Skip to content

Czy herbata naprawdę pomaga zasnąć? – LifeSavvy

10 de marzec de 2023

Kobieta pijąca kubek herbaty z szałwią.

Jeśli kiedykolwiek szukałeś porady na lepszy sen, prawdopodobnie słyszałeś gdzieś, w pewnym momencie, jak ktoś powiedział: „Powinieneś spróbować wypić ziołową herbatę przed snem!” Ale czy to działa?

Eksperci twierdzą, że herbatki ziołowe tak nie uśpić cię, ale to nie znaczy, że powinieneś przestać pić wieczorną kawę.

Według specjalisty medycyny snu Wendy Troxel, Ph.D. który rozmawiał z Well+Good, istnieje unikalny proces fizjologiczny niezbędny do jakości snu. Zasadniczo potrzebujesz wystarczającego nagromadzenia określonej neurochemii, zanim twoje ciało będzie mogło zasnąć, w procesie, do którego herbata ziołowa nie przyczynia się.

Czy herbata naprawde pomaga zasnac – LifeSavvy

Jednak Troxel wyjaśnia, że ​​podejrzewa się, że wiele herbat ziołowych wpływa na przekaźniki chemiczne organizmu, które uspokajają układ nerwowy. Oznacza to, że chociaż herbaty ziołowe niekoniecznie pomagają nasennie, mogą promować spokój. Kiedy połączysz herbatę z nocną rutyną, może to pomóc w uzyskaniu uczucia spokoju, co z kolei może sprzyjać odpoczynkowi osobom zmagającym się z nocnymi lękami.

Jeśli zmagasz się ze snem z powodu niepokoju lub niepokoju, może się okazać, że herbaty ziołowe przyniosą relaks, którego potrzebujesz, aby odpocząć.

Czy ten post był pomocny?