Skip to content

Czy gospodarze Zoom mogą naprawdę zobaczyć wszystkie twoje prywatne wiadomości?

5 de lipiec de 2021
man during zoom meeting

Wirusowe posty w mediach społecznościowych twierdzą, że prywatne wiadomości Zoom nie są tak naprawdę prywatne – jeśli rozmawiasz prywatnie podczas spotkania Zoom, gospodarz może zobaczyć całą Twoją rozmowę. Czy to prawda? Cóż, nie do końca.

Jak działają prywatne wiadomości w powiększeniu

Prywatne wiadomości działają dokładnie tak, jak tego oczekujesz. Jeśli wyślesz wiadomość tylko do określonej osoby, tylko Ty i ta osoba możecie zobaczyć tę wiadomość. Oficjalna strona Zoom potwierdza to, mówiąc „Prywatne wiadomości między uczestnikami nie są widoczne dla gospodarza”.

Gospodarze mogą wybrać, czy prywatne wiadomości są dozwolone, czy całkowicie wyłączyć czat. Jeśli jednak dozwolone są prywatne wiadomości między dwiema osobami, gospodarz spotkania nie może zobaczyć, co te dwie osoby do siebie mówią.

Nagrania i transkrypcje zawierają Twoje prywatne wiadomości

Jak więc odkryto prywatne wiadomości? Cóż, jednym winowajcą jest Funkcja nagrywania Zoom. Jeśli nagrywasz całe spotkanie lub tylko czat ze spotkania, prywatne wiadomości widoczne dla Ciebie zostaną uwzględnione w nagraniu.

Gdy uczestnik spotkania Zoom zapisuje czat powiązany ze spotkaniem, zapisuje każdą wiadomość, która była dla niego widoczna. Innymi słowy, gospodarz nie zobaczy prywatnych wiadomości, chyba że wyślesz je bezpośrednio do gospodarza.


Załóżmy jednak, że nagrywasz spotkanie robocze lub wykład online. Może podczas tego spotkania Zoom mówiłeś coś niepochlebnego o swoich współpracownikach lub nauczycielu w prywatnych wiadomościach do kogoś innego. Następnie udostępniasz swoje nagranie lub transkrypcję czatu współpracownikowi lub studentowi, który je przegapił. Mogli zobaczyć wszystkie prywatne wiadomości wysłane i odebrane podczas spotkania.

Jeśli zachowasz nagrania dla siebie, wiadomości pozostaną prywatne. Jeśli jednak udostępnisz nagranie komuś innemu, ta osoba będzie mogła zobaczyć prywatne wiadomości.

Być może zdajesz sobie z tego sprawę, ale jeśli ktoś, do kogo wysłałeś prywatne wiadomości, udostępnia swoje nagranie, prywatne wiadomości, które do niego wysłałeś, zostaną uwzględnione w jego nagraniu.

Na przykład tak wygląda zapisany dziennik czatu Zoom zawierający prywatne wiadomości. Pojawiają się prywatne wiadomości i są oznaczone jako „Prywatne”:

14:39:23 Od Chrisa: Oczywiście wszyscy się zgadzamy, że ananas na pizzy to parodia.
14:39:33 Od Chrisa do Boba (prywatnie): Nie mów nikomu, że to powiedziałem, ale ananas na pizzy jest w porządku.
14:39:52 Od Chrisa : Co wszyscy myślimy o pepperoni?

Jeśli udostępnisz dziennik czatu innej osobie, zobaczy ona prywatne wiadomości wysłane i odebrane podczas spotkania. To jest prawdziwe zagrożenie prywatności.

Może nie wysyłaj wrażliwych prywatnych wiadomości na Zoom

Prawdopodobnie najlepiej jest unikać wysyłania potencjalnie poufnych prywatnych wiadomości na Zoom i używać innego klienta czatu podczas spotkań Zoom, jeśli wysyłasz wiadomości, które chcesz zachować prywatność


Łatwo jest przypadkowo wysłać wiadomość publicznie, a nie prywatnie, a większość ludzi nie rozumie niuansów tego, jak Zoom rejestruje wiadomości prywatne wraz z publicznymi.

Jednak gospodarz spotkania Zoom nie widzi Twoich prywatnych wiadomości — chyba że wyślesz je (lub nagranie zawierające je) do gospodarza. Nie o to musisz się martwić.

Nawiasem mówiąc, Zoom nie monitoruje, których aplikacji używasz podczas połączenia, ani nie wysyła tych informacji do hosta. W niektórych sytuacjach gospodarz może zobaczyć, czy w niektórych sytuacjach na ekranie znajduje się okno powiększenia, ale to wszystko.

Czy ten post był pomocny?