Skip to content

Co zrobić, jeśli Twój Kindle zostanie zgubiony lub skradziony?

18 de lipiec de 2021

Informacje rejestracyjne na Kindle

Kindle, jak każde inne małe urządzenie elektroniczne, łatwo zgubić; są również dobrym celem dla złodziei. Oto, co zrobić, jeśli Twój Kindle zniknie.

Domyślnie każdy, kto ma Twój Kindle, może kupować książki z Twojego konta Amazon bez konieczności podawania hasła. Oznacza to, że jeśli Twój Kindle zostanie skradziony, a Ty nic nie zrobisz, mogą z łatwością zdobyć setki dolarów zakupów. Jeśli uważasz, że Twój Kindle został skradziony, powinieneś działać szybko.

Zanim Twój Kindle zniknie

Jest kilka rzeczy, które możesz zrobić, zanim Twój Kindle zniknie, aby ułatwić komuś zwrócenie go Tobie lub uczynienie go bezużytecznym dla złodziei, chociaż opcje wzajemnie się wykluczają.

Pierwszą opcją jest dodanie do Kindle pewnych danych osobowych, takich jak adres e-mail lub numer kontaktowy. Problem z tym polega na tym, że większość ludzi nie wie, że istnieje taka opcja, więc jeśli odkryją, że Twój Kindle siedzi w kawiarni, prawdopodobnie nie będą tego sprawdzać.

Stuknij przycisk Menu, a następnie wybierz opcję „Ustawienia”.

Stuknij przycisk Menu, a następnie wybierz opcję „Ustawienia”

Następnie przejdź do Moje konto > Informacje osobiste.

1626616756 471 Co zrobic jesli Twoj Kindle zostanie zgubiony lub skradziony Informacje osobiste” width=”376″ height=”500″ onload=”pagespeed.lazyLoadImages.loadIfVisibleAndMaybeBeacon(this);” onerror=”this.onerror=null;pagespeed.lazyLoadImages.loadIfVisibleAndMaybeBeacon(this);”>


Dodaj informacje osobiste, a następnie naciśnij przycisk „Zapisz”.

Dodaj swoje informacje i naciśnij przycisk „Zapisz”

Teraz każdy, kto pomyśli o sprawdzeniu, będzie mógł znaleźć Twoje dane kontaktowe.

Jeśli bardziej martwisz się, że złodzieje kochający książki pobierają opłaty na twoim koncie Amazon, inną opcją jest dodanie hasła do Kindle. Minusem tego jest oczywiście to, że za każdym razem, gdy budzisz Kindle ze snu, musisz do niego wejść. Dlatego wiele osób ustawia hasło tylko podczas podróży lub rutynowo nosi przy sobie Kindle.

Stuknij przycisk Menu, a następnie wybierz opcję „Ustawienia”.

Stuknij przycisk Menu, a następnie wybierz opcję „Ustawienia”

Przejdź do Opcje urządzenia > Kod dostępu urządzenia, a następnie wprowadź kod dostępu. Potwierdź to, a następnie naciśnij przycisk „OK”.

1626616757 264 Co zrobic jesli Twoj Kindle zostanie zgubiony lub skradziony Kod dostępu urządzenia, dodaj kod PIN i dotknij „OK”’ width=”376″ height=”500″ onload=”pagespeed.lazyLoadImages.loadIfVisibleAndMaybeBeacon(this);” onerror=”this.onerror=null;pagespeed.lazyLoadImages.loadIfVisibleAndMaybeBeacon(this);”>

Teraz, gdy urządzenie się obudzi, musisz wprowadzić kod dostępu, aby kontynuować.

Aby wprowadzić swój Kindle, musisz wprowadzić kod dostępu


Nie sprawi to, że Twój Kindle będzie łatwiejszy do odzyskania, ale uniemożliwi to innym korzystanie z niego.

Wyślij dokument na swoje urządzenie ze swoimi danymi kontaktowymi

To jest dalekie podejście i powinno być używane tylko wtedy, gdy myślisz, że przez pomyłkę zgubiłeś Kindle. Twój Kindle ma adres e-mail, za pomocą którego możesz wysyłać na niego pliki.

Utwórz plik Word lub tekstowy ze swoim imieniem i nazwiskiem oraz danymi kontaktowymi. Postępuj zgodnie z instrukcjami w tym artykule, aby wysłać plik do Kindle. Jeśli Twój Kindle ma 3G, zostanie dostarczony natychmiast. Jeśli nie, zostanie dostarczony, jeśli kiedykolwiek połączy się z Wi-Fi.

Utwórz dokument tekstowy ze swoimi informacjami

Znowu, tak naprawdę jest tylko ujęcie z zewnątrz, które zadziała, zwłaszcza jeśli uważasz, że twój Kindle został skradziony, ale czasami warto spróbować.

Wyrejestruj się i zablokuj swój Kindle

Aby uniemożliwić komuś kupowanie e-booków za pomocą Kindle, musisz wyrejestrować go ze swojego konta. Aby uniemożliwić im rejestrację go na nowym koncie, musisz również poprosić Amazon o jego zablokowanie.

Udaj się do Strona Zarządzaj swoimi urządzeniami na stronie Amazona.

Przejdź do strony Zarządzaj swoimi urządzeniami w witrynie Amazon


Kliknij przycisk Menu obok skradzionego Kindle i zanotuj numer seryjny. Po zapisaniu go gdzieś, wybierz Wyrejestruj.

