Skip to content

Czy bezprzewodowa klawiatura i mysz mogą współpracować z Wi-Fi laptopa w porównaniu z ich własnymi odbiornikami USB?

25 de lipiec de 2021
canawirelesskeyboardandmouseworkwithalaptopswifi00

Dostępne porty USB w laptopach są na wagę złota, nawet jeśli masz niewiele rzeczy do podłączenia, ale co zrobić, jeśli używasz akcesoriów bezprzewodowych i potrzebujesz tych cennych portów USB również do innych zastosowań? Dzisiejszy post z pytaniami i odpowiedziami dla SuperUser szuka odpowiedzi na dylemat portu USB jednego z czytników.

Dzisiejsza sesja pytań i odpowiedzi przychodzi do nas dzięki uprzejmości SuperUser — pododdziału Stack Exchange, społecznościowej grupy witryn internetowych z pytaniami i odpowiedziami.

Zdjęcie dzięki uprzejmości Colin Campbell (Flickr).

Pytanie

Czytnik SuperUser teenup chce wiedzieć, czy możliwe jest korzystanie z bezprzewodowej klawiatury i myszy bezpośrednio z Wi-Fi laptopa:

Czy mogę w jakiś sposób korzystać z bezprzewodowej klawiatury i myszy bez podłączania ich odbiorników USB do portów USB laptopa, a zamiast tego po prostu korzystać z Wi-Fi dostępnego w laptopie?

Czy jest to możliwe, czy też teenup musi po prostu pogodzić się z utratą dostępu do tych dwóch portów USB do innych celów? Czy są jakieś inne rozwiązania problemu nastolatków?

Odpowiedź

Współtwórcy SuperUser Traveling Tech Guy i Daniel B mają dla nas odpowiedź. Po pierwsze, podróżujący technik:

Nie. Bezprzewodowa mysz/klawiatura nie korzysta ze zwykłego Wi-Fi (tj. 802.11x) i może łączyć się tylko z odbiornikiem, z którym została dostarczona. Wyjątkiem może być odbiornik Logitech Unifying, który umożliwia podłączenie każdego obsługującego go urządzenia Logitech do jednego odbiornika – ale i tak zajmie jeden port USB.

Jeśli nie chcesz korzystać z odbiornika, rozważ użycie myszy/klawiatury Bluetooth.

Następnie odpowiedź od Daniela B:

Tak i nie. Tak, to jest możliwe. Nie, nie działa z Wi-Fi (802.11x).

Zamiast tego można to osiągnąć za pomocą Bluetooth, kolejnej technologii bezprzewodowej wbudowanej w większość nowoczesnych notebooków. Jeśli twój jest w to wyposażony, możesz używać myszy i klawiatur Bluetooth. Dostępnych jest wiele.


Bluetooth to zdecydowanie najlepszy sposób na wyjście w takiej sytuacji, w której każdy port USB naprawdę się liczy kiedy wykonujesz swoją pracę.

Masz coś do dodania do wyjaśnienia? Dźwięk w komentarzach. Chcesz przeczytać więcej odpowiedzi od innych doświadczonych technologicznie użytkowników Stack Exchange? Sprawdź pełny wątek dyskusji tutaj.

Czy ten post był pomocny?