Skip to content

Co to jest inteligentny wyświetlacz i czy powinieneś go mieć?

19 de lipiec de 2021
IMG 2316 copy

Inteligentne wyświetlacze stają się teraz modne, szczególnie w przypadku Centrum domowe Google na rynku. Ale czym właściwie są inteligentne wyświetlacze? A czy jest to typ urządzenia, którego potrzebujesz?

Jeśli nie znasz inteligentnych wyświetlaczy, prawdopodobnie przynajmniej widziałeś je w jakimś stopniu — Amazon ma Pokaz echa, a Google ma Centrum domowe. A potem masz Lenovo i JBL z ich podejściem do inteligentnego wyświetlacza. Ale jeśli nigdy ich nie używałeś, możesz być ciekawy, jak działają i kiedy są przydatne.

Inteligentne wyświetlacze to inteligentne głośniki z ekranem

Jeśli chodzi o to, inteligentny wyświetlacz (taki jak Echo Show lub Google Home Hub) to tylko tradycyjny inteligentny głośnik z ekranem dołączonym do prezentacji wizualnej. Pomyśl więc o zwykłym Echo lub Google Home, ale z wbudowanym ekranem.

1626682282 598 Co to jest inteligentny wyswietlacz i czy powinienes go miec

Opisuję to tak, jakby to nie była wielka sprawa, ale w zależności od tego, jak z niego korzystasz, inteligentny wyświetlacz może całkowicie zmienić sposób, w jaki zwykle korzystasz z asystenta głosowego w swoim domu.

Zamiast pytać Alexę lub Asystenta Google o pogodę, a potem tylko słuchać prognozy, oboje mogą: pokazać prognozę z wbudowanym wyświetlaczem, który może być o wiele bardziej pomocny i użyteczny. Podobnie, jeśli zapytasz ich o ciekawostkę (na przykład o najwyższy budynek na świecie lub o liczbę filmów, w których zagrał Tom Hanks), wyświetlacz nie tylko daje ci prostą odpowiedź, ale może pokazać więcej informacji związanych z twoim pytanie.

Co więcej, wbudowany wyświetlacz świeci, gdy chcesz skorzystać z ciężkich poleceń głosowych, takich jak wyszukiwanie przepisów lub polecenie Asystentowi Google, aby pokazał Ci filmy z uroczymi kociakami na YouTube. Oczywiście, jeśli masz Chromecasta podłączonego do pobliskiego telewizora, osiągniesz to samo, ale doświadczenie jest bezproblemowe, gdy masz wbudowany wyświetlacz.

1626682283 312 Co to jest inteligentny wyswietlacz i czy powinienes go miec


Jest też sterowanie smarthome. Możesz nadal wydawać polecenia głosowe, aby sterować różnymi urządzeniami smarthome, ale czasami dobrze jest też mieć elementy sterujące na ekranie dotykowym – czasami mogą być szybsze i nieco wygodniejsze niż wykrzykiwanie poleceń, które mogą, ale nie muszą być w pełni zrozumiane przez asystenta głosowego . A jeśli masz dzwonek wideo Nest Hello, możesz automatycznie wyświetlać obraz wideo w Home Hub, gdy ktoś zadzwoni do drzwi, co jest fajne.

Oczywiście są też drugorzędne cechy inteligentnych wyświetlaczy, z których korzysta wiele osób, a mianowicie używanie ich jako rodzaju cyfrowej ramki na zdjęcia. A dzięki niesamowitej sztucznej inteligencji stojącej za Zdjęciami Google, Home Hub świetnie sobie radzi z automatycznym wybieraniem i wybieraniem najlepszych zdjęć do wyświetlenia na ekranie, gdy nie używasz go aktywnie.

Więc czy powinieneś go kupić?

Takie pytanie sprowadza się do tego, w jaki sposób zwykle korzystasz z istniejącego asystenta głosowego. Przynajmniej, jeśli kiedykolwiek korzystałeś z asystenta głosowego i chciałeś, abyś mógł widzieć odpowiedź, to inteligentny wyświetlacz może być godnym zakupu.

1626682283 539 Co to jest inteligentny wyswietlacz i czy powinienes go miec

To może trochę uprościć, ale jeśli często sprawdzasz rzeczy za pomocą Echo lub Google Home, które zwykle są ciężkie wizualnie (na przykład przepisy kulinarne), inteligentny wyświetlacz może być znaczącym ulepszeniem w porównaniu ze zwykłym inteligentnym głośnikiem.

Ponadto inteligentne wyświetlacze mogą zapewnić alternatywną metodę sterowania urządzeniami smarthome. Czasami wykrzykiwanie polecenia głosowego nie znajduje się na kartach (na przykład, gdy ktoś śpi w pobliżu), więc przygotowanie panelu dotykowego do wyłączania świateł lub innych inteligentnych urządzeń może być ogromną wygodą.

A jeśli już, jeśli nie jesteś w 100% nastawiony na zagłębienie się w grę z inteligentnym wyświetlaczem, możesz wypróbować ją za mniejsze pieniądze, używając Tablet ognia Fire, który ma wbudowaną Alexę i może działać jako swego rodzaju Echo Show.

Czy ten post był pomocny?