Skip to content

Czy naprawdę potrzeba więcej mięśni, aby zmarszczyć brwi niż się uśmiechnąć? – LifeSavvy

21 de luty de 2023

Kobieta używa koniuszków palców, by ożywić swój uśmiech.

Być może powiedziano ci, że zmarszczenie brwi wymaga więcej wysiłku niż uśmiech. Dlaczego więc nie odwrócić tego smutku do góry nogami? To jest konwencjonalna mądrość, którą prawdopodobnie słyszałeś w pewnym momencie. Ale czy jest w tym ziarno prawdy?

Chociaż jest to urocze powiedzenie, które może sprawić, że ludzie pomyślą dwa razy o złym dniu, w rzeczywistości nie potrzeba więcej mięśni, aby zmarszczyć brwi niż się uśmiechnąć. W rzeczywistości jest odwrotnie.

Chociaż dokładna liczba mięśni potrzebnych do uśmiechu nie jest do końca znana, najmniejszy uśmiech wymaga około dziesięciu mięśni. Niewielkie zmarszczenie brwi wymaga średnio tylko trzech. Liczby te mogą się różnić w zależności od rodzaju uśmiechu lub zmarszczenia brwi, ale jedno jest pewne — potrzeba mniej, aby zrobić tę smutną minę.

Czy naprawde potrzeba wiecej miesni aby zmarszczyc brwi niz sie

Ale nie chodzi tylko o liczbę mięśni. Chodzi również o to, jak często ich używasz. Chociaż może to potrwaćwięcej mięśnie do uśmiechu, ponieważ większość ludzi ma tendencję do uśmiechania się w pewnym momencie dnia, zaangażowane mięśnie mogłyby wykonać zadanie trochę łatwiej.

Pamiętaj: uśmiech wpływa nie tylko na Ciebie, ale także na innych wokół Ciebie. Jeśli jesteś w dobrym nastroju, nie powstrzymuj się przed szczerym uśmiechem do osób, z którymi się kontaktujesz, ponieważ nigdy nie wiesz, komu może się to przydać.

Czy ten post był pomocny?