Skip to content

Co to jest moe.exe i dlaczego to działa?

2 de sierpień de 2021
image294

Prawdopodobnie czytasz ten artykuł, ponieważ zauważyłeś, że moe.exe działa w Menedżerze zadań i zastanawiasz się, dlaczego zużywa on pamięć i czas procesora. Nie używasz programu o nazwie Moe, więc skąd bierze się ten proces i co on robi na twoim komputerze?

Więc co to jest?

Bez obaw! Moe.exe nie jest nazwą jakiegoś złośliwego oprogramowania infekującego twój system. Moe.exe (Mesh Operating Environment) to podstawowy mechanizm synchronizacji dla nowej wersji Windows Live Sync Beta, a także starszej Live Mesh. Nowa Live Sync jest oparta na technologii Mesh i nadal zawiera ten sam silnik synchronizacji. Umożliwia to synchronizację folderów między komputerami i pamięcią online w SkyDrive. Nawet jeśli nie korzystasz z funkcji Live Sync, możesz ją zainstalować, jeśli zainstalowałeś nowy Windows Live Essentials beta.

Możesz zauważyć, że zużywa znaczną ilość zasobów procesora podczas synchronizowania plików lub sprawdzania zmian. Niestety, Live Sync obecnie wymaga nieco zasobów; miejmy nadzieję, że wydajność zostanie poprawiona przed ostatecznym wydaniem.

Możesz zauważyć inne procesy związane z Live Sync. Należą do nich WLSync.exe, który jest interfejsem użytkownika dla Live Sync, i WLRemoteClient.exe, który będzie działał, jeśli jesteś podłączony do zdalnego komputera za pomocą Live Sync.

1627884495 852 Co to jest moeexe i dlaczego to dziala

Zamknij synchronizację na żywo

Aby mieć pewność, że pliki pozostaną zsynchronizowane za każdym razem, gdy nastąpią zmiany, moe.exe uruchamia się automatycznie przy starcie. Jeśli chcesz zwolnić zasoby systemowe, możesz wyjść z Live Sync z zasobnika. Kliknij ikonę prawym przyciskiem myszy i wybierz Wyjdź.

1627884495 622 Co to jest moeexe i dlaczego to dziala

Wybierz Zamknij synchronizację na monit. Spowoduje to zamknięcie WLSync.exe, moe.exe i innych powiązanych procesów.

1627884496 858 Co to jest moeexe i dlaczego to dziala

Możesz uruchomić Live Sync jak zwykle później, jeśli chcesz ponownie zsynchronizować pliki.

Zabij procesy bezpośrednio


Jeśli zamiast tego spróbujesz zabić proces moe.exe bezpośrednio w Menedżerze zadań, zostanie on automatycznie ponownie uruchomiony przez WLSync.exe. Generalnie wyjście z niego jak powyżej jest najlepszym sposobem, ale jeśli proces nie odpowiada, najpierw zabij WLSync.exe, a następnie zabij moe.exe.

1627884496 519 Co to jest moeexe i dlaczego to dziala

Zachowaj Moe.exe przed automatycznym uruchomieniem

Jak wspomniano wcześniej, Live Sync uruchomi się automatycznie po uruchomieniu komputera. Jeśli wolisz uruchamiać go tylko ręcznie, możesz usunąć go z uruchamiania, a następnie uruchomić program, gdy chcesz zsynchronizować pliki.
Uruchomić msconfig.exe z wyszukiwania menu Start lub polecenia Uruchom wybierz Uruchomienie i odznacz pole obok Urządzenia Windows Live, a następnie kliknij OK, aby zapisać zmiany.

1627884496 545 Co to jest moeexe i dlaczego to dziala

1627884496 527 Co to jest moeexe i dlaczego to dziala

Możesz zostać poproszony o ponowne uruchomienie komputera w celu zastosowania zmian, ale możesz po prostu uruchomić ponownie później. Tak czy inaczej, Live Sync będzie teraz działać tylko wtedy, gdy uruchomisz go bezpośrednio.

1627884496 342 Co to jest moeexe i dlaczego to dziala

Usuń Live Sync i moe.exe

Jeśli nie korzystasz z usługi Live Sync i wolisz ją odinstalować, otwórz Dodaj/Usuń programy w Panelu sterowania, wybierz Windows Live Essentials Beta, a następnie kliknij Odinstaluj/Zmień.

1627884496 980 Co to jest moeexe i dlaczego to dziala

Kliknij Usuń jeden lub więcej programów Windows Live w oknie Odinstaluj.

1627884496 73 Co to jest moeexe i dlaczego to dziala

Zaznacz pole obok opcji Synchronizuj, a następnie kliknij Odinstaluj pudełko na dole. Spowoduje to całkowite usunięcie Live Sync wraz z powiązanymi procesami, takimi jak moe.exe.

1627884497 697 Co to jest moeexe i dlaczego to dziala

Ale odkryliśmy, że Live Sync jest przydatnym narzędziem, więc możesz spróbować i sprawdzić, czy najpierw Ci się spodoba. Aby uzyskać więcej informacji na temat Live Sync i jego funkcji, zapoznaj się z naszym artykułem na temat synchronizowania plików między komputerami i SkyDrive za pomocą Live Sync Beta.

Czy ten post był pomocny?