Skip to content

Czy kawa cię odwadnia? – LifeSavvy

6 de styczeń de 2023

Na blacie stoi latte w dużym białym kubku.

Wszyscy wiedzą, że woda to najlepszy sposób na nawodnienie, a być może słyszałeś, że ważne jest, aby pić ją z poranną kawą, aby zapobiec odwodnieniu. Ale czy to rzeczywiście prawda?

Czy kawa cię odwadnia? Odpowiedź nie jest prosta, ale jeśli pijesz kawę w zalecanych ilościach, prawdopodobnie nie dojdzie do odwodnienia.

Całkowite spożycie kawy prowadzi do odwodnienia. Pomysł prawdopodobnie zostanie przesadzony, ponieważ napój ma działanie moczopędne. Zasadniczo może powodować, że organizm wytwarza więcej moczu niż zwykle, ponieważ zwiększa przepływ krwi do nerek. Jeśli sikasz więcej, odwodnisz się, prawda? Cóż, niekoniecznie.

Czy kawa cie odwadnia – LifeSavvy

W umiarkowanych porcjach kawa może cię nawodnić, a nawet jeśli pijesz sporo kofeiny (do 300 mg), nadal jest mało prawdopodobne, aby wywołała oczywisty efekt moczopędny. Zasadniczo kawa może powodować częstsze oddawanie moczu, ponieważ ma działanie moczopędne, ale dodatkowe wydalanie moczu prawdopodobnie nie wystarczy do odwodnienia.

Czy to oznacza, że ​​powinieneś zrezygnować z porannej szklanki wody? Prawdopodobnie nie. Utrzymywanie nawodnienia organizmu jest nadal ważną częścią ogólnego stanu zdrowia, ale nie musisz wypijać czterech szklanek, aby „nadążyć” za spożyciem kawy. Tak długo, jak pijesz kofeinę z umiarem, wszystko powinno być w porządku.

Jeśli jednym z Twoich postanowień noworocznych było picie większej ilości wody, śmiało, ale nie musisz rezygnować z kawy w imię nawodnienia.

Czy ten post był pomocny?