Skip to content

Czy dotknięcie może powstrzymać przepełnienie? – LifeSavvy

1 de czerwiec de 2023

Puszka piwa stoi na podstawce na stole.

Wszyscy tam byliśmy. Chcesz ugasić pragnienie lodowatym, gazowanym napojem gazowanym. Wyciągasz go pospiesznie z lodówki, otwierasz puszkę i… przelewa się na wszystkie strony. Istnieje wiele hacków, które zapobiegają przepełnieniu puszek, a stukanie w górę jest prawdopodobnie najpopularniejsze. Niestety, prawdopodobnie nic to nie da.

Kiedy puszka z napojem gazowanym lub piwem zostanie potrącona lub wstrząśnięta, dzięki dodatkowej energii tworzy się więcej bąbelków. Ludzie mają tendencję do myślenia, że ​​stukanie w górę lub boki puszki „rozbije” bąbelki i spowoduje ich zniknięcie, aby napój nie wylał się na puszkę po jej otwarciu.

Ale to, co naprawdę robisz, stukając, dodaje jeszcze więcej energii do puszki.

Czy dotkniecie moze powstrzymac przepelnienie – LifeSavvy

Chociaż może się wydawać, że stukanie czasami działa, tak naprawdę to czas powoduje, że syczenie „wygasa”, a nie twoje palce. Im dłużej stukasz, tym więcej czasu napój ma na uspokojenie. Im mniej bąbelków, tym mniejsze prawdopodobieństwo przepełnienia.

Niestety, tapping hack to nic więcej niż mit. Jeśli naprawdę chcesz mieć pewność, że napój nie eksploduje, poczekaj kilka minut, zanim go otworzysz.

Lub, jeśli jesteś niecierpliwy, schłodź go w lodówce przez kilka minut, aby obniżyć temperaturę i uzyskać lepszą kontrolę nad rozpuszczalnością gazu w puszce.

Czy ten post był pomocny?