Skip to content

Co to jest Asystent Wi-Fi i jak go wyłączyć?

28 de lipiec de 2021
img 5609bedc0b8ce

Wi-Fi Assist to nowa funkcja w iOS 9, która cieszy się dużym zainteresowaniem. Chcemy dziś omówić Wi-Fi Assist, wyjaśnić, co robi i, co najważniejsze, wyłączyć go w razie potrzeby.

Jeśli zaktualizowałeś swój iPhone do iOS 9 lub zdecydowałeś się na zakup nowego iPhone’a, to otrzymałeś całkiem cudowną nową funkcję o nazwie Wi-Fi Assist. Chociaż wiele źródeł wiadomości alarmuje o Wi-Fi Assist, które mogą kosztować użytkowników z ograniczonymi planami transmisji danych mobilnych, nasza opinia może nie być taka.

Wi-Fi Assist działa w zasadzie tak: wyobraź sobie, że używasz iPhone’a w kawiarni lub domu i wychodzisz na zewnątrz z jakiegoś powodu, a sygnał Wi-Fi spada gwałtownie, być może do punktu bezużytecznego. Funkcja Wi-Fi Assist umożliwi następnie uruchomienie danych mobilnych, dzięki czemu nie stracisz połączenia.

Możemy sobie wyobrazić, jak może to zaniepokoić niektóre osoby, które mają limity danych mobilnych. Prawda jest taka, że ​​jest to mniej prawdopodobne, że spowoduje to kosztowne przeciążenia, niż po prostu pozwoli uniknąć frustrujących chwil, w których Twoja sieć Wi-Fi jest tak słaba, że ​​i tak będziesz musiał skorzystać z danych mobilnych.

Łatwo jest sprawdzić, czy nadal masz połączenie z Wi-Fi i jak silny jest twój sygnał, po prostu zwracając uwagę na wskaźnik na pasku stanu.

Co to jest Asystent Wi Fi i jak go wylaczyc


Jeśli łączysz się za pośrednictwem połączenia komórkowego, zostanie to podobnie zaznaczone na pasku stanu.

1627451055 873 Co to jest Asystent Wi Fi i jak go wylaczyc

W asyście Wi-Fi chodzi o to, że działa ona tylko wtedy, gdy sygnał Wi-Fi jest zbyt słaby, aby dostarczać treści. W takim przypadku na pewno zauważysz, że wszystko było nie tak i albo przenieś się tam, gdzie sygnał jest silniejszy, albo i tak przełącz się na dane mobilne.

To powiedziawszy, można wyłączyć asystę Wi-Fi, aby nie narażać się na łączenie się z połączeniem mobilnym bez Twojej wiedzy. To z pewnością nie jest nierozsądne i zalecamy, aby jeśli masz limit danych, zachowaj ostrożność (pomoc Wi-Fi jest prawdopodobnie lepiej dopasowana dla tych, którzy mają nieograniczone plany transmisji danych).

Wyłączanie Asystenta Wi-Fi

Najpierw otwórz „Ustawienia”, a następnie wybierz „Komórkowy”.

1627451055 241 Co to jest Asystent Wi Fi i jak go wylaczyc

W ustawieniach sieci komórkowej możesz zobaczyć, ile danych wykorzystałeś do tej pory w bieżącym okresie, a także wyłączyć wszystkie aplikacje, które mogą nie chcieć korzystać z mobilnego połączenia transmisji danych. Jest to oczywiście całkiem dobry sposób na ograniczenie użycia danych mobilnych od samego początku.

1627451055 147 Co to jest Asystent Wi Fi i jak go wylaczyc

Przewiń do samego dołu ustawień sieci komórkowej, jeśli chcesz wyłączyć Asystenta Wi-Fi. Będzie to ostatnia opcja pod wszystkim innym.

1627451056 235 Co to jest Asystent Wi Fi i jak go wylaczyc

Pozostaje do ostatecznego udowodnienia, czy Wi-Fi Assist rzeczywiście stworzy dziwaczny nadmiar danych, o którym mówią niektóre źródła wiadomości. Ponownie myślimy, że tak się nie stanie, ale mimo to nie zaszkodzi być świadomym tej funkcji i wyłączyć ją, jeśli uważasz, że może to powodować problemy lub po prostu uważasz, że nie jest przydatna.


W większości jednak uważamy, że jest to bardzo przydatne i znacznie pomoże złagodzić bóle głowy związane z połączeniem, na przykład gdy próbujesz uzyskać wskazówki przed wyjazdem z domu, ale sygnał Wi-Fi jest po prostu zbyt słaby. W tym momencie możliwość uzyskania dostępu do mobilnego połączenia transmisji danych bez uprzedniego wyłączenia Wi-Fi będzie wielką poprawą użyteczności i wygody.

Mamy nadzieję, że ten artykuł okazał się przydatny. Jeśli masz pytanie, które chciałbyś zadać lub skomentować, aby dodać, zostaw swoją opinię na naszym forum dyskusyjnym.

Czy ten post był pomocny?