Skip to content

Czy Snapchat naprawdę usuwa moje snapy?

6 de lipiec de 2021
102preview

Snapchat to aplikacja do czatowania i sieć społecznościowa, która jest bardzo popularna wśród millenialsów i nastolatków. Jego główną cechą jest to, że każdy „Snap” (czyli zdjęcie lub film) jest automatycznie usuwany po określonym czasie.

Te Snapy mogą zostać usunięte z telefonu, ale czy są również usuwane z serwerów Snapchata? To pytanie zadaje sobie wiele osób. Federalna Komisja Handlu wezwała Snapchata w 2013 roku do „fałszywe przedstawienie” tego, jak naprawdę prywatne były Snapy, więc spójrzmy, jaka jest teraz sytuacja.

Prosta odpowiedź brzmi: nie: Snapchat nie zapisuje twoich Snapów na zawsze.

Bardziej zniuansowaną odpowiedzią jest to, że Snapchat celowo nie przechowuje Snapów dłużej, niż jest to potrzebne do uruchomienia usługi, ale oznacza to, że mogą siedzieć na swoim serwerze nawet przez 30 dni. Od Polityka prywatności Snapchata:

Snapchat pozwala uchwycić, jak to jest żyć chwilą. Z naszej strony oznacza to, że automatycznie usuwamy zawartość Twoich Snapów (wiadomości ze zdjęciami i wideo, które wysyłasz swoim znajomym) z naszych serwerów po wykryciu, że Snap został otwarty przez wszystkich odbiorców lub wygasł.

Twoje Snapy pozostają na swoich serwerach, dopóki wszyscy odbiorcy ich nie otworzą. Jeśli jeden odbiorca nie otworzy Snapa przez tydzień, Snap pozostanie na jego serwerach przez ten tydzień. Jeśli Snap nie jest otwarty przez 30 dni, wygasa i zostaje usunięty.


Najbezpieczniej jest założyć, że wszystko, co wysyłasz na Snapchacie, znajduje się na ich serwerach przez miesiąc. Wystarczy, że jeden z Twoich znajomych zgubi telefon i nie otrzyma Snapa.

Jeszcze jedną rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę, jest to, że możesz zapisać swoje Snapy na serwerach Snapchata za pomocą Snapchat Memories. Jeśli zapiszesz Snap w swoich wspomnieniach, będzie on przechowywany na ich serwerach, dopóki go nie usuniesz.

Czy Snapchat naprawde usuwa moje snapy

Jeśli chodzi o Snapy, które utrzymują się dłużej, niż chcesz, to nie o Snapchata musisz się martwić, ale o ludzi, do których je wysyłasz. W przypadku niektórych aplikacji innych firm, innego urządzenia lub po prostu robienia zrzutu ekranu ktoś inny może zapisać Twój Snap na czas nieokreślony. Nawet jeśli otrzymasz powiadomienie z informacją, że zostało zapisane, niewiele możesz z tym zrobić. Bardziej martwilibyśmy się tym niż tym, co robi Snapchat.

Czy ten post był pomocny?