Skip to content

Coraz więcej osób kupuje używane telefony

11 de styczeń de 2023
Purple Apple iPhone 14 Pro sitting on a desk

Fioletowy Apple iPhone 14 Pro siedzący na biurku

Nie zawsze potrzebujesz najwspanialszej, najbardziej błyszczącej rzeczy, jeśli chodzi o smartfony. W końcu nowy telefon to często bardzo drogi zakup. Coraz więcej osób zdaje sobie z tego sprawę, ponieważ nowe liczby pokazują, że używane telefony są bardziej popularne niż kiedykolwiek.

Sprzedaż używanych smartfonów jest obecnie wyższa niż kiedykolwiek, ponieważ według danych IDC do 2022 roku sprzedano ponad 282 miliony używanych telefonów. Stanowi to wzrost o 11,5% rok do roku i chociaż nowe telefony wciąż sprzedają się jak ciepłe bułeczki, pokazuje to rosnący trend kupowania używanych telefonów. Rynek wtórny jest pełen świetnych ofert, pozwalających kupić stare telefony za naprawdę tanie lub nawet zrzucić kilkaset dolarów z obecnego, lekko używanego modelu.

Przyczyna tego nie jest szczególnie trudna do odgadnięcia. Inflacja ekonomiczna była problemem przez większą część 2022 roku (i nie zniknęła), a zakup zupełnie nowego smartfona prawdopodobnie nie jest priorytetem, jeśli ktoś ma inne rachunki do zapłacenia. IPhone 14 Pro Max może zaczynać się od 1100 USD, a używane urządzenia iPhone 12 lub 13 można kupić już za 300 USD.

W końcu uważa się, że dobrą praktyką jest kupowanie używanego, starszego flagowca niż kupowanie smartfona ze średniej półki. Jeśli masz ograniczony budżet i potrzebujesz innego telefonu, możesz po prostu rozważyć jeden.

źródło: rejestr

Czy ten post był pomocny?