Skip to content

Czy naprawdę jesteś bardziej produktywny w kawiarni? – LifeSavvy

15 de luty de 2023

Afrykańska młoda kobieta siedzi w kawiarni zajęta pracą na swoim laptopie.

Kawiarnie są pełne ludzi ciężko pracujących i studiujących. Jeśli pracujesz zdalnie, możesz być jednym z nich. Dzięki świeżemu zapachowi kawy i chłodnej atmosferze możesz się zastanawiać: czy naprawdę jesteś bardziej produktywny w kawiarni?

Jak się okazuje, praca w kawiarni może faktycznie zwiększyć Twoją produktywność.

Badania wykazały, że hałas otoczenia może zwiększyć Twoją kreatywność. Dźwięki mielonych ziaren kawy i chłodna muzyka w tle pomogą Ci wejść w strefę. To doświadczenie, nazywane „efektem kawiarni”, pokazuje, że odpowiednia ilość hałasu w tle może mieć wpływ na produktywność.

W rzeczywistości istnieją filmy na YouTube utworzone przy użyciu dźwięków z kawiarni. Jeśli więc nie możesz pracować w kawiarni, zaparz filiżankę kawy, weź słuchawki i naciśnij przycisk odtwarzania.

Czy naprawde jestes bardziej produktywny w kawiarni – LifeSavvy

Pracowici ludzie w kawiarniach również mogą działać jako motywator. Widząc, jak są zajęci pracą, możesz wejść w podobny stan flow.

Wreszcie, dobrze jest od czasu do czasu zmieniać środowisko pracy. Włączenie nowego otoczenia do rutyny pomaga lepiej myśleć nieszablonowo.

Jeśli chcesz częściej pracować w kawiarniach, zapoznaj się z naszym przewodnikiem, jak pracować w kawiarniach, aby uzyskać najbardziej produktywny dzień pracy.

Czy ten post był pomocny?