Skip to content

Co to jest plik M4V (i jak go otworzyć)?

26 de lipiec de 2021
2018 10 03 16h24 00

Plik z rozszerzeniem .m4v to format pliku kontenera MPEG-4 Video (M4V), znany również jako plik wideo iTunes. Jest to podstawowy typ pliku używany podczas kupowania lub wypożyczania dowolnego wideo ze sklepu iTunes.

Co to jest plik M4V?

Opracowane przez Apple pliki M4V są bardzo podobne do formatu MP4, które są oparte na formacie kontenera wideo MPEG-4. Głównym powodem jego stworzenia było umieszczenie poziomu bezpieczeństwa, który dodaje ochronę FairPlay DRM firmy Apple, na wszystkim ze sklepu iTunes Store. Zapobiega to próbom przeglądania lub kopiowania tych plików na urządzeniu, które nie zostało wyprodukowane przez Apple, takim jak iPhone, iPad, iPod itp.

Inne niż użycie DRM, inne różnice polegają na tym, że pliki M4V używają wyłącznie kodeka wideo H.264, umożliwiają przechowywanie informacji o rozdziałach i mogą radzić sobie z plikami audio AC3 (Dolby Digital).

Jak otworzyć plik M4V?

Aby otworzyć plik M4V chroniony DRM, komputer lub urządzenie musi być autoryzowane za pomocą iTunes i AppleID użytego do zakupu/wypożyczenia wideo. Zakładając to nie? mieć z nim powiązany DRM, spójrzmy, jak możesz go otworzyć.

Aby otworzyć dowolny plik M4V bez DRM, po prostu kliknij dwukrotnie wideo, które chcesz otworzyć. To takie proste.


Ze względu na podobieństwa między plikami M4V i MP4, system Windows może otwierać je natywnie w programie Windows Media Player, tak samo jak w QuickTime na macOS.

1627308253 836 Co to jest plik M4V i jak go otworzyc

Jeśli jednak wolisz inny odtwarzacz wideo, zmiana skojarzenia pliku jest prostym procesem w systemie Windows lub MacOS. I najprawdopodobniej nawet nie będziesz musiał tego robić. Po zainstalowaniu nowej aplikacji do odtwarzania wideo istnieje duże prawdopodobieństwo, że nowa aplikacja zażąda skojarzenia z plikami M4V podczas instalacji, chyba że określono inaczej.

1627308253 527 Co to jest plik M4V i jak go otworzyc

Ponieważ M4V jest oparty na formacie kontenera MPEG-4, jeśli masz plik i tonie jest? Chroniony DRM, możesz po prostu zmienić rozszerzenie z .m4v na .mp4 i otworzyć je na dowolnym urządzeniu, które już obsługuje formaty plików MP4. Jeśli więc z jakiegoś powodu plik nie jest odtwarzany na komputerze z systemem Windows, po prostu zmień rozszerzenie pliku, a zamiast tego otworzy wideo jako MP4.

Czy ten post był pomocny?