Skip to content

Copilot GitHub usuwa klawiaturę z kodowania – Recenzja Geek

14 de listopad de 2022
079f4fb5 1024x576 1

Przykład użycia poleceń głosowych „Hej GitHub” do pisania kodu za pomocą CoPilot AI.

Wygląda na to, że miłość Microsoftu do dostępności spływa na GitHub. W niespodziewanym ogłoszeniu GitHub mówi, że testuje funkcję kodowania bez użycia rąk dla swojego oprogramowania Copilot. Z czasem proste polecenie głosowe „Hej, GitHub” pozwoli Ci pisać, edytować i poruszać się po kodzie bez klawiatury.

Ta eksperymentalna funkcja jest dostępna wyłącznie dla Copilot, oprogramowania do kodowania wspomaganego sztuczną inteligencją, które kosztuje 10 USD miesięcznie. Copilot to ambitny projekt — może zasugerować lub napisać kod za Ciebie, a nawet przewidzieć następny wiersz kodu. (Oczywiście, CoPilot jest znany z kradzieży kodu open-source, dlatego jest tak skuteczny. Ale to jest programowanie!)

Oczywiście Copilot może sprawić, że kodowanie będzie bardziej dostępne dla osób o ograniczonej sprawności ruchowej (lub długoletnich programistów z urazami nadgarstka). Ale wydaje się to również miłym udogodnieniem. Możesz na przykład poprosić sztuczną inteligencję o podsumowanie fragmentu kodu lub przejście do określonej linii w edytorze drugiego pilota.

Subskrybenci drugiego pilota mogą dołączyć do listy oczekujących na eksperyment „Hej, GitHub”. Ostrzegam tylko, że GitHub mówi, że ta funkcja tylko „zmniejszy potrzebę” klawiatury. Przyszłe postępy mogą pozwolić na kodowanie w 100% bez użycia rąk.

Źródło: GitHub (1, 2)

Czy ten post był pomocny?