Skip to content

Co to jest tryb Pro w aparacie Samsung Galaxy i co można z nim zrobić?

22 de lipiec de 2021
IMG 3732

Smartfony Samsung Galaxy zazwyczaj mają świetne aparaty. Tryb Pro pozwala wyjść poza proste funkcje „wskaż i zrób zdjęcie”, odblokowując zaawansowane ustawienia, takie jak ustawienia ISO i przysłony, i umożliwiając dostosowanie niemal każdego aspektu fotografowania. Oto jak uzyskać do niego dostęp i z niego korzystać.

Jak uzyskać dostęp do trybu Pro

Jeśli jesteś zainteresowany wypróbowaniem trybu Pro dla siebie (lub po prostu podążaniem za nim), jest to całkiem łatwe.

Uruchom aplikację aparatu na smartfonie Galaxy. W górnej części obszaru wizjera zobaczysz kilka ustawień wstępnych: Jedzenie, Panorama, Selektywne ustawianie ostrości i inne. Po prostu przejdź do ustawienia „Pro” – to wszystko.

1626943541 304 Co to jest tryb Pro w aparacie Samsung Galaxy i

Jeśli nie widzisz tych ustawień u góry, prawdopodobnie używasz nieco starszego telefonu Galaxy. Bez obaw – aby znaleźć go na tych telefonach, przesuń się do skrajnego lewego panelu w wizjerze, a następnie kliknij tam ustawienie „Pro”.

Co to jest tryb Pro w aparacie Samsung Galaxy i

Uwaga: W tym samouczku używamy Galaxy S9, więc rzeczy mogą być w nieco innym obszarze niż Twój telefon.

Co możesz zrobić w trybie Pro

Podobnie jak w przypadku lustrzanki cyfrowej, możesz dostosować ustawienia, które są dla Ciebie ważne. Jeśli znasz już ustawienia tych aparatów, w trybie Pro poczujesz się jak w domu.


Ale jeśli nigdy wcześniej nie bawiłeś się lustrzanką cyfrową, tryb Pro może działać jako świetny element przygotowawczy, który przygotuje Cię na jeden – lub nawet pomoże Ci zdecydować, czy chcesz tego spróbować. Nie ma absolutnie nic złego w zadowoleniu z korzystania z trybu automatycznego (lub innego ustawienia wstępnego) na smartfonie. Dlatego tam są!

Ale jeśli chcesz wydobyć więcej z aparatu telefonu, tryb Pro jest absolutnie najlepszym sposobem na zrobienie tego. Oto spojrzenie na każdy przycisk i jego działanie.

1626943541 39 Co to jest tryb Pro w aparacie Samsung Galaxy i

Uwaga: Większość poniższych elementów zawiera linki do głębszych opisów funkcji w odniesieniu do fotografii. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o każdym ustawieniu i jego działaniu na zdjęciach, ta dodatkowa lektura w tym pomoże.

 • ISO:ISO dostosowuje światłoczułość przetwornika obrazu. Niższe ustawienie sprawia, że ​​jest mniej wrażliwy na światło, a wyższy – bardziej wrażliwy. Kontroluje to szczegółowość lub ziarnistość obrazu — im niższe ISO, które można uzyskać w danej sytuacji, tym lepiej.
 • Otwór:Zmienia to rozmiar otworu w obiektywie, który przepuszcza światło. Idzie to w parze z ISO i służy do uzyskania małej głębi ostrości, którą można zobaczyć w fotografii portretowej.
 • Filtr:Gotowe filtry, jak na Instagramie… ale zanim zrobisz zdjęcie.
 • Tryb ostrości:Automatyczne ustawianie ostrości lub ręczne ustawianie ostrości.
 • Balans bieli:Pozwala dostosować się do oświetlenia w Twojej sytuacji. Jest to kontrolowane głównie za pomocą ustawień wstępnych, takich jak światło dzienne, pochmurno, fluorescencyjny i tym podobne.
 • Narażenie:Krótko mówiąc, te ustawienia określają, jak jasne lub ciemne jest Twoje zdjęcie.

Poniżej tego rzędu znajduje się drugi rząd:

 • Ustawienia: Uzyskaj dostęp do podstawowych ustawień aparatu.
 • Tryb podglądu: Przełącz tryb pełnego widoku, który wykorzystuje cały ekran i nakłada elementy sterujące.
 • Lampa błyskowa:Włącz lub wyłącz lampę błyskową lub automatycznie.
 • Dozowanie:Zmierz ilość światła w ujęciu. Dostępne są trzy tryby: punktowy, centralny i centralnie ważony.
 • Obszar autofokusa:Mówi aparatowi, czy ma skupić się na całym ujęciu, czy tylko na środku.
 • Wybierz kamerę: Odwraca się między przednim i tylnym aparatem.

Oto najlepsza część: większość tych ustawień ma tryb automatyczny, więc musisz dostosować tylko te, na których Ci zależy. Oznacza to, że możesz pozostawić balans bieli w trybie automatycznym, który wybierze najlepsze ustawienie dla bieżącego oświetlenia, jednocześnie ręcznie dostosowując ISO i przysłonę.


Tak więc, chociaż nazywa się to trybem „Pro”, nadal jest to bardzo przyjazny dla początkujących sposób, aby uzyskać więcej z aparatu telefonu Galaxy. Pozostaw ustawienia, z którymi nie chcesz zadzierać, na automatyczne i po prostu baw się ustawieniami, które są dla Ciebie ważne.

Gdy poczujesz się bardziej komfortowo z tymi ustawieniami i nauczysz się, jak wszystkie ze sobą współpracują, w rezultacie Twoje zdjęcia będą lepsze. Jeśli planujesz przejść do lustrzanki cyfrowej, korzystanie z trybu Pro to świetny początek — zanim go opanujesz, naprawdę będziesz w stanie uwolnić potencjał „prawdziwego” aparatu.

Czy ten post był pomocny?