Skip to content

Czy dekodery telewizji kablowej i rejestratory naprawdę zużywają tyle energii?

16 de lipiec de 2021
img 542d69609e763

Wyłączasz światła, gdy wychodzisz z pokoju, wyłączasz komputer, gdy go nie używasz, ale rachunek za prąd nadal wygląda tak, jakbyś zostawiał przysłowiowe światła włączone przez cały dzień i noc. Sprawca prawdopodobnie siedzi cicho pod lśniącym telewizorem HDTV.

Drogi HTG,

Ostatnio zwracam większą uwagę na mój rachunek za energię, próbując być bardziej ekologicznym (i zaoszczędzić trochę pieniędzy). Chociaż robiłem różne rzeczy, takie jak zamiana moich często używanych opraw oświetleniowych na żarówki LED i ogólnie byłem bardziej świadomy tego, jak zużywam energię elektryczną, mój rachunek nie spadł tak bardzo, jak się spodziewałem.

Wspomniałem o tym sąsiadowi, który minął niedawno, a on powiedział, że to prawdopodobnie moje skrzynki kablowe, ponieważ słyszał, że są ogromnymi zlewami. Wydaje mi się to trochę dziwne, ponieważ po prostu nie wyglądają jak sprzęt, który zużywałby dużo energii… ale co ja wiem? Czy on ma rację? Jeśli jest, dlaczego czy skrzynki kablowe zużywają tak dużo energii?

Mam w domu cztery skrzynki kablowe, aw salonie rejestrator dostarczony przez moją firmę kablową. Ile energii zużywają? Czy mimo wszystko można uzyskać ostateczną odpowiedź?

Z poważaniem,

Ciekawy kabel

W e-mailu masz kilka świetnych pytań. Zacznijmy od najłatwiejszej odpowiedzi i przejdźmy do najtrudniejszego. Po drodze przedstawimy kilka wskazówek, które pomogą Ci dotrzeć do sedna problemu z ostatecznością, której szukasz.

Pudełka kablowe są głodnymi wampirami energii

Po pierwsze, twój sąsiad ma rację. Puszki kablowe i rejestratory są haniebnie nieefektywne energetycznie. ZA Badanie 2011 Narodowej Rady Obrony Zasobów(NRDC) stwierdził, że dekodery telewizji kablowej i magnetowidy są tak oszałamiająco energochłonne, że na podstawie szacunkowej liczby tych jednostek w Stanach Zjednoczonych rachunek za energię netto dla wszystkich dekoderów i magnetowidów cyfrowych w całym kraju wyniósł około 3 miliardy dolarów (2 miliardy z czego marnowano przez około 16 godzin dziennie, gdy urządzenia były bezczynne).

Ich odkrycia wskazują, że zużycie energii przez przeciętny dekoder telewizji kablowej/DVR (~446 kWh/rok) było wyższe w przypadku przeciętnej lodówki (~415 kWh/rok) i ustępowało tylko klimatyzatorom (1500+ kWh/rok) pod względem najwyższe zużycie energii w typowym gospodarstwie domowym.

Pomimo faktu, że informacje te były szeroko publikowane w okresie badania, a inne badania (oraz eksperymenty konsumenckie w domu) dowiodły, że skrzynki kablowe i DVR były bardzo energochłonne, niewiele się zmieniło w ciągu ostatnich lat. Podczas gdy firmy kablowe i firmy elektroniczne, które dostarczają im sprzętmógłby pracować nad uzyskaniem certyfikatu Energy Star i zmniejszenia zużycia energii, większość z nich nie jest tym zainteresowana. To prowadzi nas do drugiego pytania, które skupia się na tym, dlaczego skrzynki kablowe zużywają tak dużo energii.

Natychmiastowe użycie oznacza zawsze włączone

Telewizory zawsze były, z wyjątkiem najwcześniejszych telewizorów lampowych, które faktycznie musiały się na chwilę rozgrzać, zawsze włączonym urządzeniem zapewniającym natychmiastową satysfakcję. Użyj dowolnego telewizora z ostatnich 30 lat, a uzyskasz takie same wrażenia: naciśnij przycisk zasilania na pilocie, a telewizor natychmiast ożyje.


