Skip to content

Czy mogę używać WhatsApp na moim iPadzie?

1 de sierpień de 2021
preview

WhatsApp to niezwykle popularny sposób na wysyłanie wiadomości do znajomych i wydaje się, że jest to rodzaj aplikacji, której potrzebujesz wszędzie — nie tylko na telefonie. Ale nie ma aplikacji WhatsApp na iPada. Czy cała nadzieja jest stracona?

Cóż, tak jakby. Przyjrzeliśmy się kilku sposobom dostępu do WhatsApp na iPadzie, ale oferowane rozwiązania są tak okropne, że w większości nie warto ich używać. Oto sytuacja.

Problem z WhatsApp

WhatsApp jest dziwny wśród aplikacji do przesyłania wiadomości. Zamiast korzystać z jednego konta na wielu urządzeniach, WhatsApp jest powiązany z jednym telefonem określonym przez Twój numer telefonu. Jeśli spróbujesz zalogować się na innym telefonie, stary zostanie wylogowany.

Do niedawna można było dosłownie używać tylko tego jednego urządzenia, aby uzyskać dostęp do WhatsApp. To znaczy, dopóki WhatsApp nie uruchomił WhatsApp Web.

Dzięki WhatsApp Web możesz połączyć się z kontem WhatsApp za pośrednictwem przeglądarki lub klienta dla systemów Windows i macOS. Smartfon, na którym skonfigurowane jest konto WhatsApp, nadal musi być online, ponieważ wszystkie wiadomości są przez niego przekazywane, ale działa naprawdę dobrze.

Jak korzystać z WhatsApp Web na iPadzie (i dlaczego nie jest zbyt dobry)

Mając to na uwadze, pomyślałem, że można łatwo użyć WhatsApp Web z przeglądarki internetowej iPada. Niestety wiąże się to z problemami.


Możesz spróbować skierować iPada na web.whatsapp.com, ale zostaniesz przeniesiony na stronę, która poinstruuje Cię, jak zainstalować WhatsApp na smartfonie lub uzyskać dostęp do aplikacji internetowej na komputerze.

Czy moge uzywac WhatsApp na moim iPadzie

Jeśli będziesz się upierać i zmusisz WhatsApp do załadowania strony na komputery, dostaniesz coś, co wygląda na aplikację internetową.

1627814827 881 Czy moge uzywac WhatsApp na moim iPadzie

Niestety, jest okropny w użyciu. Po prostu nie jest przeznaczony do pracy z ekranem dotykowym. Musisz dwukrotnie dotknąć rzeczy, aby je wybrać, przewijanie jest szarpane i ogólnie jest złe. Gdybyś musiał wysłać wiadomość, mógłbyś, ale nie jest to rozwiązanie, które naprawdę moglibyśmy polecić.

Aplikacje WhatsApp na iPada są po prostu złe

Zabrałem się również do App Store, aby sprawdzić, czy są jakieś aplikacje innych firm, które załatwią sprawę. Dzięki szybkiemu wyszukiwaniu znalazłem wiele aplikacji, które twierdziły, że udostępniają WhatsApp na iPadzie. Większość była darmowa, więc zacząłem od nich.

1627814827 22 Czy moge uzywac WhatsApp na moim iPadzie

Jeden był wypełniony reklamami i złymi samouczkami; pozwoliłoby mi to uzyskać dostęp do WhatsApp Messenger tylko wtedy, gdy zapłaciłem opłatę za odblokowanie w wysokości 1,99 USD. Inny był po prostu wypełniony nieprzyjemnymi reklamami i po kilku sekundach się zawiesił. Trzecia nawet by się nie otworzyła.

1627814827 718 Czy moge uzywac WhatsApp na moim iPadzie


Oczywiście te bezpłatne aplikacje nie działały. Następnie spróbowałem Messenger dla WhatsApp Pro, zakup za 1,99 USD. Ta aplikacja… zadziałała. A przynajmniej działało w tym sensie, że zawierało aplikację internetową w opakowaniu iOS i udostępniało ją na moim iPadzie. Problem polega na tym, że aplikacja internetowa jest okropna na iPadzie, o czym już mówiliśmy… a płacenie 1,99 USD wydaje się trochę głupie za coś, co mogłem dostać za darmo.

1627814827 961 Czy moge uzywac WhatsApp na moim iPadzie

Po raz kolejny technicznie można było korzystać z aplikacji, ale doświadczenie było tak nieprzyjemne, że nie możemy jej polecić.

Więc gdzie to pozostawia rzeczy? Obecnie WhatsApp naprawdę nie działa na iPadzie. Możesz uzyskać do niego dostęp dzięki obejściu, ale to okropne. Nie możemy w dobrej wierze polecić żadnego sposobu, aby zrobić to dobrze. Jeśli sytuacja ulegnie zmianie w przyszłości, zaktualizujemy ten przewodnik.

Czy ten post był pomocny?