Skip to content

Czy można zmielić kawę blenderem? – ŻycieSavvy

17 de październik de 2022

Szklany pojemnik z ziarnami kawy.

Nie ma nic lepszego niż świeża kawa z lokalnej kawiarni. Ale może twój młynek do kawy się zepsuł! Albo przypadkowo kupiłeś całe ziarna! Jak zmiażdżyć kawę bez młynka?

Okazuje się, że do mielenia ziaren kawy można używać blendera – ale tylko w sytuacjach awaryjnych.

Pamiętaj, że podczas używania blendera tekstura i konsystencja nie będą takie same. Ziarna kawy mogą również utknąć na dnie blendera, tworząc dziwną pudrową i gruboziarnistą mieszankę kawy.

Zacznij od umieszczenia 1/4 filiżanki ziaren kawy w blenderze i pulsuj w krótkich porcjach. Następnie przesuń ziarna, aby nie utknęły na dnie. Powtarzaj ten proces, aż poranna filiżanka będzie gotowa do zaparzenia.

Czy mozna zmielic kawe blenderem – ZycieSavvy

Podczas mielenia fasoli blenderem musisz uważać na ciepło. To akcesorium kuchenne ma tendencję do szybkiego nagrzewania się, co nie zawsze dobrze komponuje się z ziarnami kawy. Ciepło jest wykorzystywane do palenia ziaren kawy, więc ciepło z blendera może doprowadzić do spalenia ziaren kawy.

Pamiętaj też, że ta metoda może przytępić ostrza blendera. Z biegiem czasu ziarna kawy osłabią ostrość akcesoriów kuchennych.

Ogólnie rzecz biorąc, blender jest szybkim rozwiązaniem, ale nadal lepiej jest użyć młynka do kawy. Gdy już wiesz, jak zmielić fasolę, nadszedł czas, aby zaparzyć idealną filiżankę.

Czy ten post był pomocny?