylem graficznym. Oceanhorn 2: Knights of the Lost Realm to kontynuacja najlepszego klona Zelda z App Store, tyle że teraz jest lepsza dzięki odpowiedniej obsłudze kontrolera.


Sneaky Sasquatch to urocza zręcznościowa przygoda, w której wcielasz się w rolę nieuchwytnej wielkiej stopy i kradniesz jedzenie, przebierasz się za człowieka i grasz w golfa. Big Time Sports przywołuje ducha gier sportowych w stylu retro, dzięki czemu możesz udowodnić znajomym, że jesteś najlepszy w zacieraniu guzików.

What The Golf w końcu pojawia się na iOS za pośrednictwem Apple Arcade. Pomyśl o tym jako o antidotum na każdą nudną grę w golfa, w jaką kiedykolwiek grałeś. LEGO Brawls również debiutuje w serwisie jako awanturnik zespołowy, w którym musisz zbudować własną unikalną minifigurkę i walczyć ze znajomymi o kontrolę nad kultowymi scenami LEGO.

Czy Apple Arcade jest dobre?

W ofercie gier Apple Arcade jest wiele do polubienia. Mimo że usługa nie osiągnęła liczby „100+” w momencie premiery, Apple oferuje szeroką gamę wysokiej jakości tytułów, które przypadną do gustu szerokiej gamie gustów. To sprawia, że ​​usługa jest bardziej kusząca, ponieważ na pewno znajdziesz coś, co Ci się spodoba.

Ogólnie byliśmy pod wrażeniem tego, co usługa miała do zaoferowania pierwszego dnia. Istnieje duża różnorodność gier, a Apple zadbało o to, aby trafić w większość bitów gier mobilnych. Znajdziesz tower defense, medytacyjnych łamigłówek i dziwacznych platformówek, a także bardziej rozbudowanych doświadczeń w postaci przygód akcji, strzelanek i gier fabularnych opartych na narracji.

Niektóre z gier, w które graliśmy do tej pory, które możemy polecić, to:

 • Wzorzyste: Kojąca gra logiczna, w której dopasowujesz elementy układanki z nieskończenie powtarzającymi się wzorami. To musi być jak dotąd jedna z najbardziej uważnych gier w serwisie.
 • Miasto na łyżwach: Prawdopodobnie lepiejbez Kontroler Skate City to przewijana w bok gra łyżwiarska, w której możesz wykonywać triki, przesuwając po obu stronach ekranu. Łatwy do podniesienia, ale diabelski do opanowania.
 • Zmontuj ostrożnie: Oparta na narracji gra logiczna od twórców Monument Valley, w której naprawiasz przedmioty codziennego użytku. Manipuluj obiektami za pomocą ekranu dotykowego, aby przywrócić je do działania i rozwinąć historię.
 • Neo Kabina: Interaktywna fikcja spotyka się z przetrwaniem w tej ponurej, dystopijnej opowieści o jednym z ostatnich kierowców wspólnych przejazdów w świecie zakłóconym przez automatyzację.

Wciąż trudno jest umiejscowić publiczność dla Apple Arcade. Usługa jest skierowana do niemal każdego w ekosystemie Apple, nie tylko do tych, którzy grają w gry na swoim iPhonie. Jeśli grasz już w wiele gier i jesteś

Najlepsza subskrypcja gier do tej pory?

Za 4,99 USD miesięcznie dla całej rodziny Apple Arcade stanowi obecnie jeden z najtańszych i najłatwiejszych sposobów na dostęp do biblioteki gier. Te gry działają natywnie, są przyjazne w trybie offline i pozwalają na dowolne przełączanie się między urządzeniami. Jasne jest, że Apple poważnie podchodzi do Arcade zarówno z punktu widzenia technicznego, jak i tego, jakie gry są objęte usługą.


Ale nie wierz nam na słowo, pierwszy miesiąc jest darmowy, więc zarejestruj się i sprawdź, o co to całe zamieszanie. Pamiętaj tylko, aby anulować okres próbny przed okresem odnowienia, jeśli nie chcesz wykasływać 4,99 USD.

Czy ten post był pomocny?