Skip to content

Czy sierść psa naprawdę leczy kaca? – ŻycieSavvy

21 de kwiecień de 2022
4a1c5f01

Kac przytrafia się najlepszym z nas. Niezależnie od tego, czy był to wieczór przy winie z przyjaciółmi, czy o jeden za dużo na imprezie lub imprezie, gdy nadchodzi następny poranek, desperacko potrzebujesz wytchnienia. Czy powinieneś po prostu wziąć kolejną butelkę?

Picie jeszcze Alkohol leczący kaca jest od wieków powszechną radą. Co zaskakujące, mit o psich włosach po prostu nie jest prawdziwy. W każdym razie nie do końca.

Termin „włosy psa” powstał w średniowieczu, kiedy leczono wściekliznę, umieszczając sierść psa, który ugryzł kogoś w ranę. Chodzi o to, że wypicie odrobiny alkoholu złagodzi objawy kaca, a chodzi o to, że tak jestraczej praca.

Kiedy masz kaca, podwyższone stężenie alkoholu w twoim ciele nagle spada, powodując objawy takie jak nudności, ból głowy i zmęczenie. Objawy te są najgorsze, gdy poziom alkoholu spada do zera.

Kiedy rano wypijasz drinka, aby złagodzić te objawy, wprowadzasz alkohol z powrotem do swojego organizmu. Może to zapewnić chwilową ulgę, ale w końcu przestaniesz pić i objawy powrócą.

Jak pozbyć się kaca? Niestety odpowiedzią jest czas. Gdy twoje ciało przetworzy alkohol, możesz robić małe rzeczy, takie jak picie dużej ilości wody, aby zapobiec potencjalnemu odwodnieniu, spożywanie pożywnego jedzenia (o ile możesz to strawić) i dużo odpoczynku. O to chodzi.

Następnym razem może zamiast tego zdecydować się na alkohole bezalkoholowe.

Czy ten post był pomocny?