Kliknij przycisk menu, skopiuj numer seryjny, a następnie wybierz „Wyrejestruj”

Kliknij Wyrejestruj ponownie, aby usunąć go z konta.

Kliknij przycisk „Wyrejestruj”

Ktokolwiek ma Twój Kindle, nie będzie mógł używać Twojego konta Amazon do czytania lub kupowania książek. Nadal mogą jednak zarejestrować Kindle na swoim koncie Amazon. Aby temu zapobiec, musisz poprosić Amazon o zablokowanie tego. Nie ma jednak sposobu, aby zrobić to samemu.

Zamiast tego musisz udać się do Strona kontaktowa Amazon i wypełnij formularz najlepiej jak potrafisz. Dokładne opcje, które wybierzesz, nie mają większego znaczenia, ponieważ po prostu próbujesz skontaktować się z przedstawicielem obsługi klienta. Możesz również zadzwonić pod numer 00-1-206-266-2992.

Wypełnij formularz kontaktowy Amazon

Wyjaśnij sytuację i przekaż przedstawicielowi obsługi klienta numer seryjny, który wcześniej zdjąłeś. Oznaczą Twój Kindle jako zgubiony lub skradziony, co oznacza, że ​​nie można go zarejestrować na innym koncie. Jeśli Twój Kindle się pojawi, zawsze możesz ponownie skontaktować się z Amazonem i poprosić o usunięcie blokady. Następnie możesz ponownie zarejestrować go na swoim koncie.

Uzyskaj zwrot pieniędzy za wszystkie zakupione książki

Jeśli komuś uda się pobrać e-booki za pomocą Kindle, zanim będziesz mieć możliwość ich wyrejestrowania, możesz poprosić Amazon o zwrot pieniędzy. Ważne jest, aby pamiętać, że musisz to zrobić w ciągu tygodnia od dnia zakupu, więc jeśli Twój Kindle zaginie, miej oko na swoje e-maile, aby sprawdzić, czy kupiono jakieś książki.


Przejdź do Zarządzaj stroną treści Content w witrynie Amazon, a następnie kliknij ikonę menu obok książki, którą chcesz zwrócić. Wybierz opcję „Zwrot za zwrot pieniędzy”, określ przyczynę, a następnie ponownie kliknij link „Zwrot za zwrot pieniędzy”. Twoje pieniądze zostaną zwrócone w ciągu kilku dni.

1626616758 588 Co zrobic jesli Twoj Kindle zostanie zgubiony lub skradziony

Zapoznaj się z naszym artykułem na temat uzyskiwania zwrotów za przypadkowe zakupy Kindle, aby uzyskać więcej informacji.

Jeśli twój Kindle naprawdę zostanie skradziony, szanse na jego odzyskanie są dość niewielkie. Policja nie zainwestuje wielu środków w znalezienie Kindle za 100 dolarów. Teraz przynajmniej wiesz, jak dać sobie najlepszą szansę na odzyskanie go, a także uczynić go bezużytecznym dla złodziei.

Najlepsze e-czytniki 2021 do czytania w dowolnym miejscu i czasieCo zrobic jesli Twoj Kindle zostanie zgubiony lub skradziony

Najlepszy eReader ogólnie

Kindle biały papier (8 GB)
1626616758 683 Co zrobic jesli Twoj Kindle zostanie zgubiony lub skradziony Sprawdź cenę
1626616758 835 Co zrobic jesli Twoj Kindle zostanie zgubiony lub skradziony

Najlepszy budżetowy czytnik e-booków

Certyfikowany odnowiony Kindle
1626616758 683 Co zrobic jesli Twoj Kindle zostanie zgubiony lub skradziony Sprawdź cenę
1626616758 18 Co zrobic jesli Twoj Kindle zostanie zgubiony lub skradziony

Najlepszy czytnik Kindle

Oaza rozpalenia
1626616758 683 Co zrobic jesli Twoj Kindle zostanie zgubiony lub skradziony Sprawdź cenę
1626616758 714 Co zrobic jesli Twoj Kindle zostanie zgubiony lub skradziony

Najlepszy czytnik e-booków dla dzieci

Kindle dla dzieci
1626616758 683 Co zrobic jesli Twoj Kindle zostanie zgubiony lub skradziony Sprawdź cenę
1626616758 18 Co zrobic jesli Twoj Kindle zostanie zgubiony lub skradziony

Najlepszy wodoodporny eReader

Oaza rozpalenia
1626616758 683 Co zrobic jesli Twoj Kindle zostanie zgubiony lub skradziony Sprawdź cenę
1626616758 325 Co zrobic jesli Twoj Kindle zostanie zgubiony lub skradziony

Najlepszy eReader z kolorowym wyświetlaczem

PocketBook InkPad Kolor
1626616758 683 Co zrobic jesli Twoj Kindle zostanie zgubiony lub skradziony Sprawdź cenę
1626616758 917 Co zrobic jesli Twoj Kindle zostanie zgubiony lub skradziony

Najlepszy tablet do czytania

iPad Mini
1626616758 683 Co zrobic jesli Twoj Kindle zostanie zgubiony lub skradziony Sprawdź cenę
kobo libra h20 product

Najlepszy eReader bez Kindle

Kobo Libra H2O
Sprawdź cenę


Czy ten post był pomocny?