Skip to content

Co to jest proces powerd i dlaczego działa na moim Macu?

4 de sierpień de 2021
macbook pro bed

Przeglądasz Monitor aktywności na komputerze Mac, gdy coś przyciągnie Twoją uwagę: zasilanie. Co to jest i czy powinieneś się martwić?

Ten artykuł jest częścią naszej bieżącej serii wyjaśniającej różne procesy występujące w Monitorze aktywności, takie jak kernel_task, hidd, mdsworker, installd, WindowServer, blued, launchd, backup, opendirectoryd i wiele innych. Nie wiesz, co to za usługi? Lepiej zacznij czytać!

Dzisiejszy proces, powerd, jest podstawową częścią systemu macOS. Procesy, które kończą się na literę d, to zazwyczaj demony, podstawowe części systemu operacyjnego, które działają w tle i obsługują krytyczne zadania systemowe. Ten konkretny demon, zasilany, zarządza zużyciem energii.

Gdy komputer Mac przechodzi w stan uśpienia po bezczynności, funkcja powerd sprawia, że ​​tak się dzieje. To samo dotyczy sytuacji, gdy dyski twarde się wyłączają lub wyświetlacz się wyłącza. Możesz łatwo skonfigurować ustawienia powerd, otwierając Preferencje systemowe i przechodząc do sekcji Oszczędzanie energii.

Co to jest proces powerd i dlaczego dziala na moim

Tutaj możesz zmienić takie rzeczy, jak czas, po którym wyświetlacz przejdzie w stan uśpienia, zarówno z podłączonym, jak i bez zasilacza.

Możesz jeszcze głębiej zagłębić się w konfigurację powerd za pomocą pmset polecenie w Terminalu, coś, co wskazaliśmy, wyjaśniając, jak wybrać, kiedy komputer Mac ma hibernację. Aby zobaczyć przegląd ustawień zarządzania energią, po prostu wpisz pmset -g a zobaczysz wynik.

1628094140 579 Co to jest proces powerd i dlaczego dziala na moim


Sprawdzić strona podręcznika pmset aby uzyskać więcej informacji na temat tego, co to wszystko oznacza i jak możesz coś zmienić – ale zmień cokolwiek tylko wtedy, gdy uważasz się za bardzo zaawansowany użytkownik.

Pomoc! Powerd zużywa zbyt dużo procesora

To rzadkie, ale czasami użytkownicy zgłaszają nadmierne użycie procesora przez zasilanie. Najszybszym sposobem na naprawienie tego jest wymuszenie zakończenia procesu w Monitorze aktywności. Proces zostanie uruchomiony ponownie i prawie we wszystkich przypadkach nadmierne użycie procesora zostanie zatrzymane.

Jeśli problem będzie się powtarzał, przyczyną mogą być uszkodzone ustawienia oprogramowania układowego — zresetowanie SMC powinno rozwiązać problem.

Kredyt zdjęciowy: Kaboompics

Czy ten post był pomocny?