Skip to content

Co to jest zamawianie jednym kliknięciem na Amazon i jak to działa?

31 de lipiec de 2021
amazon1clicklede 650

Amazon stał się powszechnie znaną marką, umożliwiającą zamawianie prawie wszystkiego, co możesz chcieć z jednej strony internetowej. Oczywiście Amazon chce ułatwić Ci kupowanie rzeczy. Prawdopodobnie ich największą innowacją w tym zakresie jest zamawianie jednym kliknięciem. Firma prawdopodobnie próbowała już to narzucić, ale warto wiedzieć, co to jest i jak działa, zanim to zrobisz.

Na podstawowym poziomie, zamawianie jednym kliknięciem firmy Amazon to prosty sposób na ustawienie domyślnej metody płatności i adresu dla Twoich zamówień. Po wybraniu karty kredytowej i adresu, którego chcesz użyć, możesz kliknąć jeden przycisk, a następnie usiąść wygodnie i poczekać, aż Twoje rzeczy pojawią się pod Twoimi drzwiami.

Amazon również automatycznie konsoliduje Twoje zamówienia na podstawie ich dostępności. Załóżmy, że korzystasz z funkcji zamawiania jednym kliknięciem, aby kupić trzy przedmioty naraz. Zamiast trzykrotnie pobierać opłaty za wysyłkę, Amazon przyjrzy się, skąd wysyłane są Twoje produkty, jak długo potrwa ich wysyłka i czy można je pogrupować. Firma się skonsoliduje jak najwięcej przedmiotów razem, jak to możliwew celu obniżenia kosztów wysyłki.

Jednak zamawianie jednym kliknięciem w Amazon może być trochę trudne. Istnieje kilka różnych rodzajów zamawiania jednym kliknięciem, a włączenie lub wyłączenie jednego z nich może nie wpłynąć na pozostałe:

  • Regularne zamawianie jednym kliknięciem: Ustawienia te dotyczą zamówień złożonych na stronie Amazon. Mogą być również wykorzystywane do zamówień składanych za pośrednictwem urządzeń takich jak Amazon Echo.
  • Mobilne zamawianie jednym kliknięciem: Nieco mylące, jest to osobna funkcja dla normalnego zamawiania jednym kliknięciem. Możesz użyć tej samej karty kredytowej i adresu, ale jeśli wyłączysz zamawianie jednym kliknięciem przez telefon komórkowy, nie wpłynie to na zwykłe ustawienia jednym kliknięciem i na odwrót.
  • Cyfrowe zamawianie jednym kliknięciem:Wszystkie zakupy cyfrowe — takie jak e-booki, muzyka do pobrania i cyfrowe kody gier — są zamawiane przy użyciu ustawień Digital 1-Click. Ta metoda wykorzystuje metodę płatności domyślnej, ale oczywiście nie ma potrzeby podawania adresu domyślnego, ponieważ nie ma nic do wysłania. Nie można wyłączyć cyfrowego zamawiania jednym kliknięciem.


Aby skonfigurować ustawienia 1-Click (jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś), przejdź do tej strony Amazonaby wprowadzić domyślny adres i metodę płatności. Amazon będzie używał tych informacji od teraz, gdy wybierzesz „Kup teraz za pomocą 1 kliknięcia”.

Po złożeniu zamówienia 1-Click (oprócz treści cyfrowych) masz około 30 minut aby zmienić zamówienie przed jego złożeniem. Amazon następnie sprawdza, które produkty może pogrupować, oblicza koszty wysyłki, a następnie wysyła zamówienie do dostawy. W zależności od tego, jak szybko niektóre produkty są wysyłane (i czy masz Amazon Prime), Twoje produkty mogą zostać wysłane w ciągu kilku godzin.

Chociaż jest to wygodne, istnieją pewne wady. Najbardziej oczywistym problemem związanym z zamawianiem jednym kliknięciem jest bezpieczeństwo. Jeśli masz w telefonie włączoną funkcję 1-Click i ją zgubisz lub trafi ona w ręce dziecka, nic nie powstrzyma ich przed zamawianiem rzeczy za pomocą telefonu. Możesz nawet sam złożyć przypadkowe zamówienie, gdy nie będziesz zwracać na to uwagi.

Niektóre zamówienia mogą również zostać zrealizowane zbyt szybko, aby zmienić zdanie. Powiedzmy, że dziecko zabiera Twój telefon i zamawia produkt, który kwalifikuje się do bezpłatnej jednodniowej (lub tego samego) wysyłki. Jeśli nie zauważysz tego od razu, zamówienie może zostać wysłane, zanim będziesz miał szansę je anulować. Po wysłaniu nie masz do czynienia z anulowaniem — masz do czynienia ze zwrotem. Zdarzyło się to wcześniej i chociaż nie jest to koszmar, to z pewnością jest to niedogodność.

Jednym z najbardziej praktycznych powodów, dla których warto pominąć zamawianie jednym kliknięciem, jest potencjalnie wydłużony czas wysyłki. Amazon poczeka do trzech dni na wysłanie produktu, jeśli można go dołączyć do czegoś innego, aby zaoszczędzić na kosztach wysyłki. Załóżmy na przykład, że w poniedziałek zamawiasz produkty A, B i C. Przedmiot A może zostać wysłany natychmiast i może dotrzeć do Twojego domu do wtorku, podczas gdy przedmioty B i C nie będą mogły zostać wysłane do środy. Amazon może (w zależności od tego, skąd wysyłane są Twoje produkty) zdecydować się na wstrzymanie wysyłania Ci przedmiotu A, dopóki nie będzie mógł wyjść z przedmiotami B i C, co oznacza, że ​​zdobycie niektórych twoich rzeczy może zająć dodatkowe dni. Jeśli złożysz zamówienie ręcznie, korzystając z koszyka, uzyskasz większą kontrolę nad tym, kiedy i jak wysyłane są Twoje przedmioty.

Oczywiście dla wielu osób 1-Click jest wystarczająco wygodne, aby było warte kompromisów. Jeśli często zamawiasz w Amazon i nie lubisz potwierdzać za każdym razem tych samych informacji, zamawianie jednym kliknięciem może zaoszczędzić wiele kłopotów. Chociaż na dłuższą metę może to kosztować więcej pieniędzy, jeśli masz mniej czasu na ponowne przemyślenie zakupów o 2:00 nad ranem.

Czy ten post był pomocny?