Skip to content

Czy możesz używać kontrolera PS5 na PS4?

6 de styczeń de 2022

Kontroler PS5 DualSense przed telewizorem

Jeśli grasz na Sony PlayStation 4 i masz zapasowy kontroler PS5. Być może zastanawiasz się: czy mogę używać kontrolera DualSense na PS4? Odpowiedź brzmi: nie – z jednym dużym wyjątkiem. Wyjaśnimy.

Kontrolery PS5 nie działają na PlayStation 4

Chociaż możesz używać DualShock 4 na PS5 do grania w gry PS4, nie możesz używać kontrolera PS5 na PS4. (Możliwe jest sparowanie kontrolera DualSense z PS4 przez Bluetooth, ale Sony zrobiło to tak, że kontroler PS5 nie rejestruje żadnych wejść.)

Kontroler Sony DualSense dla PS5 na turkusowym tle

W FAQ Sony Ultimate PlayStation 5 piszą: „Kontroler bezprzewodowy DualSense nie jest kompatybilny z konsolą PS4”.

Sony zaprojektowało kontroler PS5 jako wizytówkę konsoli PS5, ponieważ ma specjalne funkcje, które są unikalne dla gier PS5. Dlatego ma sens, że Sony wychodzi z ery PS4, zmuszając graczy do korzystania z DualSense z PS5.

Obejście: gra zdalna

Jest wyjątek, który pozwoli ci używać kontrolera PS5 do grania w gry na PS4. Będziesz jednak musiał użyć funkcji Remote Play, która jest sposobem na strumieniowe przesyłanie gier z PS4 na inne urządzenie.

Jeśli łączysz się z PS4 za pomocą urządzenia z podłączonym kontrolerem DualSense (przez USB lub bezprzewodowo) — takiego jak PS5, komputer PC z systemem Windows, iPhone lub iPad, telefon z systemem Android lub Apple TV — możesz używać tego kontrolera DualSense do grania w gry na Twoja konsola PS4. Miłego grania!

1641497676 220 Czy mozesz uzywac kontrolera PS5 na PS4

Czy ten post był pomocny?