Skip to content

Co to jest Power Nap w systemie macOS?

25 de lipiec de 2021
img 580e4715c8875

Drzemki energetyczne to nie tylko coś, co dzieje się po ciężkim obiedzie lub długiej pracy na podwórku. Komputery Mac mają również funkcję o nazwie Power Nap, która aktualizuje system i aplikacje, gdy komputer Mac jest w trybie uśpienia.

Co robi Power Nap

Power Nap jest funkcją systemu macOS od kilku lat. Jego funkcje będą się różnić w zależności od tego, czy komputer Mac jest podłączony do zasilania sieciowego, czy do baterii.

Niektóre działania występują niezależnie od stanu zasilania, w tym:

  • Kontakty, Notatki, Dokumenty iCloud, Strumień zdjęć i Przypomnienia są aktualizowane, gdy wprowadzasz zmiany na innych urządzeniach.
  • Będziesz otrzymywać nowe wiadomości w Mail.
  • Kalendarze będą aktualizowane o nowe zaproszenia i wydarzenia.
  • Możesz śledzić lokalizację swojego Maca, aby Znajdź mój Mac działał, gdy jest uśpiony.

Niektóre czynności związane z Power Nap mają miejsce tylko wtedy, gdy komputer Mac jest podłączony do zasilania, w tym:

  • Pobieranie uaktualnień oprogramowania i uaktualnień Mac App Store
  • Kopie zapasowe Time Machine
  • Indeksowanie Spotlight
  • Aktualizowanie zawartości Centrum pomocy

Wiele z tych czynności wykonywanych jest co godzinę. Kopie zapasowe Time Machine są wykonywane co godzinę, aż do pomyślnego zakończenia. Aktualizacje oprogramowania są sprawdzane codziennie, a aktualizacje Mac App Store są sprawdzane co tydzień

Spośród aktualizowanych aplikacji tylko Poczta i Notatki muszą być otwarte.

Jak włączyć i dostosować Power Nap (jeśli Twój komputer Mac to obsługuje)

Jeśli posiadasz komputer Mac, który został wyprodukowany w ciągu ostatnich 5 lat, istnieje duże prawdopodobieństwo, że będzie on obsługiwać funkcję Power Nap. Jednak najłatwiejszym sposobem sprawdzenia jest po prostu otwarcie ustawień oszczędzania energii.

1627220056 217 Co to jest Power Nap w systemie macOS


Ostatnią opcją będzie funkcja Power Nap. Jeśli go nie widzisz, Twój Mac nie obsługuje funkcji Power Nap.

Co to jest Power Nap w systemie macOS

Jeśli używasz laptopa Mac, Power Nap należy skonfigurować dla stanu zasilania urządzenia za pomocą zakładek u góry, albo zasilanych bateryjnie…

1627220056 667 Co to jest Power Nap w systemie macOS

…lub podłączony do zasilania prądem zmiennym.

1627220056 799 Co to jest Power Nap w systemie macOS

Funkcja Power Nap jest wyciszona, więc komputer Mac nie będzie wydawać żadnych dźwięków podczas aktualizacji. Komputer Mac może pozostać ciepły w dotyku, chociaż funkcja Power Nap zawiesi działanie, zanim urządzenie się przegrzeje.

W przypadku laptopów Mac wyprodukowanych w 2013 r. lub później funkcja Power Nap będzie działać do wyczerpania baterii. Wcześniejsze modele zawieszają Power Nap, gdy bateria osiągnie 30% lub mniej.

Jeśli masz wątpliwości dotyczące tego, jak szybko MacBook zużywa baterię, może to być spowodowane tym, że funkcja Power Nap działa, gdy komputer Mac jest zasilany z baterii. Zalecamy odłączenie wszelkich urządzeń podłączonych zewnętrznie, które mogą pobierać energię, lub wyłączenie funkcji Power Nap, jeśli chcesz zrezygnować z tych funkcji.


Dobrym pomysłem jest wyłączenie funkcji Power Nap, gdy korzystasz z baterii, zwłaszcza jeśli wybierasz się w podróż służbową lub na wakacje i nie będziesz przebywać w pobliżu źródła zasilania przez dłuższy czas. W przeciwnym razie całkowicie dopuszczalne jest pozostawienie go włączonej po podłączeniu.

Czy ten post był pomocny?