Skip to content

Czy możesz używać Signala bez przekazywania mu swoich kontaktów?

28 de lipiec de 2021
signal app

Sygnał to rozwiązanie do zaszyfrowanego czatu ukierunkowane na prywatność, ale pierwszą rzeczą, której oczekuje po zarejestrowaniu się, jest dostęp do wszystkich kontaktów w telefonie. Oto dlaczego, co Signal faktycznie robi z tymi stykami i jak wygląda korzystanie z Signala bez nich.

Dlaczego Signal chce Twoich kontaktów?

Signal działa w oparciu o numery telefonów. Aby się zarejestrować, potrzebujesz numeru telefonu. Ten numer telefonu identyfikuje Cię w Signal. Jeśli ktoś zna Twój numer telefonu, może wysłać Ci wiadomość w Signal. Jeśli wyślesz komuś wiadomość w Signal, zobaczy on Twój numer telefonu.

Nie możesz korzystać z Signal bez ujawnienia swojego numeru telefonu osobom, z którymi się kontaktujesz. Innymi słowy, Twój adres Signal to Twój numer telefonu. (Jedynym sposobem na obejście tego jest: zarejestruj się za pomocą dodatkowego numeru telefonu, który ludzie zobaczą zamiast tego).

Podobnie jak inne nowoczesne aplikacje do czatu, Signal prosi o dostęp do kontaktów Twojego iPhone’a lub telefonu z Androidem. Signal korzysta z Twoich kontaktów, aby znaleźć inne znane Ci osoby, które już korzystają z Signal.

Nie musisz pytać wszystkich, których znasz, czy używają Signal. Jeśli numer telefonu w Twoich kontaktach jest powiązany z kontem Signal, Signal pozwoli Ci skontaktować się z tą osobą. Signal ma być łatwą w użyciu aplikacją, która może szybko zastąpić SMS-y.


Oznacza to, że mając dostęp do swoich kontaktów, po dotknięciu „Nowa wiadomość” w Signal zobaczysz listę osób, które znasz, którzy używają Signal.

Sygnalizuj sugerowanie kontaktów na ekranie „Nowa wiadomość”.

Czy Signal informuje innych ludzi, kiedy dołączasz?

Gdy dołączysz do Signal, inne osoby, które mają Cię w swoich kontaktach, zobaczą wiadomość, że dołączyłeś i są teraz dostępne w Signal.

Ta wiadomość nie jest wysyłana z Twojej aplikacji Signal i pojawi się, nawet jeśli nie przyznasz Signal dostępu do swoich kontaktów. Signal chce poinformować ludzi, że mogą teraz skontaktować się z Tobą w Signal i nie muszą używać SMS-ów.

Dla jasności: jeśli ktoś inny ma Twój numer telefonu w swoich kontaktach, otrzyma wiadomość, że właśnie dołączyłeś do Signal, jeśli Twój numer telefonu jest używany do utworzenia konta Signal. W kontaktach zobaczą dowolną nazwę powiązaną z Twoim numerem telefonu. To wszystko, co się dzieje, gdy dołączysz. Signal nie skontaktuje się z nikim z Twoich kontaktów, aby poinformować ich, że dołączyłeś.

Czy Signal przesyła Twoje kontakty na swoje serwery?

Niektóre aplikacje czatu przesyłają Twoje kontakty na serwery usługi, przechowują je i używają ich do dopasowywania Cię do innych osób, które znasz w tej usłudze.

Można więc zapytać – czy Signal przesyła wszystkie Twoje kontakty i przechowuje je na zawsze?


Nie, Signal nie przechowuje tych informacji na zawsze. Signal hashuje numery telefonów i regularnie wysyła je na swoje serwery, aby pomóc wszystkim odkryć, który z ich kontaktów korzysta z Signal. Oto jak Dokumentacja Signal stawia to:

Signal okresowo wysyła obcięte, zaszyfrowane kryptograficznie numery telefonów w celu odnalezienia kontaktów. Nazwy nigdy nie są przesyłane, a informacje nie są przechowywane na serwerach. Serwer odpowiada kontaktami, które są użytkownikami Signal, a następnie natychmiast odrzuca te informacje. Twój telefon wie teraz, który z Twoich kontaktów jest użytkownikiem Signal i powiadamia Cię, jeśli Twój kontakt właśnie zaczął korzystać z Signal.

Co się stanie, jeśli nie dasz dostępu do kontaktów?

Jeśli nie czujesz się z tym komfortowo, Signal działa bez dostępu do twoich kontaktów. Po prostu działa trochę inaczej — bez kilku przydatnych udogodnień.

Jeśli nie dasz Signalowi dostępu do swoich kontaktów, nie będzie wiedziała, kogo znasz. Będziesz musiał albo poczekać, aż te osoby się z Tobą skontaktują, albo użyć „Znajdź według numeru telefonu” i wpisać czyjś numer telefonu, aby się z nimi skontaktować.

Skąd będziesz wiedzieć, że inna osoba korzysta z Signala? Cóż, prawdopodobnie będziesz musiał najpierw zapytać ich za pomocą innej usługi czatu. Dlatego Signal zapewnia odnajdywanie kontaktów — zamiast prowadzić rozmowę na temat korzystania z Signal w innej usłudze czatu, możesz od razu porozmawiać z kimś, kogo znasz w Signal, nawet jeśli nie miałeś pojęcia, że ​​wcześniej zarejestrowali się w Signal.

Gdy kontaktujesz się z daną osobą po raz pierwszy, zobaczysz tylko jej numer telefonu. To jest ponieważ Profile sygnału są szyfrowane a klucz jest udostępniany tylko Twoim kontaktom i osobom, z którymi się kontaktujesz. Gwarantuje to, że ludzie nie mogą po prostu określić, czyje nazwisko jest powiązane z konkretnym numerem telefonu, wyszukując je w Signal.

Okno dialogowe „Znajdź według numeru telefonu” w Signal.

Signal działa najlepiej z Twoimi kontaktami

Ostatecznie Signal został zaprojektowany tak, aby działał najlepiej, gdy zapewniasz mu dostęp do swoich kontaktów. Został zaprojektowany jako zamiennik dla SMS-ów.


Realistycznie bądźmy szczerzy: jeśli nie ufasz Signal, aby traktować swoje kontakty tak prywatnie, jak obiecuje dokumentacja, to może nie być dobrym pomysłem, aby zaufać Signal w swoich rozmowach.

Oczywiście nadal możesz korzystać z Signala bez przyznawania mu dostępu do swoich kontaktów. To Twój wybór, ale utrudni to znalezienie i skontaktowanie się z osobami, które znasz w Signal.

Możesz nawet zmienić zdanie i przyznać Signal dostęp do swoich kontaktów, gdy zaczniesz z niego korzystać — wystarczy przejść do ustawień smartfona i dać aplikacji dostęp do swoich kontaktów. Na iPhonie wybierz Ustawienia> Prywatność> Kontakty lub Ustawienia> Signal, aby to kontrolować. Na telefonie z Androidem wybierz Ustawienia> Aplikacje i powiadomienia> Signal> Uprawnienia.

Czy ten post był pomocny?