Skip to content

Czy każdy może bezpiecznie zobaczyć mój identyfikator produktu Windows?

4 de sierpień de 2021
is it safe for everyone to be able to see my windows product id 00

Nie ma wątpliwości, że ważne klucze produktów są cennym towarem i należy je starannie chronić przed kradzieżą. Mając to na uwadze, dlaczego identyfikator produktu jest tak widoczny dla wszystkich? Czy to naraża Twój klucz produktu na ryzyko? Dzisiejszy post z pytaniami i odpowiedziami dla SuperUser zawiera odpowiedzi na pytania zmartwionego czytelnika.

Dzisiejsza sesja pytań i odpowiedzi przychodzi do nas dzięki uprzejmości SuperUser — pododdziału Stack Exchange, społecznościowej grupy witryn internetowych z pytaniami i odpowiedziami.

Pytanie

Czytnik SuperUser user3486470 chce wiedzieć, czy możliwość zobaczenia przez wszystkich identyfikatora produktu Windows na jego komputerze jest powodem do niepokoju, czy nie:

Czy to powód do niepokoju, że każdy może zobaczyć identyfikator produktu Windows na moim komputerze? Jaki jest mój klucz produktu, biorąc pod uwagę identyfikator produktu widoczny na moim komputerze?

1628086025 789 Czy kazdy moze bezpiecznie zobaczyc moj identyfikator produktu Windows

Czy użytkownik3486470 powinien obawiać się, że każdy może zobaczyć identyfikator produktu Windows na swoim komputerze?

Odpowiedź

Współtwórcy SuperUser, Mike i Raystafarian, mają dla nas odpowiedź. Najpierw Mike:

Identyfikatory produktów i klucze produktów to dwie różne rzeczy i nie mają ze sobą nic wspólnego. Identyfikatory produktów są tworzone podczas instalacji systemu Windows i służą wyłącznie do celów pomocy technicznej. Identyfikator produktu nie ma absolutnie żadnego podobieństwa z kluczem produktu używanym do aktywacji.

Nie możesz określić klucza produktu, jeśli znasz identyfikator produktu, i tak, jest on bezpieczny dla innych osób.

Następnie odpowiedź od Raystafarian:

Prosta odpowiedź brzmi, że są to dwie zupełnie różne rzeczy. Ten Artykuł z bazy wiedzy Microsoft opisuje, co się dzieje:

  • PID (ID produktu) jest tworzony po pomyślnym zainstalowaniu produktu. Identyfikatory PID są używane przez dział obsługi klienta firmy Microsoft, aby pomóc zidentyfikować produkt, gdy klienci korzystają z pomocy technicznej firmy Microsoft. Klucz produktu to unikalna kombinacja cyfr i liter używana podczas instalacji oprogramowania firmy Microsoft w celu odblokowania lub otwarcia produktu. Jeśli nie wprowadzisz klucza produktu po wyświetleniu monitu podczas instalacji, produkt może się nie otworzyć, dopóki nie wprowadzisz klucza produktu.

Zasadniczo identyfikator produktu może być powiązany ze sprzętem, podczas gdy klucz produktu jest powiązany z oprogramowaniem. Należy pamiętać, że identyfikatory produktów są używane nie tylko w przypadku komputerów z zainstalowanym systemem Windows, ale także w przypadku urządzeń mobilnych, konsol do gier, urządzeń peryferyjnych itp.

Masz coś do dodania do wyjaśnienia? Dźwięk w komentarzach. Chcesz przeczytać więcej odpowiedzi od innych doświadczonych technologicznie użytkowników Stack Exchange? Sprawdź pełny wątek dyskusji tutaj.

Czy ten post był pomocny?