Skip to content

Co to jest „parentalcontrolsd” i dlaczego działa na moim Macu?

22 de lipiec de 2021
xshutterstock 530337757.jpg.pagespeed.gpjpjwpjwsjsrjrprwricpmd.ic .za xAbvkPk

Coś, co nazywa się kontrolą rodzicielskąd, działa na Twoim Macu — przynajmniej to znalazłeś, sprawdzając Monitor aktywności. Może zużywa cykle procesora, a może po prostu tam i chcesz wiedzieć dlaczego. Na początek: jest to część systemu macOS, więc nie martw się, że jest to złośliwe oprogramowanie.

Ten artykuł jest częścią naszej bieżącej serii wyjaśniającej różne procesy występujące w Monitorze aktywności, takie jak kernel_task, hidd, mdsworker, installd, WindowServer, blued, launchd, backup, opendirectoryd, powerd, coreauthd, configd, mdnsresponder, UserEventAgent, nsurlstoraged, commerce i wiele innych inne. Nie wiesz, co to za usługi? Lepiej zacznij czytać!

Dzisiejszy proces, kontrola rodzicielska, był wskazany nam przez obserwującego na Twitterze. Jeśli nie zgadłeś, proces jest związany z Kontrolą rodzicielską na komputerze Mac, która pozwala rodzicom zarządzać czasem spędzonym i aplikacjami używanymi przez ich dzieci. Litera „d” na końcu procesu oznacza, że ​​jest to demon, czyli proces działający w tle komputera Mac, który umożliwia korzystanie z niektórych funkcji systemowych. Aby zacytować stronę podręcznika dla procesu, którą możesz znaleźć, wpisując man parentalcontrolds w Terminalu:

Parentalcontrolsd jest używany przez Kontrolę rodzicielską do zarządzania i śledzenia użytkowników z ograniczonym dostępem.

Każdy, kto regularnie czyta strony podręcznika, wie, że bardzo niewiele procesów ma nakreślone specyfikę zadania. Teoretycznie nie powinien to być proces, który sprawia ci jakiekolwiek kłopoty, ale teoria to jedno, a rzeczywistość to drugie.

Dlaczego parentalcontrolsd działa, gdy nie włączono kontroli rodzicielskiej?

Ten demon nie powinien działać, jeśli nie masz włączonej kontroli rodzicielskiej. Więc jeśli jesteś jedyną osobą, która korzysta z komputera Mac i nie pamiętasz konfigurowania Kontroli rodzicielskiej, możesz się zastanawiać, dlaczego ten demon w ogóle działa.

Najczęstszy powód: masz skonfigurowane konto gościa w systemie macOS. Kontrola rodzicielska jest domyślnie włączona dla kont gości, co oznacza, że ​​kontrola rodzicielska będzie działać na komputerze Mac.


Możesz wyłączyć kontrolę rodzicielską dla swojego konta Gość, wybierając Preferencje systemowe> Użytkownicy i grupy.

Co to jest „parentalcontrolsd i dlaczego dziala na moim Macu

Kliknij w konto „Gość” na pasku bocznym, a następnie upewnij się, że opcja „Włącz kontrolę rodzicielską” nie jest zaznaczona. W większości przypadków powinno to w ogóle uniemożliwić działanie kontroli rodzicielskiej.

Jeśli kontrola rodzicielskad zużywa procesor i pamięć

Wielu użytkowników komputerów Mac zgłosiło, że kontrola rodzicielska i spalanie cykli procesora, czasami do punktu, w którym cały komputer spowalnia. Często użytkownicy zgłaszający te problemy nigdy nie konfigurują Kontroli rodzicielskiej.

Jeśli tak się dzieje, warto najpierw upewnić się, że Kontrola rodzicielska nie jest włączona dla żadnego konta na komputerze Mac, w tym konta Gość, jak opisano powyżej. Po wykonaniu tej czynności uruchom ponownie komputer Mac.

Następnie przejdź do / Library / Application Support / Apple / w Finderze i poszukaj folderu „ParentalControls”.

1626943660 737 Co to jest „parentalcontrolsd i dlaczego dziala na moim Macu

Śmiało i usuń ten folder, a następnie uruchom ponownie komputer Mac. Proces monitoruje ten folder pod kątem zmian, co oznacza, że ​​uszkodzony lub zablokowany plik może spowodować zawieszenie się procesu; całkowite usunięcie folderu może to naprawić.

Kredyt zdjęciowy: guteksk7/Shutterstock.com

Czy ten post był pomocny?