Skip to content

Co to jest tryb tabletu w systemie Windows 10 i jak go włączać i wyłączać

26 de lipiec de 2021
img 559c9ea633f0a

Jedną z największych rzeczy, które denerwują użytkowników w systemie Windows 8, jest ekran startowy „wszystko albo nic”. System Windows 10 próbuje rozwiązać ten problem za pomocą oddzielnego trybu tabletu pełnoekranowego, który, jak ma nadzieję, uspokoi wściekłych użytkowników komputerów stacjonarnych.

Tryb tabletu to nowa funkcja, która powinna aktywować się automatycznie (jeśli chcesz) po odłączeniu tabletu od podstawy lub stacji dokującej. Menu Start przechodzi w tryb pełnoekranowy, podobnie jak aplikacje i ustawienia Sklepu Windows.

Należy również pamiętać, że w trybie tabletu Pulpit jest niedostępny. Kiedy otworzysz na przykład Eksplorator plików, pojawi się tylko zmaksymalizowany. Tak więc tryb tabletu jest naprawdę trybem, w którym ekran startowy to miejsce, w którym spędzasz większość czasu na interakcji z systemem Windows.

Jeśli korzystasz z komputera stacjonarnego z odpowiednią klawiaturą i myszą, będziesz mógł korzystać z menu Start, którego rozmiar można zmieniać i dostosowywać do własnych potrzeb i zachcianek.

Co to jest tryb tabletu w systemie Windows 10 i

Jeśli chcesz wypróbować tryb tabletu, ponieważ masz ekran dotykowy lub chcesz skonfigurować jego zachowanie, możesz go ręcznie włączyć i wprowadzić zmiany.


Najpierw musisz otworzyć Ustawienia, a następnie grupę „System”, a następnie dotknąć przycisku włączania / wyłączania pod nagłówkiem „Uczyń system Windows bardziej przyjaznym dla dotyku …”, aby wejść lub wyjść z trybu tabletu.

1627318161 110 Co to jest tryb tabletu w systemie Windows 10 i

Możesz także skonfigurować tryb, który urządzenie przyjmuje po zalogowaniu, a także co urządzenie powinno robić, gdy chce automatycznie włączać lub wyłączać tryb tabletu.

W trybie tabletu najbardziej uderzającym aspektem będzie to, że menu Start jest teraz ekranem Start, podobnie jak w systemie Windows 8.

1627318161 241 Co to jest tryb tabletu w systemie Windows 10 i

Zwróć uwagę, że ikony na pasku zadań zmienią się, pozostawiając tylko przycisk Wstecz, ikonę wyszukiwania i przycisk wirtualnych pulpitów.

1627318161 758 Co to jest tryb tabletu w systemie Windows 10 i

Jeśli chcesz, aby ikony aplikacji pojawiały się na pasku zadań w trybie tabletu, możesz je pokazać lub ukryć w ustawieniach „Tryb tabletu”.

1627318162 595 Co to jest tryb tabletu w systemie Windows 10 i

Tryb pełnoekranowy w systemie Windows 10 jest o wiele mniej irytujący niż w systemie Windows 8, ponieważ teraz możesz uzyskać dostęp do aplikacji, folderów i ustawień za pomocą jednego kliknięcia przycisku myszy.

1627318162 264 Co to jest tryb tabletu w systemie Windows 10 i

Możesz także kliknąć przycisk „Wszystkie aplikacje” w lewym dolnym rogu, aby zobaczyć i uruchomić dowolną z zainstalowanych aplikacji.

1627318162 154 Co to jest tryb tabletu w systemie Windows 10 i

Pamiętaj, że w trybie tabletu pulpit nie będzie dostępny, ale nadal będziesz mieć dostęp do folderu pulpitu za pomocą Eksploratora plików. W przeciwnym razie możesz normalnie korzystać z komputera i wszystkich jego aplikacji.

Zaletą trybu tabletu będzie oczywiście to, że jest on o wiele bardziej odpowiedni dla ekranów dotykowych ze względu na wszystkie duże cele, jakie zapewnia naszym grubym palcom. Jedynym dużym zastrzeżeniem dla większości ludzi może być fakt, że masz do czynienia z ekranem Start jako głównym interfejsem, chociaż zachowuje on wystarczająco dużo elementów pulpitu, że miejmy nadzieję, że nie będzie zbyt mylący dla większości użytkowników.

Jeśli masz jakieś pytania lub komentarze, którymi chciałbyś się z nami podzielić na temat systemu Windows 10, zostaw swoją opinię na naszym forum dyskusyjnym.

Czy ten post był pomocny?