Skip to content

Czy powinieneś kupić kamerę Wi-Fi zasilaną bateryjnie?

29 de lipiec de 2021
2017 05 10 0029 650x301

Większość kamer Wi-Fi wymaga podłączenia ich do gniazdka, aby były włączone, ale postępy w zakresie baterii i oszczędności energii w ciągu ostatnich kilku lat doprowadziły do ​​popularności kamer Wi-Fi zasilanych bateryjnie. Najważniejsze pytanie brzmi: czy są tego warte?

Na rynku dostępnych jest kilka opcji zasilania bateryjnego. Osobiście przetestowaliśmy system Arlo Pro firmy Netgear, ale jest teżMigać, Kanaryjski Flex,Pierścień Stick Up Cam, aKoło Logitech(chociaż bateria Circle jest tylko opcją zapasową). Istnieje wiele zalet i wad tych bezprzewodowych opcji w porównaniu z kamerami z wtyczką, takimi jak Nest Cam, więc oto kilka rzeczy, które powinieneś wiedzieć o kamerach Wi-Fi zasilanych bateryjnie i czy warto w nie zainwestować .

Muszą być ładowane co kilka miesięcy

1627554976 393 Czy powinienes kupic kamere Wi Fi zasilana bateryjnie

Nic dziwnego, że w aparatach zasilanych bateriami w końcu zabraknie energii i trzeba je co jakiś czas ładować, co jest prawdopodobnie jedną z ich największych wad.

To prawda, że ​​wiele prawdziwych kamer Wi-Fi na baterie może wytrzymać co najmniej kilka miesięcy, więc nie będziesz ich ładować tak regularnie, jak telefon. Jednak zdecydowanie nie jest to coś, co można po prostu skonfigurować i zapomnieć.

Największym problemem jest to, że zostały one wyłączone na kilka godzin podczas ładowania, co zwiększa ryzyko, o ile twój dom nie jest obserwowany przez krótki czas. Szanse, że coś się wydarzy podczas ładowania, są dość niewielkie, ale ryzyko nadal istnieje.

Można je łatwo umieścić w dowolnym miejscu

1627554976 885 Czy powinienes kupic kamere Wi Fi zasilana bateryjnie

Ponieważ kamery zasilane bateryjnie nie muszą być podłączone do gniazdka, największą zaletą tych bezprzewodowych kamer jest to, że można je umieścić w dowolnym miejscu, o ile znajduje się w zasięgu domowej sieci Wi-Fi .


Daje to o wiele więcej swobody, jeśli chodzi o umiejscowienie tych kamer i potencjalnie daje lepszy kąt drzwi wejściowych lub tylne patio, którego normalnie nie byłby w stanie osiągnąć za pomocą kamery przewodowej.

Mało tego, kamery zasilane bateryjnie są o wiele łatwiejsze do zainstalowania, szczególnie w miejscach, w których prowadzenie kabla zasilającego byłoby nieco nieuporządkowane.

Jakość wideo może być hitem

1627554976 734 Czy powinienes kupic kamere Wi Fi zasilana bateryjnie

Chociaż kamery zasilane bateryjnie w żaden sposób nie oferują znacznie niższej jakości wideo, fakt, że są zasilane bateryjnie Móc mają wpływ na jakość wideo, a 1080p nie jest gwarantowane.

Niektóre kamery bezprzewodowe twierdzą, że oferują rozdzielczość 1080p, ale większość z nich jest ograniczona do 720p, w tym system Arlo Pro firmy Netgear. To nie jest olbrzymi umowa, ale w dzisiejszych czasach 1080p jest standardem, 720p może być postrzegane jako wada dla niektórych użytkowników.

Jednak dzięki naszemu doświadczeniu z Arlo Pro jakość wideo 720p jest wystarczająco dobra; możesz wyraźnie zobaczyć, co dzieje się w kadrze i rozpoznać twarze, jeśli oświetlenie jest odpowiednie, ale w przypadku dowolnego aparatu zasilanego bateryjnie zwykle możesz wybrać tylko najlepszą jakość wideo lub najdłuższy czas pracy na baterii — nie obie te opcje. Więc na pewno pójdziesz na pewne kompromisy.

Baterie nie trwają wiecznie

1627554976 387 Czy powinienes kupic kamere Wi Fi zasilana bateryjnie

Niestety, wszystkie baterie pewnego dnia idą do nieba. Same baterie aparatu prawdopodobnie wyczerpią się, zanim zrobi to sprzęt aparatu. Zdarza się to dość często w przypadku smartfonów i laptopów; zwykle bateria wymaga wymiany na długo przed tym, jak zrobi to całe urządzenie, po prostu dlatego, że baterie mają krótszą żywotność.


Jest całkowicie możliwe, że bateria w aparacie bezprzewodowym wyczerpie się w ciągu zaledwie kilku lat, najprawdopodobniej przez powolną degradację, dopóki bateria nie będzie już w stanie utrzymać ładunku.

Niektóre aparaty zasilane bateryjnie, takie jak Arlo Pro, mają baterie wymieniane przez użytkownika, co jest świetne, jeśli sama bateria kiedykolwiek się wyczerpie — możesz po prostu kupić nową baterię i gotowe. Jednak w przypadku niektórych innych kamer bezprzewodowych bateria nie jest wymienna.

Nie są droższe niż kamery przewodowe

1627554977 930 Czy powinienes kupic kamere Wi Fi zasilana bateryjnie

Być może dobrą wiadomością z kamerami Wi-Fi zasilanymi bateryjnie jest to, że nie kosztują więcej niż tradycyjne kamery przewodowe, więc nie będziesz płacić więcej za przywilej i wygodę modelu zasilanego bateryjnie.

Wszystkie kamery Canary Flex, Blink i Ring Stick Up Cam mają cenę poniżej 200 USD i są konkurencyjne w stosunku do kamer przewodowych, takich jak Nest Cam. Dużym wyjątkiem jest system Arlo Pro, którego cena zaczyna się od 240 USD ze względu na wymaganą stację bazową.

Tak więc bateria lub brak baterii, nie zapłacisz znacznie więcej lub mniej za aparat zasilany bateryjnie niż aparat przewodowy, co czyni ten pierwszy tym bardziej atrakcyjnym.

W końcu używaj ich tylko wtedy, gdy są potrzebne

1627554977 682 Czy powinienes kupic kamere Wi Fi zasilana bateryjnie

Jeśli chodzi o to, najlepiej jest mieć kamerę Wi-Fi, którą można podłączyć do gniazdka, jeśli to w ogóle możliwe, ale kamery zasilane bateryjnie mogą być świetne w niektórych sytuacjach.


Największym powodem zakupu kamery zasilanej bateryjnie jest to, że chcesz zamontować ją na zewnątrz, ale nie chcesz męczyć się z prowadzeniem przewodów przez ściany. W takim przypadku świetnym rozwiązaniem jest kamera bezprzewodowa. Jeśli jednak zamierzasz umieścić kamerę w pomieszczeniu, najprawdopodobniej w pobliżu znajduje się gniazdko, do którego możesz go po prostu podłączyć i skończyć z tym.

Czy ten post był pomocny?