Skip to content

Co to jest Xbox Game Pass i czy warto?

1 de sierpień de 2021
img 5966a340a4274

MicrosoftXbox Game Pass obiecuje dostęp do ponad 100 gier za 10 USD miesięcznie. Microsoft chce, aby Xbox Game Pass był „Netflixem wśród gier wideo” — ale czy naprawdę warto?

Aktualizacja: Pierwotnie sprawdziliśmy Xbox Game Pass w 2017 roku i okazało się, że trochę mu brakuje. Ale pod koniec 2019 r. Xbox Game Pass oferuje teraz bardziej atrakcyjną bibliotekę gier do grania. Sprawdzić aktualna lista gier. Kilka nowych gier, takich jakŚwiaty zewnętrzne, zostały nawet dodane do Xbox Game Pass w momencie premiery. Poza tym Xbox Game Pass jest teraz dostępne dla komputerów z systemem Windows 10, choć biblioteka gier dostępnych na PC jest inna.

Co to jest Xbox Game Pass?

Xbox Game Pass zapewnia nieograniczony dostęp do biblioteki gier za jedną miesięczną opłatą. Zamiast płacić za każdą grę, w którą chcesz zagrać, płacisz 10 USD miesięcznie za nieograniczony dostęp do katalogu gier. Możesz grać w te gry do woli. Na początek dostępny jest również czternastodniowy bezpłatny okres próbny.

W przeciwieństwie do PlayStation Now firmy Sony, która strumieniuje gry przez Internet, Xbox Game Pass nie robi nic zbyt niekonwencjonalnego. Wniesienie opłaty subskrypcyjnej umożliwia pobieranie gier na konsolę Xbox One i granie w nie tak samo, jak w każdą inną grę kupioną w sklepie Xbox.

Ta usługa wymaga konsoli Xbox One. Microsoft może pewnego dnia rozszerzyć Xbox Game Pass na komputery z systemem Windows 10, ale tak się jeszcze nie stało. Chociaż zawiera gry na konsolę Xbox 360, w te gry można grać tylko w trybie zgodności wstecznej na konsoli Xbox One, a nie na konsoli Xbox 360.


Pamiętaj, że Xbox Game Pass jest czymś innym niż Xbox Live Gold, usługa subskrypcyjna firmy Microsoft, która umożliwia rozgrywkę online dla wielu graczy, umożliwia dostęp do ofert gier i oferuje darmowe gry co miesiąc. Możesz korzystać z Xbox Game Pass bez płacenia za Xbox Live Gold. Jeśli jednak gra dostępna w ramach subskrypcji Xbox Game Pass ma funkcje dla wielu graczy online, możesz grać w tę grę tylko wtedy, gdy płacisz również za Xbox Live Gold.

Ile gier jest dostępnych?

1627805140 792 Co to jest Xbox Game Pass i czy warto

Xbox Game Pass jest więc całkiem prosty: za 10 USD miesięcznie otrzymujesz dostęp do katalogu gier i możesz je pobierać i odtwarzać, ile chcesz na swoim Xbox One.

Tym, co sprawia, że ​​taka usługa jest lub psuje, jest wybór gier. Na dzień 12 lipca 2017 r. w katalogu dostępnych jest 119 gier. To nie wszystkie gry na Xbox One. W rzeczywistości większość z nich to gry na konsolę Xbox 360, w które można grać na konsoli Xbox One dzięki funkcji kompatybilności wstecznej.

Zobaczysz tutaj kilka znanych gier. Znajdziesz pięć gier z Gears of War seria, Halo 5: Strażnicy, wszystkie trzy BioShock Gry, NBA 2K16, Saints Row IV: ponownie wybrany, i więcej. Ale listę uzupełniają starsze gry na konsolę Xbox 360 i mniejsze gry niezależne. Nie oznacza to, że są złe, ale na pewno nie dostajesz wszystkich najnowszych gier na konsolę Xbox One w pełnej cenie. Możesz zobaczyć pełna lista gier Xbox Game Pass w witrynie Microsoftu. Microsoft co miesiąc dodaje nowe gry.

