Skip to content

Co zrobić, jeśli zgubisz klucz U2F?

28 de lipiec de 2021
IMG 4402

U2F jest powszechnie uważany za najlepszy sposób na zabezpieczenie ważnych kont, ponieważ opiera się na dostępie do klucza fizycznego, zanim konto zostanie odblokowane. Ale co się stanie, jeśli zgubisz ten klucz?

Co to jest uniwersalny dwuczynnikowy (U2F)?

Po pierwsze, powinniśmy bliżej przyjrzeć się, czym jest U2F. Chociaż mamy znacznie bardziej szczegółowe wyjaśnienie, czym jest U2F, omówimy tutaj szybką i brudną wersję.

Krótko mówiąc, U2F jest standardem dla fizycznych tokenów uwierzytelniania dwuskładnikowego. Zamiast używać czegoś takiego jak Authy, Google Authenticator lub SMS do odbierania kodu 2FA, U2F używa fizycznego klucza do ochrony Twoich kont.

1627471792 308 Co zrobic jesli zgubisz klucz U2F

Te klucze mogą być USB, Bluetooth, NFC lub dowolną kombinacją tych trzech. Dobrym przykładem jednego klucza, który używa wszystkich trzech, jest klucz Titan od Google – lub w pewnym momencie tak czy inaczej (obecnie aspekt NFC klucza Titan jest wyłączony).

Możesz zapoznać się z naszym przewodnikiem dotyczącym konfigurowania i używania kluczy Titan, aby uzyskać więcej informacji na temat działania tych kluczy U2F.

Fajnie, więc co jest przechowywane na kluczu U2F?

Najlepszą rzeczą w U2F jest to, że nic nie jest fizycznie przechowywane w kluczu. Żadne dane osobowe ani dane konta nie są zapisywane lokalnie, dlatego właśnie możesz użyć tego samego klucza dla wielu kont.


Oznacza to, że jeśli zgubisz klucz U2F (lub zostanie skradziony), nie ma znaczenia, gdzie trafi — nikt nie będzie w stanie wyciągnąć z klucza prywatnych informacji, aby połączyć go z kontem, ponieważ tych informacji nigdzie nie można znaleźć . Nie ma nic do zawiązania tego kluczaTobie.

Tak więc wymiana zgubionego klucza może kosztować trochę pieniędzy, ale utrata klucza nie ma wpływu na bezpieczeństwo. To jeszcze jeden powód, dla którego U2F jest najlepszą formą ochrony Twoich ważnych kont.

To jest również powód, dla którego pakiet Google Titan Key zawiera parę kluczy: jeden do trzymania przy sobie i jeden do szuflady biurka. Dodajesz oba klucze do swojego konta, więc masz klucz zapasowy, jeśli coś stanie się z podstawowym. Mądry.

Co powinienem zrobić, jeśli zgubię klucz?

Jeśli zdarzy ci się zgubić klucz U2F, pierwszą (i naprawdę jedyną) rzeczą, którą musisz zrobić, to usunąć tę formę uwierzytelniania ze swoich kont. Musisz wskoczyć na urządzenie, które jest już zalogowane na wszystkie Twoje konta i usunąć ten konkretny klucz jako formę uwierzytelniania.

Co zrobic jesli zgubisz klucz U2F

Na przykład, jeśli chcesz usunąć klucz ze swojego konta Google, przejdź do Moje konto> Logowanie do Google> Weryfikacja dwuetapowa. Następnie kliknij małą ikonę ołówka obok nazwy urządzenia i usuń ją. Bułka z masłem.


Po prostu zrób to dla wszystkich kont, do których dodałeś zgubiony klucz U2F — pamiętaj, aby to zrobićprzed potrzebujesz dostępu do konta z nowego urządzenia, aby nie zostać zablokowanym z tego konta.

To kolejny powód, dla którego zawsze dobrze jest mieć włączonych wiele form 2FA na wszystkich kontach, które ją obsługują, czy to z kodami zapasowymi, czy też upewniając się, że wszystkie informacje o koncie są aktualne.

Czy ten post był pomocny?