Skip to content

Co to jest Discord i czy jest to tylko dla graczy?

27 de lipiec de 2021
stock lede discord 1

Discord oferuje bezpłatne serwery czatu VoIP, tekstowego i wideo, a także unikalne funkcje dla graczy, takie jak integracja z Twitch. Jest to również niezbędne do prowadzenia biznesu w branży gier i może dać innym przedsiębiorstwom wyjątkową przewagę w komunikacji z klientami.

Discord oferuje komunikację opartą na społeczności

Discord to bezpłatna aplikacja do komunikacji, najbardziej podobna do popularnych aplikacji, takich jak Skype, Microsoft Teams, Slack i TeamSpeak. Oferuje przyjazny dla użytkownika czat tekstowy, głosowy i wideo na serwerach publicznych lub prywatnych, które każdy może szybko skonfigurować za darmo.

Interfejs użytkownika Discord

Discord ma podobny interfejs użytkownika do Slack i Microsoft Teams, a jego serwery działają podobnie do serwerów Slack i Teams. Jednak serwery Discorda rozwinęły się bardziej dzięki aktywności opartej na użytkownikach, tak jak Reddit ze swoimi subredditami. Jest serwer Discord do wszystkiego.

Podobnie jak Reddit, Discord to internetowa platforma społecznościowa. Jest używany do wszystkiego, od dużych platform korporacyjnych i wyspecjalizowanych centrów edukacyjnych po ekstremistyczną rekrutację i treści dla dorosłych. Oficjalny Przewodnik dla rodziców dotyczący niezgody zapewnia przydatne zasoby do zrozumienia, jak działają te społeczności i jak możesz kontrolować treści, które napływają i wychodzą z Discorda.

ten Wytyczne społeczności Discord przekazywać intencje dewelopera, aby zgromadzić grupy graczy i wyraźnie zakazać nękania, drapieżnych zachowań i szkodliwych treści. Zapewnia również możliwości uzyskania większej pomocy w kwestiach takich jak zastraszanie, samobójstwo i inne kwestie istotne dla dzisiejszych społeczności cyfrowych. Ale jak każde narzędzie online, niekoniecznie uniemożliwia to bystrym nastolatkom cofanie ustawień lub uniemożliwia złoczyńcom wykorzystywanie mediów społecznościowych do szerzenia nienawiści i nadużyć.

Discord jest dla wszystkich, nie tylko dla graczy

Discord jest wymieniony w większości sklepów z aplikacjami jako „Chat for Gamers”, a jego integracja z platformami do gier, takimi jak Steam i Twitch, uczyniła go niezwykle popularnym 56 milionów graczy każdego miesiącaWszechobecny charakter Skype’a firmy Microsoft (i Skype dla firm) sprawił, że jest on powszechnym wyborem dla głosu, wideo i tekstu wśród przeciętnych użytkowników systemu Windows.


Microsoft Teams, które ostatecznie zostaną wymień Skype dla firm, cechuje się wysokim poziomem integracji z innymi aplikacjami Microsoft, zwłaszcza z SharePoint, dzięki czemu jest liderem w środowisku biznesowym. Slack jest najczęstszą alternatywą, ponieważ wykorzystuje inne popularne komunikatory w miejscu pracy, takie jak Hipchat.

TeamSpeak zawsze był głównym konkurentem ze względu na obsesyjną koncentrację na jakości dźwięku, bezpieczeństwie klienta i niezawodności serwera. Discord przewyższył większość obecnie dominujących narzędzi używanych do gier, w tym spory udział w rynku TeamSpeak.

TeamSpeak Beta

Discord oferuje bardziej zróżnicowane integracje i usługi, bardziej przyjazny interfejs użytkownika i bezpłatne serwery, chociaż nowy TeamSpeak (obecnie w zamkniętej wersji beta, pokazanej powyżej) może zamknąć tę lukę, ponieważ przyjmuje i ulepsza wiele tych samych funkcji, które pozwoliły Discordowi dominować. Inne narzędzia, takie jak Mambo i Ventrilo, są wciąż w pobliżu, choć tylko w małych niszach.

Discord kontra Slack

W rzeczywistości Discord udostępnia większość funkcji i integracji, które robią jego konkurenci. Discord i Slack, pokazane powyżej po lewej i prawej stronie, mają prawie identyczne interfejsy. Oznacza to, że o wyborze aplikacji decydują głównie osobiste preferencje Ciebie i Twojej grupy.

Discord jest bezpłatny dla użytkowników, wciąż tani dla profesjonalistów

Duża firma może używać Discorda jako głównej platformy komunikacyjnej, zakładając, że firma wykonuje dobrą robotę w zakresie konfigurowania uprawnień, zwiększania bezpieczeństwa i zwiększania limitów nałożonych przez bezpłatną wersję, płacąc tylko 99,99 USD za 12 miesięcy Discord Nitro.


Możesz obniżyć cenę o połowę, wybierając Discord Nitro Classic (49,99 USD/rok). Classic nie zawiera funkcji zwiększania serwera, która pozwala na nadanie serwerowi specjalnych profitów; przydaje się, jeśli jesteś streamerem, programistą lub liderem społeczności zajmującym się przestrzenią do interakcji z obserwującymi.

Discord Nitro

Obie płatne usługi premium (Nitro i Nitro Classic) są przeznaczone głównie dla graczy dzięki funkcjom takim jak przesyłanie strumieniowe wyższej jakości, niestandardowe tagowanie i nie tylko.Bezpłatne lub płatne, rozbudowane usługi Discord dokumentacja przeprowadzi Cię przez wszystko, co możesz zrobić z Discordem. Twórz boty, które pomagają uczynić Twój serwer wyjątkowym, twórz aplikacje lub korzystaj z jego narzędzi typu open source do tworzenia Bogata obecność dla gry lub aplikacji, którą możesz sprzedawać bezpośrednio konsumentom za pośrednictwem własnego serwera Discord. Przyjmując tylko 10 procent cięcia, Discord oferuje programistom jeszcze lepszą ofertę niż 12 procent Epic lub 30 procent Steam.

Biorąc pod uwagę integrację Discorda z niezliczonymi aplikacjami do gier i multimediów, w połączeniu z konfigurowalną nakładką, nie jest niespodzianką, że większość użytkowników Discorda działa w tle podczas korzystania z komputera. W rzeczywistości, konta odtwarzaczy muzycznych Spotify na komputery stacjonarne dla ponad dwukrotnie kolejna najwyższa aktywnośćdla osób korzystających z Discorda, co jasno pokazuje, że większość ludzi korzysta z Discorda w tle podczas przeglądania, tworzenia, grania lub pracy. Dziesiątą najpopularniejszą aplikacją dla użytkowników Discorda jest Visual Studio Code, pokazujący, jak przydatna może być aplikacja do profesjonalnej współpracy.

Aktywność na Discordzie

Discord jest skierowany przede wszystkim do osób, które grają, streamują, dyskutują, rozwijają lub sprzedają gry, ale zaczyna ewoluować poza to w platformę skupioną na społeczności dla doświadczonych technologicznie operatorów biznesowych. Niezależnie od tego, czy chcesz koordynować współpracę ze współpracownikami, znajomymi czy obserwatorami, staje się popularnym rozwiązaniem dla wszystkich dzięki prostemu interfejsowi z zaawansowanymi funkcjami.

Czy ten post był pomocny?