Pamiętaj, najpierw musisz je pobrać

Co to jest Xbox Game Pass i czy warto

Jest jeden główny sposób, w jaki to doświadczenie nie może się równać z Netflixem, a nawet PlayStation Now firmy Sony. Chociaż zarówno Netflix, jak i PlayStation Now umożliwiają natychmiastowe rozpoczęcie strumieniowego przesyłania wideo lub gry, Xbox Game Pass wymaga pobrania gry na konsolę Xbox One przed jej odtworzeniem.

Na przykład BioShock Infinite, który ma rozmiar 13 GB, zajęło prawie godzinę pobranie przez nasze dość szybkie połączenie internetowe.


Jeśli planujesz pozostać przy grze, to dobra wiadomość. Będziesz mieć lepszą wydajność z grą zainstalowaną na konsoli Xbox One. Ale nie możesz po prostu usiąść i przejrzeć kilka gier, wypróbować każdą przez kilka minut i zobaczyć, co lubisz. Musisz pobrać całą grę, zanim w nią zagrasz.

W porządku, naprawdę — w końcu to standardowe doświadczenie w grach na Xbox One. Po prostu nie oczekuj niczego innego. Czas oczekiwania na grę będzie zależeć od szybkości połączenia internetowego.

Po zainstalowaniu gry możesz w nią grać, jak tylko chcesz. Jeśli Twoja subskrypcja Xbox Game Pass wygaśnie, gra pozostanie zainstalowana, ale nie będzie można w nią grać, dopóki nie odnowisz subskrypcji lub nie kupisz gry. Nie możesz zachować gier pobranych w ramach subskrypcji Xbox Game Pass — tracisz do nich dostęp po wygaśnięciu subskrypcji.

Więc czy warto?

To, czy Xbox Game Pass jest wart, to trudne pytanie. Jeśli masz dużo czasu i chcesz grać w wiele gier, dostaniesz miesięczny dostęp do ponad 100 gier za 10 USD, a to całkiem niezła okazja.

Czynnikiem ograniczającym jest oczywiście czas. W ile z tych gier naprawdę chcesz zagrać i jak szybko będziesz w nie grać?

Prawdziwym problemem jest to, że Xbox Game Pass w dużej mierze daje dostęp do starszych gier. Często można kupić używane kopie tych starszych gier po bardzo niskich cenach, więc 10 USD miesięcznie może nie być tak niesamowite, jak się wydaje.

1627805140 387 Co to jest Xbox Game Pass i czy warto


Załóżmy, że interesuje Cię seria BioShock, z której wszystkie trzy gry są dostępne w ramach Xbox Game Pass za 10 USD miesięcznie. Szybki rzut oka na eBay pokazuje, że obecnie możesz kupić wersję BioShock Infinite na Xbox 360 za 4,59 USD z bezpłatną wysyłką na ebayu. Jeśli więc ukończenie gry zajmie Ci kilka tygodni, taniej jest po prostu kupić używaną kopię i grać w nią w wolnym czasie. Z drugiej strony, jeśli planujesz przebić się przez BioShock Infinite w ciągu zaledwie kilku dni i ruszyć dalej do nowej gry Xbox Game Pass wygląda na świetną wartość.

Pamiętaj, aby zastanowić się, w które gry chcesz grać i zdecydować, czy lepiej kupować je osobno, biorąc pod uwagę, ile masz czasu na gry. Osobiście, biorąc pod uwagę, ile czasu mam obecnie na gry, wiem, że Xbox Game Pass to gorsza oferta niż zwykłe kupowanie gier, w które chcę grać. Sam nie jestem sprzedany.

1627805140 914 Co to jest Xbox Game Pass i czy warto

Ale dzięki temu możesz wypróbować Xbox Game Pass czternastodniowy bezpłatny okres próbny. Jeśli nic więcej, to pozwoli ci grać w niektóre gry za darmo przez dwa tygodnie.

Pamiętaj tylko, aby anulować bezpłatny okres próbny przed upływem czternastu dni, jeśli nie chcesz go zachować. Jeśli zapomnisz, Microsoft zacznie pobierać od Ciebie 10 USD miesięcznie, dopóki nie przypomnisz sobie o anulowaniu. Możesz wyświetlić i anulować tę subskrypcję na swoim koncie Microsoft Strona usług i subskrypcji, Jeśli lubisz.

Czy ten post był pomocny?