Skip to content

Co to jest EasyAntiCheat.exe i dlaczego jest na moim komputerze?

2 de sierpień de 2021
img 5b4518e4b92e1

Fortnite a niektóre inne gry online wymagają EasyAntiCheat. To narzędzie monitoruje Twój komputer podczas gry, próbując przede wszystkim powstrzymać działanie oszustów. Jeśli wykryje problem, możesz zostać zablokowany w grze online.

Co to jest EasyAntiCheat?

Co to jest EasyAntiCheatexe i dlaczego jest na moim komputerze

Łatwy Anti-Cheat, opracowany przez Kamu, to narzędzie zapobiegające oszustwom, którego celem jest zatrzymywanie (i łapanie) oszustów w grach online dla wielu graczy. Pomyśl o tym jak o bardziej nowoczesnym zamienniku PunkBuster, aplikacji zapobiegającej oszustwom, która zadebiutowała w 2001 roku. Easy Anti-Cheat działa zarówno w systemie Windows, jak i macOS.

Gdy grasz w grę online korzystającą z EasyAntiCheat, działa ona w tle. Zgodnie z jegomateriały marketingowe, EasyAntiCheat „koncentruje się na wyłączeniu głównej przyczyny oszustwa na poziomie technicznym”. Zamiast po prostu blokować oszustów, to narzędzie ma na celu powstrzymanie działania oszustów.

Kamu nie wyjaśni dokładnie, jak działa EasyAntiCheat — w końcu nie chce, aby oszuści wiedzieli dokładnie, z czym mają do czynienia. Materiały marketingowe mówią, że wykorzystuje „hybrydowe podejście oparte na kodzie sterownika i uczeniu maszynowym”. Adokument pomocniczypokazuje, że szuka między innymi uszkodzonej pamięci, nieznanych plików gier, niezaufanych plików systemowych i debugerów. Nie będzie również działać, jeśli funkcje zabezpieczeń systemu operacyjnego, takie jak weryfikacja podpisu sterownika i ochrona przed poprawkami jądra, są wyłączone.

Zwykle nawet nie zauważysz, że EasyAntiCheat działa, chyba że zajrzysz do systemu operacyjnego lub napotkasz problem. Zobaczysz go jako „Usługa EasyAntiCheat” lub „EasyAntiCheat.exe” w Menedżerze zadań.

Kiedy EasyAntiCheat jest aktywny?

1627888144 130 Co to jest EasyAntiCheatexe i dlaczego jest na moim komputerze

Proces EasyAntiCheat.exe działa tylko razem z grami, które tego wymagają. jeśli nie grasz w grę, EasyAntiCheat.exe nie działa w tle.


Gdy uruchomisz grę, która go używa — jak Fortnite, na przykład — uruchamia się EasyAntiCheat.exe. Pozostaje uruchomiony podczas gry i wyłącza się po zamknięciu gry.

Jeśli zaznaczysz aplikację Usługi, zobaczysz również, że usługa EasyAntiCheat działa tylko wtedy, gdy jesteś w grze, która z niej korzysta.

Które gry z niego korzystają?

Easy Anti-Cheat stał się powszechny wśród gier wieloosobowych wydanych w ciągu ostatnich kilku lat. Niektóre gry nadal korzystają z innych rozwiązań, takich jak wbudowany Steam System Valve Anti-Cheat (VAC.) Inne gry używają własnych narzędzi przeciwdziałających oszustwom — na przykład Obserwacja i inne gry Blizzarda korzystają z wbudowanej funkcji Blizzard funkcja zapobiegająca oszustwom.

Witryna Easy Anti-Cheat oferuje: lista gier które używają EasyAntiCheat. Obejmują oneFar Cry 5, Fortnite Battle Royale, Rdza, Tom Clancy’s Ghost Recon: Wildlands, oraz Watch Dogs 2. Jeśli nie jesteś pewien, która gra zainstalowała go na twoim komputerze, sprawdź listę.

Jeśli w grze występują błędy Easy Anti-Cheat, sprawdź oficjalna baza wiedzy o pomoc.

Czy mogę odinstalować EasyAntiCheat?

1627888144 937 Co to jest EasyAntiCheatexe i dlaczego jest na moim komputerze

Easy Anti-Cheat jest instalowany w systemie tylko wtedy, gdy instalujesz grę, która tego wymaga. Po odinstalowaniu tej gry, Easy Anti-Cheat również zostanie odinstalowany.


Na przykład, jeśli zainstalujesz Fornite, automatycznie zainstaluje Easy Anti-Cheat. Jeśli odinstalujesz Fortnite, Easy Anti-Cheat zostanie odinstalowany.

Jeśli chcesz, możesz ręcznie odinstalować Easy Anti-Cheat, ale nie będziesz w stanie grać w gry online, które tego wymagają. Aby to zrobić, musisz go ponownie zainstalować, znajdując katalog instalacyjny gry, w której zainstalowano EasyAntiCheat i uruchamiając plik EasyAntiCheat_Setup.exe.

Na przykład, jeśli EasyAntiCheat został zainstalowany przez Fortnite, a Ty zainstalowałeś Fortnite do jego domyślnego folderu, znajdziesz ten plik w następującej lokalizacji:

C:Program FilesEpic GamesFortniteFortniteGameBinariesWin64EasyAntiCheat

Kliknij dwukrotnie plik „EasyAntiCheat_Setup.exe”, aby go uruchomić.

1627888145 833 Co to jest EasyAntiCheatexe i dlaczego jest na moim komputerze

Kliknij łącze „Odinstaluj” na ekranie konfiguracji, aby usunąć Easy Anti-Cheat z systemu.

Możesz również kliknąć przycisk „Napraw usługę”, aby naprawić Easy Anti-Cheat, jeśli masz problem.

1627888145 79 Co to jest EasyAntiCheatexe i dlaczego jest na moim komputerze


Easy Anti-Cheat zostanie odinstalowany. Możesz ponownie otworzyć to narzędzie instalacyjne i kliknąć przycisk „Zainstaluj Easy Anti-Cheat”, aby zainstalować je ponownie, jeśli chcesz.

1627888145 748 Co to jest EasyAntiCheatexe i dlaczego jest na moim komputerze

Bez niego nie będziesz w stanie grać w gry online, które wymagają Easy Anti-Cheat. Na przykład, jeśli spróbujesz uruchomić Fornite po odinstalowaniu tego narzędzia, Fortnite po prostu wyświetli okno dialogowe Kontrola konta użytkownika przed automatyczną ponowną instalacją Easy Anti-Cheat w systemie i uruchomieniem gry.

Czy ten post był pomocny?