Konsumenci tego oczekują, a skrzynki kablowe są zaprojektowane tak, aby to zapewnić. W przeciwieństwie do komputerów, w których konsument spodziewa się, że po włączeniu urządzenia będzie musiał poczekać przez krótki czas, oczekuje się, że telewizor włączy się natychmiast. W związku z tym firmy zaprojektowały skrzynki kablowe tak, aby były zawsze włączone i były gotowe do reagowania na polecenia użytkownika z zerowym opóźnieniem. Większość skrzynek kablowych dostępnych na rynku nigdy nie jest w stanie bezczynności, nigdy nie przechodzi w stan hibernacji i nigdy nie przechodzi w stan oszczędzania energii. Jest to w zasadzie odpowiednik pracy na komputerze 24/7, aby ktoś mógł w każdej chwili usiąść, włączyć monitor i zacząć surfować po Internecie.

Rejestratory DVR są jeszcze większymi winowajcami, jeśli chodzi o zużycie energii, ponieważ nie tylko mają wszystkie pułapki napowietrzne, co dekoder telewizji kablowej, ale także zawierają jeden lub więcej dysków twardych do przechowywania nagranych multimediów. To rzadkie urządzenie DVR, które ma jakąkolwiek funkcję oszczędzania energii, a nawet wyłącza dyski twarde, gdy nie są używane. Więc teraz, oprócz zużycia energii przez dekoder telewizji kablowej, masz również miniaturową jednostkę Network Attached Storage (NAS) działającą przez całą dobę pod telewizorem.

Jak zmierzyć zużycie energii w skrzynkach?

Twoje trzecie pytanie koncentruje się na tym, ile energii zużywają twoje pudełka. Bez faktycznego zmierzenia twoich pudełek nie ma sposobu, aby dać ci całkowicie ostateczną odpowiedź, ale możemy przejść od ogólnego oszacowania do bardziej precyzyjnej odpowiedzi.

Wskazałeś, że masz cztery dekodery telewizji kablowej i jeden rejestrator. Cytowane wcześniej badanie wykazało, że dekodery HD dostarczały średnio 171 kWh/rok, a rejestratory HD średnio 275 kWh/rok. Zakładając, że masz jednostki, które działają mniej więcej tak samo, jak średnia jednostek testowanych w ich badaniu, oznacza to, że roczne zużycie energii w gospodarstwie domowym dla urządzeń multimedialnych wynosi około 959 kWh/rok. Lub, ujmując to z perspektywy, wartość równoważna umieszczeniu dwóch pełnowymiarowych lodówek do piwa w garażu (a następnie pozostawieniu oświetlenia garażu 24 godziny na dobę, na wypadek, gdybyś potrzebował piwa o 3 nad ranem).

Możesz jeszcze bardziej zawęzić to oszacowanie, wyszukując konkretne numery modeli dekoderów telewizji kablowej i rejestratorów DVR, aby sprawdzić, czy są jakieś formalnie lub nieformalnie opublikowane wyniki zużycia energii. Chociaż będzie to dokładniejsze niż przewidywanie na podstawie średnich znalezionych w badaniu NRDC, w naszych planach szacowania mocy jest jeszcze jedno załamanie. Różne skrzynki wdrożone przez różne firmy kablowe mogą mieć znacząco różne wzorce zużycia energii. Niektóre dekodery kablowe nie mają nawet wbudowanych trybów czuwania ani żadnego rodzaju wydajności energetycznej. Niektóre dekodery kablowe mają, ale dostawcy programują je tak, aby ignorowały tryby czuwania, ponieważ nie chcą, aby konsumenci narzekali na oczekiwanie 10 sekund na przybycie kabla na. Inne firmy kablowe mają swoje przewodniki po programach skonfigurowane do częstej aktualizacji i wolą, aby skrzynka pozostała włączona w celu ułatwienia aktualizacji itp. Ostatecznie większość firm wolała przerzucić koszt skrzynki całkowicie na ciebie i zdecydowała się je utrzymać i działa 24/7, aby zapewnić szybką obsługę, zaktualizowane przewodniki i zminimalizować skargi użytkowników.

W świetle tego jedynym realnym sposobem uzyskania ostatecznej odpowiedzi na temat zużycia energii jest pomiar rzeczywistych urządzeń w domu. Na szczęście jest to naprawdę proste (pod warunkiem, że nie masz nic przeciwko wydaniu około 20 USD na bardzo przydatne narzędzie do pomiaru energii). Napisaliśmy łatwy do naśladowania przewodnik dotyczący pomiaru zużycia energii w domu; przewodnik działa niezależnie od tego, czy próbujesz obliczyć zużycie energii na komputerze, lodówce czy dekoderze telewizji kablowej.


