Skip to content

Czy potrzebujesz ekranu do projektora w swoim kinie domowym?

6 de sierpień de 2021
projector screen hero

Przed zakupem pierwszego projektora powinieneś mieć ogólne pojęcie o tym, dokąd trafi. Musisz mieć dużo miejsca na ścianie, a także łatwy dostęp do gniazdka elektrycznego. Po ustaleniu tego będziesz musiał również zdecydować, czy chcesz uzyskać ekran.Ekrany projekcyjne nie muszą być super drogie, ale zanim wydasz jakąkolwiek kwotę, warto zdecydować, czy jest to potrzebne.

Zalety i wady korzystania z ekranu projekcyjnego

Czy potrzebujesz ekranu do projektora w swoim kinie domowym

Największą zaletą zakupu ekranu do projektora jest to, że zapewnia on większą kontrolę niż przy gołej ścianie. Idealnie gładka ściana jest świetna, ale wszelkie drobne niedoskonałości mogą zaszkodzić wyświetlanemu obrazowi.

Największym czynnikiem będzie kolor Twojej ściany. Jeśli jesteś właścicielem domu, nie stanowi to większego problemu, ale najemcy mogą utknąć z kolorem ściany, który sprawi, że wyświetlany obraz będzie zbyt ciemny lub zbyt jasny.

Nawet jeśli masz idealnie gładką, białą ścianę, nadal możesz chcieć uzyskać ekran do projektora. Większość ekranów ma wokół siebie czarną ramkę, która pomaga kadrować filmy i programy telewizyjne. Ekran zapewnia również nieco większą kontrolę nad tym, ile światła jest odbijane: ekran z matową powłoką znacznie łatwiej utrzyma światło z otoczenia przed zniszczeniem obrazu.

Ale ekran jest przynajmniej trochę trwały. Kilka miesięcy temu, Przeniosłem trochę rzeczy dookoła więc mój wyświetlany obraz może być nieco większy niż był. Ponieważ wyświetlam obraz na gołej ścianie, mogłem ponownie ustawić projektor i ruszać w moją wesołą drogę. Gdybym używał ekranu, musiałbym kupić większy ekran, zdjąć mniejszy ekran, aby zamontować większy, a następnie znaleźć dom dla mniejszego. Nie są to zadania niemożliwe do wykonania i nie zamierzam zbyt często przenosić projektora w nowe miejsce. Ale miło jest wiedzieć, że mam większą elastyczność w wypróbowywaniu różnych aranżacji, ponieważ nie muszę się martwić o przesuwanie gigantycznej ramy.

Zalety i wady projekcji na gołą ścianę

1628234400 541 Czy potrzebujesz ekranu do projektora w swoim kinie domowym

Główną zaletą projekcji na gołej ścianie jest to, że nie trzeba wydawać pieniędzy na ekran. Podstawowe ekrany do projektorów nie są zbyt drogie — zwłaszcza w porównaniu z ceną samego projektora. Ale będziesz chciał uzyskać droższy ekran, aby mieć pewność, że obraz ma korekcję kolorów i pochłonie część światła otoczenia. A dobrej jakości ekran może dodać kilkaset dolarów do twojego projektu kina domowego.


Projekcja przy ścianie również bardzo ułatwia przenoszenie projektora: umieść go tam, gdzie chcesz, dokonaj drobnych korekt w razie potrzeby i ciesz się ogromnym obrazem. Ponownie, nie jest to coś, co większość ludzi robi regularnie, ale lubię elastyczność. Zabieram swój projektor na podwórkowe wieczory filmowe, wesela, pogrzeby i inne imprezy. Kiedy wracam do domu i chcę pograć w gry wideo, nie chcę tracić czasu na ustawianie projektora w 100% idealnym miejscu. Może wystarczyć na około godzinę, podczas gdy ja odpoczywam przy grze.

Każdego roku przeprowadzam się też do innego mieszkania. Są gorsze sposoby na spędzenie dnia niż zdejmowanie i ponowne montowanie ekranu projektora, ale to tylko jedna rzecz do zrobienia, gdy martwię się o przeniesienie całego mojego dobytku. Istnieje również niezerowa szansa, że ​​ekran zostanie uszkodzony, gdy znajduje się w jadącej furgonetce.

Projektor może również mieć ustawienie do korekcji koloru ściany. Ta funkcja będzie się różnić w zależności od producenta i modelu, ale może to być sposób na uzyskanie niektórych korzyści z zakupu ekranu bez dodatkowych kosztów.

Żadne z tych obaw nie pojawiają się na co dzień, ale sprzęt kina domowego to duża inwestycja, która powinna trwać przez lata. Warto pomyśleć o każdej części użytkowania i konserwacji kina domowego przez długi czas.

Który jest odpowiedni dla Ciebie?

1628234401 417 Czy potrzebujesz ekranu do projektora w swoim kinie domowym

Nie wydawaj wygórowanych kwot na farbę.

To, czy kupisz ekran do projektora, będzie zależeć od Twojej dokładnej sytuacji. Jeśli wiesz na pewno, że twój projektor będzie w tym samym miejscu, kiedy mieszkasz w domu, ekran projektora jest świetną opcją. Można sobie poradzić z tańszym ekranem, ale coś takiego Srebrna linia biletów to przyjemność, jeśli możesz dla nich skoczyć. Rama jest łatwa do złożenia, a ekran świetnie pochłania światło z otoczenia. Czarna ramka wokół ekranu pomoże Ci prawidłowo umieścić obraz i sprawi, że Twój obraz będzie o wiele bardziej widoczny. Ceny wahają się od 175 USD za ekran 92-calowy do 770 USD za ekran 200-calowy, więc upewnij się, jaki rozmiar chcesz, zanim wydasz pieniądze.


Linia Nierbo zmienia się ze 100-calowego ekranu za 28 USD na 300-calowy za 178 USD. Nie mają solidnej metalowej ramy, ale to sprawia, że ​​ekran jest tańszy i łatwiejszy do przenoszenia. Możesz także stworzyć własny ekran, wycinając kawałek płótna do pożądanego rozmiaru i malując go, jeśli chcesz, aby Twoje kino domowe było bardziej osobiste.

Jeśli nie masz pewności – lub jeśli nie chcesz od razu wydawać pieniędzy na ekran – nie zaszkodzi próbować wyświetlić obraz na gołej ścianie. Łatwiej jest wypróbować gołą ścianę pierwszy, a może się okazać, że gdy zaczniesz oglądać film lub grać w grę, drobne niedoskonałości na Twojej ścianie znikną.

Możesz ulec pokusie specjalnej „ULTRA PREMIUM SUPER NIESAMOWITEJ FARBY DO EKRANU PROJEKTOROWEGO”, która twierdzi, że Twoja ściana działa jak ekran projektora. Farba prawdopodobnie nie jest zła, ale jest BARDZO za droga jak na to, czym jest. Po prostu weź trochę biały matowy lub jasnoszara farba jeśli chcesz upiększyć swoją ścianę.

Czy ten post był pomocny?