Skip to content

Co to jest inteligentna listwa zasilająca?

27 de lipiec de 2021

Inteligentna listwa zasilająca Incipio

Inteligentne listwy zasilające, dostępne już za 20 USD, dają możliwość zaplanowania działania urządzeń w dowolnym momencie — wszystko za pomocą telefonu lub głosu. Oto wszystko, co musisz wiedzieć o tych superzasilanych inteligentnych wtyczkach.

Połączenie inteligentnej wtyczki i listwy zasilającej

Inteligentna listwa zasilająca wygląda jak przeciętna listwa zasilająca, ale możesz nią sterować (i każdym pojedynczym gniazdkiem) za pomocą inteligentnego urządzenia lub asystenta głosowego. Liczba gniazd w inteligentnej listwie zasilającej jest różna, więc jest opcja dla każdego. Większość będzie wyposażona w porty USB do ładowania telefonów komórkowych, tabletów i innych urządzeń mobilnych, zwalniając gniazda zasilania dla innych urządzeń. Niektórzy mają możliwość posiadania w połowie zawsze włączonych gniazdek (tych, do których jesteś przyzwyczajony) i w połowie inteligentnych gniazdek.

Notatka: Inteligentne listwy zasilające i inteligentne wtyczki to nie to samo! Inteligentne wtyczki wykorzystują tę samą technologię, ale zasilają tylko jedno gniazdko. Inteligentne listwy zasilające mają wiele inteligentnych wtyczek, dzięki czemu możesz zasilać wiele urządzeń pojedynczo przez tylko jedno gniazdko.

Rozpoczęcie pracy z inteligentną listwą zasilającą

Inteligentne listwy zasilające są łatwe w konfiguracji. Jedną z pierwszych rzeczy, które prawdopodobnie zrobisz, jest podłączenie go do smartfona. Zazwyczaj listwa zasilająca jest dostarczana z kodem QR lub linkiem do pobrania aplikacji na urządzenie, a telefon zazwyczaj łączy się przez Bluetooth. Jest to łatwy proces, a każda listwa zasilająca będzie zawierała instrukcje, których należy przestrzegać.

Aplikacja na telefon daje wiele możliwości zdalnego sterowania. Możesz włączyć lub wyłączyć każde gniazdo, ustawić timer lub harmonogram dla listwy zasilającej, a także dodać niestandardowe automatyzacje, które będą uruchamiane na Twoje polecenie.

Inteligentne gniazdka często łączą się z Apple HomeKit, Asystentem Google lub Amazon Alexa, dzięki czemu możesz ich używać z ulubionym asystentem głosowym i narzędziami do automatyzacji. (Na przykład, jeśli łączy się z Asystentem Google, możesz nim sterować w aplikacji Google Home na iPhonie).

Aplikacja Google Home

Co można zrobić za pomocą inteligentnej listwy zasilającej

Jedną z najpopularniejszych funkcji inteligentnej listwy zasilającej jest możliwość sterowania nią za pomocą asystenta głosowego, takiego jak Alexa na Amazon Echo lub Asystenta Google na urządzeniu Nest. Po podłączeniu inteligentnej listwy zasilającej do sieci Wi-Fi możesz używać poleceń głosowych do włączania i wyłączania poszczególnych gniazd. Możesz oszczędzać energię w swoim domu bez kiwnięcia palcem.


Wiele inteligentnych listew zasilających pozwala dostosować nazwę każdego gniazdka, aby ułatwić ich identyfikację w przypadku poleceń głosowych. Więc zamiast mówić „Hej Alexa, włącz gniazdko jeden”, powiesz coś w stylu „Alexa, włącz moją ładowarkę do Maca”. Prowadzi to do mniejszego zamieszania, a także brzmi znacznie bardziej naturalnie podczas użytkowania. Jest to również świetna funkcja dla osób, które pracują w domu i mają domowe biura. Jeśli podłączysz każde urządzenie z biura do inteligentnej listwy zasilającej, proste polecenie, takie jak „Hej Google, czas do pracy”, może sprawić, że cały obszar będzie gotowy w kilka sekund.

Funkcje synchronizacji i planowania inteligentnej listwy zasilającej są niezwykle przydatne do zintegrowania tej inteligentnej technologii z codzienną rutyną. Wyobraź sobie, że budzisz się każdego ranka, aby uspokajający alarm i automatycznie włączają się światła, wyłącza się ładowarka, na której jest włączony telefon, być może włączają się światła w terrarium lub obudowie dla zwierząt, aby rozpocząć dzień, ekspres do kawy nagrzewa się i zaczyna odtwarzać ulubioną piosenkę. To tak, jakby wszystkie twoje Matylda– natchnione telepatyczne marzenia spełniają się na twoich oczach — wszystko dzięki technologii inteligentnych listew zasilających.

