Skip to content

Czy powinienem kupić iPhone’a 7 czy 7 Plus?

27 de lipiec de 2021
preview 24

iPhone 7 jest dostępny w dwóch rozmiarach: zwykły iPhone 7 z ekranem 4,7” oraz iPhone 7 Plus z ekranem 5,5”. Oba telefony są dostępne z 32 GB, 128 GB lub 256 GB pamięci w kolorze Jet Black, Black, Gold, Silver, Rose Gold i Red. Rzućmy okiem na to, czym różni się każdy telefon i zastanówmy się, który z nich jest dla Ciebie odpowiedni.

iPhone 7 kontra iPhone 7 Plus

Rozmiar fizyczny to najbardziej oczywista różnica między dwoma telefonami. iPhone 7 ma 2,64 cala szerokości, 5,44 cala wysokości i 0,28 cala głębokości i waży 4,87 uncji. iPhone 7 Plus ma 3,07 cala szerokości, 6,23 cala wysokości i 0,29 cala głębokości i waży nieco więcej przy 6,63 uncji. Nie jest to też dokładnie mały telefon, ale Plus jest zauważalnie większy.

Czy powinienem kupic iPhonea 7 czy 7 Plus

Podobnie różnią się wielkością ekrany. iPhone 7 ma wyświetlacz o przekątnej 4,7 cala, 1334×750 i rozdzielczości 326 ppi. iPhone 7 Plus ma 5,5-calowy wyświetlacz 1920×1080 o rozdzielczości 401 ppi. Proporcje ekranu są praktycznie identyczne, więc na obu telefonach wszystko wygląda tak samo; po prostu w Plusie wszystko jest trochę większe.

Aby przyspieszyć podczas korzystania z dodatkowej powierzchni ekranu, Plus ma 3 GB pamięci RAM do 2 GB w zwykłym iPhonie.

Poza rozmiarem największą różnicą między dwoma telefonami jest aparat. iPhone 7 ma ulepszoną wersję tego samego aparatu, który od lat jest w iPhone’ach. Ma matrycę 12 MP i obiektyw f/1,8, który przybliża ogniskową pełnoklatkową do 28 mm. Plus ma dokładnie ten sam aparat, a także drugi z matrycą 12 MP i obiektywem f/2.8, który ma przybliżoną ogniskową pełnoklatkową 56 mm. Więcej na ten temat przeczytasz tutaj.

1627395439 61 Czy powinienem kupic iPhonea 7 czy 7 Plus


Wreszcie dodatkowa fizyczna przestrzeń w Plusie pozwala na większą pojemność baterii. Apple twierdzi, że iPhone 7 ma do 14 godzin rozmów i 10 dni w trybie gotowości, podczas gdy iPhone 7 Plus ma do 21 godzin rozmów i 16 dni w trybie gotowości.

Który telefon jest dla Ciebie odpowiedni?

Oba iPhony są niesamowite, ale prawdopodobnie jeden będzie dla Ciebie lepszy. Spróbujmy to rozwiązać.

Czy rozmiar ma znaczenie?

iPhone 7 Plus jest duży. Na przykład wśród największych telefonów, jakie możesz kupić duża. A ponieważ to Twój telefon, będziesz musiał go wszędzie nosić. Jeśli masz tendencję do noszenia ubrań z małymi kieszeniami lub nie nosisz torebki, może to stanowić problem.

Może to również stanowić problem, jeśli masz małe dłonie. Nawet zwykły iPhone 7 nie jest taki mały, więc najlepiej jest udać się do lokalnego sklepu Apple Store i zobaczyć, jak każdy z nich czuje się w dłoni.

Jeśli Plus jest za duży, a dla niektórych będzie, to iPhone 7 jest jedyną opcją.

Kupujesz to do aparatu?

Jeśli często korzystasz z aparatu iPhone’a, Plus jest zdecydowanie lepszym zakupem. Teleobiektyw zapewnia dużą elastyczność podczas fotografowania. Świetnym dodatkiem jest również tryb portretowy, który symuluje wygląd lustrzanki cyfrowej z obiektywem o szerokim otworze przysłony.


To nie jest powiedzenie, że aparat w iPhonie 7 jest zły, po prostu poza fizycznymi wymiarami aparat jest tym, gdzie Plus naprawdę się wyróżnia.

Jak często jesteś z dala od ładowarki?

Plus ma zauważalnie dłuższą żywotność baterii. Jeśli regularnie wyczerpujesz się w ciągu dnia, może to być dla Ciebie decydujący czynnik. Jeśli jednak większość czasu spędzasz w domu lub w biurze, gdzie masz pod ręką ładowarkę, prawdopodobnie nie zauważysz dodatkowego czasu na rozmowy.

Czy dużo pracujesz na swoim telefonie?

Kilka razy napisałem sporo artykułów na moim iPhonie. To nie jest najlepsze doświadczenie, ale jest możliwe. Jeśli musisz czytać dokumenty, odpowiadać na wiele wiadomości e-mail lub w inny sposób robić wszystko, co zaczyna zbliżać się do prawdziwej pracy na telefonie, to dodatkowy ekran w Plusie oferuje zdecydowaną przewagę.

Ile jesteś gotów wydać?

Wszystkie dodatkowe funkcje iPhone’a 7 Plus nie przychodzą na darmo: Plus kosztuje 120 USD więcej niż zwykły iPhone 7 za każdy rozmiar pamięci. Możesz dostać zwykłego iPhone’a 7 o pojemności 32 GB za 649 USD, ale iPhone 7 Plus o pojemności 32 GB kosztuje 769 USD. Najwyższy koniec, 256 GB Plus, przywróci Ci 969 USD.

Jeśli masz ograniczony budżet, a dodatkowe funkcje Plusa tak naprawdę nie zrobią dla ciebie różnicy, to zwykły iPhone 7 jest zdecydowanie lepszym zakupem.

iPhone 7 i iPhone 7 Plus to świetne telefony. Plus ma większy ekran, dłuższą żywotność baterii i więcej opcji aparatu, ale wiąże się to z ogromną ilością miejsca i gwałtownym wzrostem cen. Wybierz ten, który najlepiej odpowiada Twoim potrzebom.

Czy ten post był pomocny?