Skip to content

Co to jest „coreaudiod” i dlaczego działa na moim Macu?

1 de sierpień de 2021
coreaudiod featured

Widziałeś więc coś, co nazywa się „coreaudiod” podczas przeglądania Monitora aktywności. Co to robi i czy może powodować problemy?

Ten artykuł jest częścią naszej ciągłej serii wyjaśniającej różne procesy występujące w Monitorze aktywności, takie jak kernel_task, hidd, mdsworker, installd, WindowServer, blued, launchd, dbfseventsd i wiele innych. Nie wiesz, co to za usługi? Lepiej zacznij czytać!

Ten konkretny proces, coreaudiod, jest demonem, który daje moc Dźwięk podstawowy, niskopoziomowy interfejs API dźwięku w systemie macOS. Demon to proces działający w tle komputera Mac; możesz je zidentyfikować po literze „d” na końcu ich nazw.

Ale czym jest Core Audio? Cóż, według Portal deweloperów Apple, obsługuje w zasadzie wszystko, co dotyczy dźwięku na komputerze Mac.

Na komputerze Mac Core Audio obejmuje nagrywanie, edycję, odtwarzanie, kompresję i dekompresję, MIDI, przetwarzanie sygnału, parsowanie strumienia plików i syntezę dźwięku.

Zasadniczo, jeśli dźwięk wydobywa się z głośnika lub jest nagrywany przez mikrofon, coreaudiod miał w tym swój udział. Z tego powodu coreaudiod zajmie trochę mocy procesora za każdym razem, gdy usłyszysz dźwięk przez głośniki lub nagrasz coś za pomocą mikrofonu.


Jeśli Twój dźwięk kiedykolwiek przestanie działać – i masz całkowitą pewność, że nie zrobiłeś czegoś takiego jak wyciszenie całego dźwięku lub zmiana urządzenia wyjściowego audio – ponowne uruchomienie coreaudiod w Monitorze aktywności powinno rozwiązać problem w przypadkach, w których musiałbyś ponownie uruchomić komputer.

Czy coreaudiod powinien korzystać z sieci?

Jeśli używasz zapory sieciowej Mac, takiej jak Mały znicz, możesz czasami zauważyć, że coreaudiod próbuje uzyskać dostęp do urządzeń w sieci lokalnej. Co się dzieje?

Co to jest „coreaudiod i dlaczego dziala na moim Macu

Cóż, coreaudiod zasila część audio AirPlay, co pozwala odzwierciedlaj swój wyświetlacz i dźwięk do AppleTV i kilku innych obsługiwanych odbiorników audio. Czasami coreaudiod skanuje sieć lokalną, aby sprawdzić, czy są jakieś obsługiwane urządzenia, co oznacza, że ​​czasami widzi tego demona, który próbuje połączyć się z lokalnymi urządzeniami.

Jeśli coreaudiod wykorzystuje moc twojego procesora

Użytkownicy zgłaszali, że w niektórych przypadkach folder /Library/Preferences/Audio zniknie, powodując, że coreaudiod masowo zwiększy zużycie procesora, nawet gdy dźwięk nie jest odtwarzany. Jeśli zauważysz ten skok procesora, przejdź do /Library/Preferences/ w Finderze i sprawdź, czy brakuje folderu Audio.

Według bloger LucaTNT, możesz samodzielnie utworzyć folder, aby rozwiązać problem, otwierając Terminal i uruchamiając te dwa polecenia:

sudo mkdir /Library/Preferences/Audio
sudo chown -R _coreaudiod:admin /Library/Preferences/Audio

Pierwsze polecenie tworzy katalog, który chcesz zastąpić; drugie ustawia odpowiednie uprawnienia do folderu.

Kredyt zdjęciowy: Steinar Anglia

Czy ten post był pomocny?