Skip to content

Co to jest UserEventAgent i dlaczego działa na moim Macu?

25 de lipiec de 2021
fabian irsara 92113 1

Przeglądasz Monitor aktywności, gdy zauważysz proces, którego nie znasz: UserEventAgent. Czy powinieneś się martwić? Nie: to podstawowa część systemu macOS.

Ten artykuł jest częścią naszej bieżącej serii wyjaśniającej różne procesy występujące w Monitorze aktywności, takie jak kernel_task, hidd, mdsworker, installd, WindowServer, blued, launchd, backup, opendirectoryd, powerd, coreauthd, configd, mdnsresponder i wiele innych. Nie wiesz, co to za usługi? Lepiej zacznij czytać!

Co to jest UserEventAgent?

Dzisiejszy proces UserEventAgent jest demonem, co oznacza, że ​​działa w tle. UserEventAgent monitoruje różne rzeczy dotyczące systemu na poziomie użytkownika. Aby zacytować stronę podręcznika dla procesu:

Narzędzie UserEventAgent to demon, który ładuje dostarczone przez system wtyczki do obsługi zdarzeń systemowych wysokiego poziomu, których nie można monitorować bezpośrednio przez launchd.

To nie jest strasznie jasne, więc podzielmy to. Wcześniej rozmawialiśmy o procesie configd, który działa w tle i monitoruje stan różnych rzeczy na komputerze Mac. Na przykład configd śledzi, czy jesteś w trybie online, czy nie, i ostrzega inne programy, których używasz, gdy ten stan się zmieni. Istnieje zbiór wtyczek configd, które umożliwiają to procesowi.

UserEventAgent odgrywa podobną rolę jak configd, ale monitoruje zestaw rzeczy, których configd nie może — głównie dlatego, że configd jest ogólnosystemowy i uruchamiany przez roota, podczas gdy UserEventAgent koncentruje się na koncie użytkownika i działa na poziomie konta użytkownika. Możesz to uczynić bardziej namacalnym, przeglądając wtyczki, którymi zarządza UserEventAgent: są w /System/Library/UserEventPlugins.

Co to jest UserEventAgent i dlaczego dziala na moim Macu

W folderze UserEventPlugins znajdziesz wtyczki związane z Bluetooth, narzędzie sieciowe z zerową konfiguracją Bonjour, strefy czasowe, Time Machine, a nawet pasek dotykowy. UserEventAgent monitoruje stan wszystkich tych rzeczy i zgłasza ten stan aplikacjom, z których korzystasz.

Jest to szeroka gama funkcji, co oznacza, że ​​istnieje wiele potencjalnych powodów, dla których UserEventPlugins zaczyna zużywać dużo zasobów systemowych. Nie mogliśmy zacząć ich wszystkich tutaj opisywać.


Jest jednak kilka podstawowych rzeczy, które możesz wypróbować, jeśli zauważysz gwałtowny wzrost wykorzystania zasobów przez UserEventPlugins. Pierwszą rzeczą do wypróbowania (bez niespodzianki) jest ponowne uruchomienie komputera Mac. To szczątkowe, ale sprawi, że większość problemów zniknie. Jeśli problem będzie się powtarzał, spróbuj wyłączyć ostatnio dodany sprzęt lub oprogramowanie. Jeśli to zatrzyma wysokie zużycie zasobów, prawdopodobnie znalazłeś błąd: przestań używać danego oprogramowania lub sprzętu, a następnie sprawdź, czy jest aktualizacja oprogramowania, która rozwiązuje problem.

Kredyt obrazu:Fabian Irsara

Czy ten post był pomocny?