Skip to content

Comcast Xfinity zapewni Internet 2 Gb/s w tych stanach

14 de wrzesień de 2022
comcast on a van

Logo Comcast na furgonetce

Gigabitowy Internet staje się coraz bardziej powszechny w gospodarstwach domowych, ale dostawcy Internetu już zastanawiają się nad tym, co dalej: multigigabitowy internet. Comcast wprowadza plany Xfinity o przepustowości 2 gigabitów na sekundę (Gbps) do czterech stanów USA, a wkrótce pojawią się kolejne.

Comcast ogłosił wprowadzenie swojej początkowej usługi multi-gig, z szybkością pobierania do 2 Gb/s, w czterech amerykańskich miastach: Augusta (Gruzja), Colorado Springs (Kolorado), Panama City Beach (Floryda) i Filadelfia (Pensylwania). Firma planuje wprowadzić usługę w kolejnych 30 miastach, co daje łącznie 34 do końca roku.

Pojawienie się multi-gigowego Internetu poprawia również niższe plany, a Comcast twierdzi, że niektóre poziomy oferują teraz prędkość wysyłania do 10 razy większą niż wcześniej. 2 Gb/s to także tylko krok w szerszych planach multigigowych Comcasta. Firma chce mieć infrastrukturę umożliwiającą oferowanie prędkości pobierania 10 Gb/s i prędkości wysyłania 6 Gb/s na tym samym połączeniu. To jednak przyszłość i na razie 2Gbps będzie tak szybkie, jak to tylko możliwe.

Jeśli mieszkasz w jednym z tych czterech miast i chcesz wypróbować nową usługę, w najbliższych tygodniach będziesz mieć możliwość uaktualnienia.

Źródło: Comcast| Engadżet

Czy ten post był pomocny?