Może też oszczędzać energię

Oprócz włączania różnych rzeczy możesz także zaplanować wyłączanie gniazd o określonej godzinie. Pomaga to oszczędzać energię w domu przy mniejszym wysiłku z Twojej strony, co jest szczególnie pomocne, jeśli Ty lub ktoś, z kim mieszkasz, jest raczej zapominalski. Jeśli masz dość rygorystyczną codzienną rutynę, możesz zaplanować harmonogramy, w których listwy zasilające będą uruchamiać urządzenia dokładnie wtedy, gdy ich potrzebujesz, całkowicie eliminując potrzebę używania poleceń głosowych. Twoja listwa będzie działała dla Ciebie zgodnie z ustalonym harmonogramem, nie jest potrzebne żadne polecenie głosowe.

Oprócz wygodnych korzyści, jakie zapewniają inteligentne listwy zasilające, zapewniają one również korzyści dla środowiska. Niektóre są w stanie wykryć, kiedy urządzenie jest w trybie gotowości i odetną całe zasilanie tego urządzenia, oszczędzając energię, która byłaby zużyta. Może zaoszczędzić pieniądze na rachunkach za energię elektryczną, a także zmniejszyć zużycie energii.

Którą inteligentną listwę zasilającą należy kupić?

Jeśli posiadanie inteligentnej listwy zasilającej wzbudziło twoje zainteresowania, dostępnych jest kilka na Amazonka i od innych sprzedawców detalicznych, zwykle od 20 do 50 USD.

Inteligentna listwa zasilająca AHRise

Polecamy inteligentna listwa zasilająca AHRise ponieważ jest jednym z najtańszych na rynku — ale nie brakuje mu funkcji. Ma cztery zawsze włączone gniazda, cztery inteligentne gniazda wtykowe i cztery gniazda USB. Jest główny inteligentny sterownik, który włącza i wyłącza zasilanie czterech inteligentnych wtyczek, a także główny przełącznik do włączania i wyłączania całego urządzenia.

Konfiguracja za pomocą aplikacji AHRise „Smart Life” to prosty proces, w którym możesz zaprogramować potrzebne harmonogramy, automatyzacje i timery. Możesz podłączyć wiele urządzeń inteligentnych do aplikacji urządzenia inteligentnego i odpowiednio je pogrupować, aby wykonać automatykę dla różnych pomieszczeń w domu.

Większość tradycyjnych listew zasilających z taką samą liczbą gniazd zwykle kosztuje od 15 do 25 USD. Ta inteligentna listwa zasilająca zwykle kosztuje tylko kilka dolarów więcej, więc jest to doskonała wartość.

Niedroga inteligentna moc


1627390180 825 Co to jest inteligentna listwa zasilajaca

Inteligentna listwa zasilająca AHRISE

Za zaledwie kilka dolarów więcej niż tradycyjna listwa zasilająca możesz otrzymać inteligentną listwę z dodatkowymi funkcjami.
1627390180 161 Co to jest inteligentna listwa zasilajaca Kupuj teraz


26,97$

Jeśli chcesz mieć tylko inteligentne gniazda w listwie zasilającej — bez zawsze włączonych gniazd — Inteligentna listwa zasilająca Nooie to bardziej kompaktowa opcja o podobnych funkcjach.

Tylko inteligentne gniazdka


1627390180 168 Co to jest inteligentna listwa zasilajaca

Inteligentna listwa zasilająca Nooie

Bardziej kompaktowa inteligentna listwa zasilająca, w której każde gniazdko elektryczne jest inteligentne.
1627390180 161 Co to jest inteligentna listwa zasilajaca Kupuj teraz


Jaka jest różnica między listwą zasilającą a ochronnikiem przepięciowym?ZWIĄZANE ZJaka jest różnica między listwą zasilającą a ochronnikiem przepięciowym? Obie powyższe opcje to również zabezpieczenia przeciwprzepięciowe. Jest to ważne, ponieważ nie wszystkie listwy zasilające mają tę funkcję. Jeśli nie chcesz, aby przepięcie zrujnowało twoje urządzenia, zawsze powinieneś używać listwy zasilającej chroniącej przed przepięciami.

Niezależnie od tego, czy chcesz zautomatyzować harmonogram działania urządzeń w określonych godzinach, czy po prostu chcesz mieć możliwość włączania każdego urządzenia w pokoju za pomocą głosu, inteligentna listwa zasilająca to świetna inwestycja dla Twojego inteligentnego domu .

Czy ten post był pomocny?