Skip to content

Co to jest Google Workspace i czy w pełni zastępuje G Suite?

9 de lipiec de 2021
google workspace hero 1024x469 1

Przez ponad dekadę G Suite był kolekcją profesjonalnych narzędzi firmy Google do zwiększania produktywności. . Wraz z ewolucją sposobu pracy ludzi, podobnie jak G Suite. Aby zasygnalizować tę transformację, Google zmienił nazwę usługi na „Obszar roboczy Google”. Spójrzmy.

Czym był G Suite?

Zanim porozmawiamy o Google Workspace, spójrzmy wstecz na G Suite. Usługa została uruchomiona w 2006 roku jako sposób dla organizacji na korzystanie z usług Google we własnych domenach w ramach miesięcznej subskrypcji.

Zamiast utrzymywać własną pamięć sieciową, serwer poczty e-mail i inne różne narzędzia, G Suite umożliwił organizacjom korzystanie z pakietu Google narzędzi biurowych i narzędzi do współpracy w chmurze jako zaplecza swojej działalności.

Oryginalny zestaw narzędzi obejmował Gmaila, Google Talka, Kalendarz Google i Google Page Creator.Z biegiem czasu został on rozszerzony o Dokumenty, Arkusze, Prezentacje, Formularze, Dysk Google, Czat Google i Meet.

Wszystkie te narzędzia są dostępne bezpłatnie dla konsumentów, ale brakuje im pewnych funkcji. Klienci G Suite otrzymują niestandardowe adresy e-mail domeny (@gmail.com vs @howtogeek.com), miejsce w chmurze, narzędzia administracyjne, całodobową obsługę klienta i nie tylko.

Co to jest Google Workspace?

Google Workspace kontynuuje ewolucję G Suite. W rzeczywistości nie jest to nawet zmiana imienia. Usługa pierwotnie nazywała się „Google Apps w Twojej Domenie”. Później zmieniono nazwę na „Google Apps”, zanim ostatecznie zmieniono nazwę na „G Suite” w 2016 roku.


Mówił o tym Google jak nazwa „G Suite” kojarzy się z bardzo tradycyjnym środowiskiem pracy. Wraz ze zmianą koncepcji przestrzeni roboczej uznano, że nazwa musi przywoływać tę zmianę.

Zasadniczo Google Workspace to ta sama usługa, co G Suite. To kulminacja kilku zmian wprowadzonych przez Google w 2020 roku. Poszczególne narzędzia są ze sobą głębsze. Zamiast przeskakiwać między Gmailem, Dokumentami, Meet itp., wszystko jest dostępne w jedno centralne miejsce.

Czy Google Workspace jest bezpłatny?

Google Workspace nie jest usługą bezpłatną, chociaż wszystkie narzędzia dostępne w Workspace mają bezpłatne wersje konsumenckie. Istnieją kilka różnych poziomów cenowych dopasowane do potrzeb Twojej organizacji. W momencie pisania tego cennika wygląda następująco:

google workspace cen

Jako absolutne minimum każdy w Workspace otrzymuje niestandardowy i bezpieczny firmowy adres e-mail, spotkania wideo, pamięć masową w chmurze i wsparcie. Stamtąd zależy to od tego, jak duża jest Twoja organizacja i jakich zaawansowanych funkcji potrzebujesz.

Głównym wnioskiem jest to, że Google Workspace to naturalna ewolucja G Suite. Oferuje ten sam zestaw narzędzi i funkcji premium za odpowiednią cenę, z kilkoma dodatkami na wierzchu. Jeśli korzystałeś z G Suite w przeszłości, Workspace oferuje takie same możliwości.

Czy ten post był pomocny?