Postępuj zgodnie z instrukcją, skorzystaj z podręcznego Zabójczy miernik mocy, a po opuszczeniu urządzenia do pomiaru zużycia energii uzyskasz bardzo dokładną odpowiedź na dzień lub dwa.

Co możesz zrobić?

Jedno pytanie, którego nie zadałeś, ale które zamierzamy dodać do listy, to „Co mogę z tym zrobić?”

Jeśli miałeś skonfigurowany kabel w zeszłym roku (lub otrzymałeś nowe skrzynki kablowe), niestety niewiele możesz zrobić, jeśli okaże się, że twoje skrzynki kablowe i DVR są niesamowicie głodne. Ogólnie rzecz biorąc, skrzynki kablowe są dostępne w jednym lub dwóch modelach na firmę i dostajesz to, co dostajesz. To powiedziawszy, zachęcamy Cię do skontaktowania się z firmą kablową i poinformowania, że ​​potrzebujesz energooszczędnego pudełka. To, czy będą je mieć (lub ustawienia do dostosowania do tego, które masz teraz) jest mało prawdopodobne, ale przynajmniej na linii pojawi się hałas wskazujący, że ludzie ich chcą.

Poza uzyskaniem bardziej wydajnego pudełka, co jest niestety mało prawdopodobne, możesz poeksperymentować z zarządzaniem zużyciem energii. Oszczędności tutaj są bardzo zmienne i Ty (i wszyscy czytający ten artykuł Ask HTG) będziecie musieli przetestować swój własny system, aby zobaczyć, co działa najlepiej. Oto kilka potencjalnych pomysłów na rozpoczęcie eksperymentowania z dekoderami kablowymi.

W gospodarstwach domowych z wieloma odbiornikami, zwłaszcza w tych, które mają nowsze konfiguracje dekodera telewizji kablowej / rejestratora DVR, w którym dekoder główny / rejestrator działa jako klient centralny, a inne dekodery w domu działają jak cienkie klienty, prawdopodobnie skorzystają z zainstalowania mniej używanych dekoderów timery lub przełączniki. Skrzynka główna, zwłaszcza jeśli masz rejestrator DVR, będzie musiała pozostać włączona, aby komunikować się z operatorem telewizji kablowej i przekazywać programy do rejestratora, ale skrzynki dodatkowe prawdopodobnie będą komunikować się z skrzynką główną, a zatem uruchomienie nie zajmie tak dużo czasu, gdy używasz ich.


Jeśli nie oglądasz telewizji późno w nocy lub w ogóle w ciągu dnia, gdy jesteś w pracy, możesz również ustawić zegar urządzenia, aby włączyć urządzenie około pół godziny przed powrotem do domu z pracy i pół godzinę po tym, jak zwykle idziesz do łóżka. Dzięki temu skrzynka będzie miała dużo czasu na aktualizację instrukcji programowania i zakończenie rozgrzewania.

Jeśli chodzi o rejestratory, zalecamy, aby nie umieszczać ich na żadnym urządzeniu z timerem. Nie wiemy, jak programuje się urządzenie, jakie dyski są w środku, jakie protokoły spin-down, a czego nie ustawił producent. Zaprojektowali urządzenie do pracy 24/7, a odcięcie zasilania tego, co jest zwykłym komputerem z mechanicznym dyskiem twardym, to świetny sposób na skrócenie żywotności urządzenia i przedwczesne zapisanie go na dysku twardym (zabierając ze sobą całą nagraną zawartość ).

Podsumowując: poeksperymentuj z umieszczaniem swoich pudełek na przełącznikach i/lub zegarach (albo będziesz miał firmę zajmującą się dekoderem i kablówką, w której to działa, albo będziesz miał kombinację boxa/firmy, w której taki układ prowadzi do boleśnie długiego rozruchu/aktualizacji razy) i, przy wysokim zużyciu energii, czy nie, zostaw swój rejestrator w spokoju, aby dyski szczęśliwie nuciły.

Masz pilne pytanie techniczne? Napisz do nas e-mail na adres [email protected], a my dołożymy wszelkich starań, aby na nie odpowiedzieć.

Obraz autorstwa Steve Johnson.

Czy ten post był pomocny?