Skip to content

Czy możesz spać ze zbyt wieloma poduszkami? – LifeSavvy

12 de kwiecień de 2023

Dla niektórych osób nie ma nic wygodniejszego ani bardziej przytulnego niż otaczanie się morzem poduszek każdej nocy. Chociaż próba odtworzenia chmury z pluszowymi poduszkami brzmi fajnie, czy faktycznie może to stanowić problem?

Nie ma sztywnych zasad dotyczących liczby poduszek, z którymi powinieneś spać, ale spanie z więcej niż jedną pod głową może być złe.

Czy kiedykolwiek obudziłeś się z bólem pleców lub szyi po całej nocy snu? Możesz szybko obwiniać materac, ale w rzeczywistości winowajcą może być poduszka – zwłaszcza jeśli podpierasz dwie lub więcej pod głową.

Czy mozesz spac ze zbyt wieloma poduszkami – LifeSavvy

Spanie na więcej niż jednej poduszce może spowodować wygięcie szyi do przodu lub na bok. Zaburza naturalne ustawienie kręgosłupa i może powodować dyskomfort podczas snu lub porannego wstawania. Może nawet przyczynić się do napięciowych bólów głowy.

Jedna poduszka pod głowę to wszystko, czego potrzebujesz, aby uzyskać idealne ułożenie i odciążyć plecy, szyję i ramiona.

To nie znaczy, że musisz rzucić resztę poduszek na podłogę, kiedy kładziesz się do łóżka. Jeśli śpisz na boku, umieszczenie poduszki między kolanami może również pomóc w ułożeniu i zapewnić większy komfort. Możesz także spróbować spać na plecach z poduszką pod kolanami, aby złagodzić ból pleców.

W zależności od tego, jak śpisz, użycie więcej niż jednej poduszki między nogami lub pod plecami, aby wyrównać kręgosłup, może być dobrą rzeczą. Ale ogólnie rzecz biorąc, jeśli chodzi o oparcie głowy, pojedyncza poduszka jest idealna.

Czy ten post był pomocny?